Mo'nun Gizemi

8,0/10  (65 Oy) · 
255 okunma  · 
46 beğeni  · 
2.008 gösterim
Avustralyaya gidiyordum. Uçakta, her haliyle garip ve gizemli, genç bir adamla tanıştım. Kendisi Genetik Mühendisiydi. Onunla insan kopyalama olgusu üzerine, ürperti verici konuşmalar yaptık. Daha sonra o bana, roman yazmam için, yürek hoplatıcı bir serüven aktardı. Bu serüveni, birbirlerine tutkulu bir aşkla bağlı olan, Defne ve Burç adında, liseli iki genç yaşamıştı.

Böylece her sayfasında, acaba sorusuyla insanı kuşatan, bu soluk kesici roman ortaya çıktı. Ne var ki, bu olayda aklıma takılan bazı soruların yanıtlarını, hala bulabilmiş değilim:
Yol arkadaşım Burç, gerçek bir insan mıydı?

Yoksa ben, gen teknolojisi ve canlı kopyalama yöntemiyle, laboratuvarda oluşturulmuş biriyle mi yolculuk yapmıştım?
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2017
 • Sayfa Sayısı:
  287
 • ISBN:
  9789754059809
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Pelin Sueda 
 08 May 16:57 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

Sınavlarım nedeniyle kitap okumayı biraz boşladım bu yüzden Mo 'nun Gizemi 'ni biraz geç bitirdim.Gülten Dayıoğlu uzun zamandır okumak istediğim bir yazardı.Dayıoğlu,çocuk kitaplarıyla ünlü ama ben gençlik kitaplarını okumaya karar verdim,artık bolca Dayıoğlu okumayı düşünüyorum,anlatım ve işleyiş çok hoş çünkü.

Mo'nun Gizemi için fantastikleşmiş ve akıcı bir macera kitabı denilebilir.Ben sevdim .Üslup akıcı ,sizi sıkmıyor,rahat okumanıza neden oluyor.Bu serinin diğer kitaplarını da okuyacağım.Sonuç olarak gençlik romanları sevenlere tavsiyemdir.Özellikle fantastik severler için ideal.

ceren bilacan 
03 Şub 13:00 · Kitabı okudu · 22 günde · 8/10 puan

Gülten Dayıoğlu'nun uçak yolculuk yaparken biriyle karşılaşması ve bu kişinin çok dikkatini çekmesi bunun üzerine mo ile ilgili anlattığı şeyi kitaba hikaye oluşturarak aktarması

Melek Dündar 
24 Ağu 2015 · Kitabı okumadı · Puan vermedi

Orta 2 de okuduğum ve herkese tavsiye ettiğim bir kitap. Gen teknolojisi ile kopyalanmanın hikayesi. Kitapta ilgili çeken kısım , Mo'ların iletişime geçiş biçimleri oldu.

İrem Erdoğan 
09 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 10/10 puan

Gülten Dayıoğlu'nun kitaplarını zaten çok severim bu kitabı bana teyzem önermişti çok severek aldım ve 4 günde bitirdim herkese tavsiye ederim.

Merve Yahşi 
30 Kas 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İlk okulda soluksuz tüm seriyi okumuştum 3 günde, başlangıç için kesinlikle çok güzel bir eser.

Kitaptan 1 Alıntı