Geride Kalanlar

7,3/10  (6 Oy) · 
17 okunma  · 
1 beğeni  · 
479 gösterim
Geride Kalanlar, dış göç olgusunda madalyonun öteli yüzüdür.
Bu öyküler yurt dışında çalışan işçilerin ülkede bıraktıkları eşlerinin, çocuklarının, ana babalarının sosyal, parasal, ruhsal ve cinsel sorunlarının, bunalımlarını dile getiriyor. Gerçek olay ve kişilerden esinlenerek yazılan öyküler, ülkemizde olduğu kadar, yurt dışında da büyük ilgi gördü. Almanca, İsvaçce, Macarca ve Flamanca'ya çevrildi.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  2006
 • Sayfa Sayısı:
  292
 • ISBN:
  9789754058949
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Kübra Hökelek 
16 Haz 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Yaşanmışlıkları dinlemeyi, okumayı sevdiğimden midir bilmem ama Gülten Dayıoğlu'ndan okunması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum. Hatta hayatındaki küçük küçük şeyleri kafasına çok takan bir arkadaşıma da hediye edeceğim.

Kitaptan 5 Alıntı

Zagor 
 13 May 00:40 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Dilo Gelin
"Al şunu da yarana bas."
Dilo tersledi, "istemem onun tütününü, yerin dibine batsın, öldürmekten beter etti beni. Bir de tütün yollamış. Yaramı iyileştirip de yeniden dövmek için değil mi?..."

Geride Kalanlar, Gülten Dayıoğlu (Sayfa 42 - Altın Kitaplar 3.Baskı / Sık Dişini adlı öyküden)Geride Kalanlar, Gülten Dayıoğlu (Sayfa 42 - Altın Kitaplar 3.Baskı / Sık Dişini adlı öyküden)
Zagor 
13 May 23:10 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Oh olsun nineme. Annem oğlan doğurdu diye, konu komşuyu eve toplayıp mevlit okutmuştu. Sanki oğlan torunun bizlerden üstün bir yanı varmış gibi...

Geride Kalanlar, Gülten Dayıoğlu (Sayfa 69 - Altın Kitaplar 3.Baskı / Gülnur Kız'ın Anı Defterinden adlı öyküden)Geride Kalanlar, Gülten Dayıoğlu (Sayfa 69 - Altın Kitaplar 3.Baskı / Gülnur Kız'ın Anı Defterinden adlı öyküden)
Zagor 
14 May 00:29 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Anadolu'da Ana Olmak
Adımıza türküler yakılır,
Üstümüze öyküler düzülür,
Kimimiz bülbüllerin gülüdür,
Kimimiz sürüm sürüm sürünür.

Geride Kalanlar, Gülten Dayıoğlu (Sayfa 105 - Altın Kitaplar 3.Baskı / Ana adlı öyküden)Geride Kalanlar, Gülten Dayıoğlu (Sayfa 105 - Altın Kitaplar 3.Baskı / Ana adlı öyküden)