Forbes Cinayetleri

7,0/10  (4 Oy) · 
7 okunma  · 
3 beğeni  · 
404 gösterim
Buca Forbes Caddesi'ndeki Güneş Apartmanı'nda büyük bir katliam yaşanır. Katil bütün katları dolaşmış, o sırada evlerinde olan altı kadını öldürmüştür. Polisin bütün çabalarına rağmen cinayetler çözülemez, dosya kapatılır, aradan yıllar geçer.

Son romanı Pembe Otobüs'le Yunus Nadi Roman Ödülü'nü kazanan Mehmet Anıl, yeni kitabı Forbes Cinayetleri'nde sıra dışı bir doktorun öyküsünü anlatıyor. Genç, yakışıklı, başarılı doktorumuz mesleğini sürdürdüğü kasabanın gözdesidir. Ama zaman ilerledikçe kadınlarla ilişkisi hastalıklı bir hal alır. Günlerini içkiyle ve hayalinde yarattığı Rüya adlı muhteşem kadınla geçirmeye başlar. Ta ki onunla gerçek yaşamda karşılaşıncaya kadar. Bir solukta okuyacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2009
 • Sayfa Sayısı:
  212
 • ISBN:
  9789750711084
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
ozge 
29 Ara 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Kitap bir apartmanda işlenen seri cinayetlerle başlasada bir gerilim ,polisiye romanı değil. Ama son derece başarılı bir psikoloji romanı. Yazar kahramanın hülya ve rüya arasındaki iç geçişlerini başarılı işlemiş.

Kitaptan 2 Alıntı

Cüneyt Karaağaç 
05 Ağu 15:03 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Huzursuzdum, çünkü alıştığım düzenin bozulmasının başıma belirsiz kötülükler getirmesinden korkuyor, kendimi bir türlü rahat bırakamıyordum.

Forbes Cinayetleri, Mehmet Anıl (Sayfa 81)Forbes Cinayetleri, Mehmet Anıl (Sayfa 81)
Cüneyt Karaağaç 
05 Ağu 21:07 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Dünyanın en zor işi bir karar vermek zorunda olup da verememekmiş...

Forbes Cinayetleri, Mehmet Anıl (Sayfa 165)Forbes Cinayetleri, Mehmet Anıl (Sayfa 165)