Mo'nun Gizemi

8,1/10  (81 Oy) · 
331 okunma  · 
58 beğeni  · 
2.982 gösterim
Avustralyaya gidiyordum. Uçakta, her haliyle garip ve gizemli, genç bir adamla tanıştım. Kendisi Genetik Mühendisiydi. Onunla insan kopyalama olgusu üzerine, ürperti verici konuşmalar yaptık. Daha sonra o bana, roman yazmam için, yürek hoplatıcı bir serüven aktardı. Bu serüveni, birbirlerine tutkulu bir aşkla bağlı olan, Defne ve Burç adında, liseli iki genç yaşamıştı.

Böylece her sayfasında, acaba sorusuyla insanı kuşatan, bu soluk kesici roman ortaya çıktı. Ne var ki, bu olayda aklıma takılan bazı soruların yanıtlarını, hala bulabilmiş değilim:
Yol arkadaşım Burç, gerçek bir insan mıydı?

Yoksa ben, gen teknolojisi ve canlı kopyalama yöntemiyle, laboratuvarda oluşturulmuş biriyle mi yolculuk yapmıştım?
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2017
 • Sayfa Sayısı:
  287
 • ISBN:
  9789754059809
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Pelin Sueda 
 08 May 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

Sınavlarım nedeniyle kitap okumayı biraz boşladım bu yüzden Mo 'nun Gizemi 'ni biraz geç bitirdim.Gülten Dayıoğlu uzun zamandır okumak istediğim bir yazardı.Dayıoğlu,çocuk kitaplarıyla ünlü ama ben gençlik kitaplarını okumaya karar verdim,artık bolca Dayıoğlu okumayı düşünüyorum,anlatım ve işleyiş çok hoş çünkü.

Mo'nun Gizemi için fantastikleşmiş ve akıcı bir macera kitabı denilebilir.Ben sevdim .Üslup akıcı ,sizi sıkmıyor,rahat okumanıza neden oluyor.Bu serinin diğer kitaplarını da okuyacağım.Sonuç olarak gençlik romanları sevenlere tavsiyemdir.Özellikle fantastik severler için ideal.