Kalemimin Sapını Gülle Donattım

9,3/10  (15 Oy) · 
42 okunma  · 
10 beğeni  · 
926 gösterim
Bir ırmak kıyısında doğdum ben
bir ırmak romandır bu
hem el yazması
elle tutulan
elde var birinci cilt.

Ayşen'i seviyorum. Sanki bir kaynak makinasıyla beynime adını yazdılar. Fersiz bir ampul sarkar tavandan, öylesine büyür ki başımın gölgesi ak kağıt karanlık olur, ne cezve görünür ne çaydanlık, ben çizerim, Tepebaşı gazinosundan türk sanat musikisi yayılırken Haliç üstüne. Artık tüm inceliklerini biliyorum çaydanlık ve cezve çizmenin.
(Kitabın İçinden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2007
 • Sayfa Sayısı:
  541
 • ISBN:
  97897579040803
 • Yayınevi:
  Ortaoyuncular Yayınları
 • Kitabın Türü:
Alper Zenger 
07 Ağu 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Biyografi okumayı çok sevdiğimden olsa gerek severek okuduğum bir kitap oldu.Tiyatro ile ilgiliyseniz bence okumanız gerekli bir eser. Bir tiyatrocunun yaşadığı açmazları aşkları yazarın dilinden okuyacaksınız.Ferhan Şensoy un Galatasay Lisesi günleri sonra yurt dışındaki eğitimi sırasında yaşadıkları ve aşkları...Çok komik çok tirajik ve bazı bazı erotik anıların yer aldığı bir biyografi...Yazarı sevenlere tavsiye edilir.

Kerem Yücel 
21 Şub 00:49 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Ferhan Şensoy'un alışılageldik üslubuyla, hayatından kesitleri yine eğlence ve ahenkle sunduğu bir eser. Ağır okumalardan bunalmış ve biraz eğlenip kafa dağıtmak isteyen okurlara öneririm.

ilker Görkem 
05 Ara 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Ferhan Şensoy'a hayranlığım başladığı kitaptır. Şans eseri o yıl tiyatromuzda onun yazdığı Soyut Padişah oyununu sahneye konulunca, iş başka bir boyut kazandı... Hayat hikayesinin ilk perdesidir.