Kitap
Gündeste

Gündeste

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.6
31 Kişi
73
Okunma
26
Beğeni
1.681
Gösterim
416 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 11 sa. 47 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Ortaoyuncular Yayınları · 1986 · Karton kapak · Yok
herşey burada yazılı bu bir divan-ı kerim ölünce gam yerim bundan habarım olmaz dizeleriyle başlayıp; kaatil cinayet barında içiyorum viskileri artık bana yasakken zıvanadan çıkmışım yaşamaya küskünüm şimdi ölsem ne güzel hiç kimseye borcum yok sanki şair değilim şimdi ölsem çok güzel hiç bir şeyden suçluyum kaatil cinayet barında maktül bizzat kendisi gündestemi tamamladım evladım sen bunu niye yazdın siz bu soruyu sorun diye mirim gündestemi tamamladım yas kılıfa girdi saz gene erken geldi yaz dokuz mayıs dokuzyüzseksenbeş perşembe sabahı sıfırbeş kırkiki rum elinin hisarı onikibindörtyüzseksenbir gün destelendi
8.6
10 üzerinden
31 Puan · 4 İnceleme
CacavS
Gündeste'yi inceledi.
416 syf.
·
17 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Bir kitabı aldığımda iç kapağına bir tarih ve imza atarım. 1000Kitap'a işlerken baktım tarih Aralık 1989. Yani şu ünlü 80lerin son günleri. Muhtemelen vatkalı ceket giymeyi yeni bırakmış ve artık kazaklarımı kotumun içine sokmaktan vazgeçmiştim. O yıllardan beridir ne zaman canım sıkılsa alırım elime Gündeste'yi, rastgele bir sayfa açar ve şiiri yüksek sesle okumaya çalışırım. Ruh halim ne olursa olsun yüzüme bir gülümseme oturur. Anılara dalar giderim. Bazı çok sevdiğim kitapları yıllar önce oturup şeffaf poşet ile kaplamıştım. Bu da onlardan biridir.
Gündeste
8.6/10
· 73 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
6
Padme Amidala
Gündeste'yi inceledi.
416 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
"Gündesteyi tamamladık, verdik matbaaya. Akşam oldu gecedeste başladı." diyerek noktalıyor eserini Ferhan Şensoy. 7-8 sene önceydi bir dostum delicesine arıyordu bu kitabı. Basımı yok, sahaflarda bulunmuyor. Satanlar yüksek fiyatlar biçiyor. Ne yapıp ettim buldum, Ferhan Şensoy bende bile yok Gündeste demişti. O arkadaşla aramız bozuktu, şimdi yine iyiyiz. Çok fena bulaştırdı bana Ferhan'ı. Adam ne yaşamışsa öyle güzel anlatmış ki özenip yazası geliyor insanın. Biz Paris'te yaşamadık tabii, o yaşamış. Bir kadın sevmiş zengin, kendinden büyük. Ben başkalarının yalancısıyım öyle duydum. Tiyatrosuysa nefistir Ferhan'ın. Ceylan Ertem hani bir şarkı söylüyordu Ütopyalar Güzeldir diye. Heh işte onun sözleri de kime ait dersiniz? Gündesteyi kapatamıyor insan bitirince, keşke şiirleri sonsuza dek sürebilse.
Gündeste
8.6/10
· 73 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
10
Yağmur Yamaç
Gündeste'yi inceledi.
416 syf.
·
26 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Ferhan Şensoy’un diğer kitapları gibi bu da çok güzeldi. Biyografi tadında bir şiir kitabı. Bir şey söylemeye gerek yok aslında Ferhan Şensoy olunca. Her durumda size çok iyi gelecek bir kitap, Ferhan Şensoy sevenlerinin mutlaka okuması gerekiyor. Ben bitmesini hiç istemedim, şimdi sıra Gecedeste’de.
Gündeste
8.6/10
· 73 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
6