Ey Vatan

8,3/10  (56 Oy) · 
178 okunma  · 
53 beğeni  · 
3.963 gösterim
'Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok'un yazarı Osman Pamukoğlu, 'Ey Vatan'da Birinci Dünya Savaşı'ndan yenik çıkmış bir ulusun yeniden doğuşunu anlatıyor. Vatan olgusunun ulusların oluşumunda ve vatana sahip çıkmanın ulusların gelişimindeki önemini vurgulayan Pamukoğlu, Türklerin aslında barışsever bir ulus olduğunu, savaşın insanlığa yıkımdan başka bir şey getirmediğini ama ulusal varlığımızı tehdit eden bir saldırı karşısında Türklerin nasıl kahramanca vatanlarını savunacağını gösterdiğini anlatıyor.
ABD'nin Irak'a haksız müdahalesi ve Türkiye'nin tutumuyla ilgili düşüncelerini de açıklayan Pamukoğlu, Irak müdahalesinin daha ilk günlerinde bu savaşın kolay kolay bitmeyeceğini ve ABD'nin ikinci bir Vietnam'la karşılaşacağını söylediğinin ve durumun bugün tam da söylediği gibi geliştiğinin altını çiziyor.
Ey Vatan, 30 yılı aşkın bir süre Türk Ordusu'na hizmet vermiş ve Güneydoğu'da ateşin içinden geçmiş bir generalin, deneyimlerinden ortaya çıkan Vatan, Savaş ve Liderlik üzerine görüşlerini içeriyor.
 • Baskı Tarihi:
  2010
 • Sayfa Sayısı:
  158
 • ISBN:
  9751022401
 • Yayınevi:
  İnkılap Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Sümeyra Kaplan 
28 Oca 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

sen Şehit oğlusun,incitme,yazıktır,atanı:
Verme,dünyaları alsan da,bu cennet vatanı.