Suna'nın Serçeleri

9,1/10  (30 Oy) · 
198 okunma  · 
25 beğeni  · 
2.320 gösterim
Özgün bir kurguyla yazılmış , kısa öykü ve masallardan oluşan ,Suna'nın Serçeleri, çocuklar tarafından , yıllardır hep başucu kitabı olarak nitelendirilmektedir.

Mahallenin erkek çocukları çıkmaz sokakta ayaktopu oynuyorlardı. Birdenbire orada beliren on yaşlarında bir kız, meşin topu kapıp kaçmaya başladı. Oğlanlar hemen peşine takıldılar. Var güçleriyle ona yetişmeye çalışıyor, bir yandan da, bırak o topu, Suna, yoksa fena olacaksın diye bağırıyorlardı. Suna oğlanların önünde yel gibi koşuyordu. Mahallenin en güçlü çocukları Hüseyinle Osman bile ona yetişemiyorlardı. Hepsi de soluk soluğaydı. Kovalamaca uzadıkça, bu öfke çığ gibi büyüyordu. Oyunun en tatlı, en coşkulu yerinde Sunanın topu kapıp kaçması, oyuncu çocukları çileden çıkarmıştı...
Hande 
12 Oca 22:15 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

7 veya 8 yaşındaydım, öğretmen olan canım halamın bana hediyesi ve bende kitap okuma sevgisini oluşturan ilk kitabım. Kızıma da okumayı öğrenir öğrenmez almıştım. Kızım da severek okudu.. Çocuklara okuma zevki aşılayacak çok güzel bir kitap..

Selcan Lak 
31 Ağu 2014 · Kitabı okuyor · Beğendi · Puan vermedi

bunu kuzenim bana hediye etti bunu her okudukça kuzenimi hatırlıyorum herkezede tavsiye ederim

Deniz 
26 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

9 ya da 10 yaşlarındayım sanırım.Deli gibi okuma sevdamın yeşerdiği zamanlar...Çok sevdiğim öğretmen ablamdan gelen bir hediyeydi bu kitap.Ve bendeki yeri apayrıdır.İnanılmaz severim kaç kere okuduğumu bilmiyorum :)