Gölgede Bir Yaşam

9,0/10  (8 Oy) · 
16 okunma  · 
5 beğeni  · 
548 gösterim
Işıltılı bir yaşama gözlerini açmıştı. Babası bir müzik adamıydı; babası, onu ve kardeşini iyi birer müzik insanı olarak yetiştirmek istiyordu. Bu nedenle onlar daha küçük birer çocukken, birer müzik dehası olmuşlardı.

İlk başlarda bir peri masalı gibiydi onun yaşamı. Kardeşiyle beraber, soylu insanların bile görmediği dünyanın en güzel ülkelerine gidip, Avrupa'nın en görkemli saraylarında kral ve kraliçelerin huzurunda konserler veriyorlardı. Ama bu güzel yaşamın zorlukları da çok fazlaydı. Bitmek bilmeyen seyahatler, hastalıklar, maddî zorluklar…

Babasının, daha çok oğlunun müzik yeteneği ve dehası üzerinde durması, Nannerl'i çok üzüyordu. O yeterince yetenekli değil miydi? Kadınlar yeterince iyi müzik yapamazlar mıydı?

Nancy Moser'ın bu eşsiz romanında küçük bir kızın, yetişkin bir kadın olurken yaşadıklarını, şöhret, müzik ve kardeş sevgisi arasındaki gelgitlerini ve rekabeti gerçek bir yaşam öyküsünde okuyacaksınız…
 • Baskı Tarihi:
  2010
 • Sayfa Sayısı:
  445
 • ISBN:
  978-975-254-340-9
 • Orijinal Adı:
  Mozart's Sister
 • Çeviri:
  Simge Yurdakul
 • Yayınevi:
  Neden?
 • Kitabın Türü:
Sadettin TANIK 
21 Nis 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

Kitap ünlü müzisyen Mozart'ın ve ablasının hayatını anlatıyor. Mozart ve kendisinden 5 yaş büyük ablası müzik konusunda çok yetenekli olmalarına karşın babaları sadece Mozart'ın tanınması, fark edilmesi için çaba sarf eder. Nanegerly'nin hayattan beklentilerini, umutlarını, hüzün dolu hayatını anlatan çok sürükleyici bir kitap.

Ceren Acer 
29 Mar 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

İki kardeş... Bir tanesi adeta gölgede kalmış. Diğer kardeş ise üstün yetenekli, başarılı... Hüzünlü ve okuyucuyu kendinden geçirecek başucu kitabı adeta... Yazar iki kardeşi, baba karakterini çok muntazam bir şekilde tasvir etmiş. Her kitapsever okumalı! Benim iyi ki alıp, okumuşum dediğim romanlar arasında. Romanın etkisi okuyucuyu da uzun zaman kalıyor. Bu hüzünlü yaşam sizde derin izler bırakacak.

Kitaptan 2 Alıntı

sabah uykum 
12 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Bilgi, zamanın bile senden alamayacağı bir şeydir."

Gölgede Bir Yaşam, Nancy Moser (Sayfa 350)Gölgede Bir Yaşam, Nancy Moser (Sayfa 350)
sabah uykum 
07 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Varlıklılar hiçbir zaman yoksulların karşısında sahip oldukları avantajdan vazgeçme heveslisi değiller, İngiltere' de bile.

Gölgede Bir Yaşam, Nancy Moser (Sayfa 132)Gölgede Bir Yaşam, Nancy Moser (Sayfa 132)