Forrest Gump

8,6/10  (21 Oy) · 
45 okunma  · 
20 beğeni  · 
1.688 gösterim
Sevecen ve bu harika, komik hikayenin anlayışlı kahramanı Forrest Gump: " Aptal olmak öyle kolay bir şey değildir, ama en azından ben can sıkıcı bir hayat sürmüyorum..." der. Alabama Üniversitesi'nin futbol takımına yazılır ve bir yıldız olur. Bu, onun için sadece bir başlangıçtır. Okul sınavlarında başarısız olunca, Vietnam'a "Savaş Kahraman"ı olmaya gider, Dünya çapında bir ping pong oyuncusu, güreşçi ve iş aleminde önemli bir kimse olur. Lyndon Johnson ile savaşın izlerini karşılaştırır. Richard Nixon hakkındaki gerçekleri görür... Gerçek aşkı bulduğunu sandığı sırada bu sevginin iniş ve çıkışları arasında ıstırap çeker... Şimdi, Forrest Gump her şeyi anlatıyor ve topkı bir delmifişek gibi Amerikan topraklarında tam otuz yıldır oradan oraya sıçrıyor..
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 1994
 • Sayfa Sayısı:
  252
 • ISBN:
  9780743453257
 • Orijinal Adı:
  Forrest Gump
 • Çeviri:
  Mehmet Harmancı
 • Yayınevi:
  İnklap Yayınları
 • Kitabın Türü:
Beytullah Ömer DUMLU 
12 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bana kalırsa filmi daha efsane gibi duruyor.Tom Hanks Gump rolünde ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu kanıtlamış.Aldığı ödüller bunu zaten ortaya koyuyor.Kitabı bana göre filmin gölgesinde kalmış gibi duruyor ama okumanızı tavsiye ederim.Ben önce filmini izledim kitabı olduğunu bilmiyordum.Kitaba biraz seviyeli yaklaştım.Beklediğim etkiyi bıraktı mı derseniz bir kitapta olabilecek duyguyu aktardı.Filmi izlemenizi kitabı da okumanızı tavsiye ederim.

Mizgin 
22 Eyl 2016 · Kitabı okumayı düşünüyor · Puan vermedi

Filmini buyuk zevkle izledim oyunculuk gercekten enfesti ve kitabini da okumak istiyorum.Kekse once kitabini okuma firsatim olsaydi.Yine de ilk firsatta okuyacagim insallah .

İsmail Altun 
20 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Winston Groom eseri olan Forrest Gump öyle güzel şeyler kattı ki bana anlatamam saf ve temiz bir insanın da bu hayatta güzel şeyler başaracağını öğretti ille zengin olmak için dolandırıcı olmak gerekmediğini zaten paranın mutluluk getirmediğini asıl mutluluğun sevgi fedakarlık ve paylaşmak olduğunu öğretti Forrest Gump güzel bir karakter masum bir insan tavsiyemdir mutlaka okuyun keyifli okumalar TÜRKİYE ...

sugelay 
20 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 24 günde · Beğendi · 10/10 puan

okuduğu kitapta çok çeşitli mekan ve olay isteyenler mutlaka okumalı, okurken nasıl buralara geldik yaa deyip 10 sayfa geriden tekrar okumak mümkün. filmi de güzel olsa da her zaman olduğu gibi bir çok ayrıntı atlanmış. okumanızı şiddetle tavsiye ederim.

fatmanur duran 
10 Eki 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Forrestin hayatı gerçektende örnek alınacak bir hayat.çok şeyler başarmış.

Asunur Gundogdu 
17 Ağu 2016 · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi · 9/10 puan

Kesinlikle katılıyorum okuyacağınız hayat herkesten farklı bir çocuğun komedi ve dram ile geçen hayatını anlatıyor. "Aptallık yapanlar aptaldır"

Kitaptan 1 Alıntı