Göç Drizzt Efsanesi 3.kitap

8,8/10  (24 Oy) · 
80 okunma  · 
25 beğeni  · 
861 gösterim
"...İnsanlar gerçekten de akıl karıştırcı bir ırk ve dünyanın kaderi gün geçtikçe onların her yere ulaşan ellerine geçiyor. Bu nazik bir denge oluşturabilir ama kesinlikle renksiz olmayacaktır. İnsanlar, karakter çeşitliliğine tüm diğer varlıklardan daha fazla sahipler; onlarınki, kendi ırklarına karşı -endişe verici sıklıkta- savaş açabilen tek 'iyi' ırk..."

Anayurt ve Sürgün ile devam eden yolculuk Göç ile sonlanıyor. Drizzt Do'Urden'in özgürlük yolculuğu Buzyeli Vadisi'nde sürecek.
 • Baskı Tarihi:
  2008
 • Sayfa Sayısı:
  286
 • ISBN:
  9789758904211
 • Çeviri:
  Boğaç Erkan
 • Yayınevi:
  Laika Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Hakan Uzun 
09 Nis 12:24 · Kitabı okudu · 1 günde · 10/10 puan

Kara Elf serisinin son kitabı. Artık Drizzt yeryüzünde ve hiç tanımadığı topraklarda yaşamaya çalışıyor. Irkı yüzünden açık hedef durumunda. Zira drow ırkı hiçbir tür tarafından sevilen bir ırk değil. Yeni maceralar onu bekliyor. Orklar, İnsanlar, Elfler, Cinler ve worglar ile başı belaya giriyor. Ancak kendisine bu dünyada yardım edecek bir müttefik ile tanışıyor. Bu dünyaya ayak uydurabilmesi için gerekenleri ona öğretecek biri.
Drizzt'in Buzyeli Vadisi üçlemesi öncesi yaşadığı son maceraları okumak oldukça keyifli oldu. Seriyi çok beğendim.

Serdar Poirot 
31 May 14:53 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Yüzeye yani yeryüzüne çıkan Drizzt, insanlarla iletişime geçmeye çalışır ancak bir çiftlik evi ailesi, Ugulgu adında bir yaratık tarafından öldürülür ve kasaba ahalisi bunu Drizzt'in yaptığını düşünür. Roddy McGristle ve beyaz elfler Drizzt'i yakalamak için yola çıkar. Ancak Drizzt katilleri öldürür ve kaçar. Kaçtığı yerde Mooshie lakaplı kör bir insanla karşılaşır ve dost olur. Ondan pek çok şey öğrenen Drizzt, Warg ve Orklara karşı onunla beraber savaşır. Mooshie aylar sonra ölür ve Drizzt tekrardan yollara düşer. Buzyeli vadisindeki bir dağa gider ancak Roddy peşini bırakmamıştır. Cücelerin yaşadığı bu yerde evlatlık olan insan Cattibrie ile iyi ilişkiler kurar. Ama üvey babası Bruenor ile anlaşabilecek midir? Roddy'den kurtulabilecek midir? Guenhywvyar ile bu maceraları nasıl devam edecektir? Keyifle bir solukta okunan bir roman.

Ali Dağdelen 
07 Haz 03:57 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Drizzt'in yeryüzüne ilk defa yaşamak için çıkışı ve boğazına kadar ön yargıyla dolu -haksız mı tartışılır- insan toplumunun içine karışma çabalarını anlatan basit ve güzel kitap. Serisiyle birlikte herkese tavsiye ederim. Buzyeli'nde aynı performansı beklemeyin.

Kitaptan 2 Alıntı

Canan B. 
16 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Uzun yolculuğumu artık gerçeği arayış olarak görüyorum...kalbimin içindeki gerçeği, beni çevreleyen dünyanın, neden ve varlık gibi büyük soruların gerçeğini. Bir kimse iyi veya kötüyü nasıl belirleyebilir?

Göç, R. A. Salvatore (Sayfa 164 - laika yayıncılık)Göç, R. A. Salvatore (Sayfa 164 - laika yayıncılık)
Rıdvan İleri 
31 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

want
"Azla yetinenler az şey başarırlar."

Göç, R. A. Salvatore (Sayfa 169 - İthaki)Göç, R. A. Salvatore (Sayfa 169 - İthaki)