·
Okunma
·
Beğeni
·
943
Gösterim
Adı:
Hata
Baskı tarihi:
Şubat 2017
Sayfa sayısı:
272
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059226974
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Papillon Yayınevi
« Belli ki bu sayfayı yazarken annesi ağlamıştı. Sayfadaki mürekkep gözyaşlarından yer yer

dağılmıştı. Okumaya devam etti. Aradan ne kadar zaman geçtiğini bilmiyordu. Son sayfayı da

okuyup defteri kapattığında, gözyaşları inci taneleri gibi yanaklarından aşağı yuvarlanıyordu.

Zavallı annem ne kadar acı çekmişsin. Kendimi bildiğimden beri en mutlu göründüğün

zamanlarda bile gözlerinde gördüğüm hüznün sebebini şimdi anlıyorum. Canım annem aslında

sen hiç mutlu olmamışsın, sadece mutlu gibi görünmüşsün. Ya bu adam, sana hem Cenneti hem

de Cehennemi yaşatan adam nasıl biri acaba? Bu adamı bulsam, karşısına dikilsem. Ne için

bulacağım?

Genç ve yakışıklı bir mimar olan Orhan, on iki yıl önce bir gençlik hatası sonucunda Semiha ile

evlenmek zorunda kalır. Evli ve iki çocuklu mutsuz bir adam olarak hayatına devam ederken,

güzeller güzeli Gülay ile tanışır. Hayatına güneş gibi doğan bu kadına deliler gibi aşık olur. Bir

tarafta canı kadar sevdiği iki çocuğu, diğer tarafta uğruna her şeyden vazgeçebileceği sevdiği

kadın. Ve... Yirmi yıl sonra geçmişten gelen sırlar... »
272 syf.
·Puan vermedi
Hata, artık dönülemeyen telafi edilmesi mümkün olmayan büyük bir yanlış. Hata, insan hayatını derinden etkileyen bir çaresizlik. Bütün yaşamınıza hükmeder. Sonra aşk gelir. Durdurulamaz. Muhakkak yaşanılmak ister. İnsan her şeyi unutup kendini aşk fırtınasında kaybetmek ister. Amann ben anlamam duygusal şeyler yazmaktan. Aslıma döneyim.

Evet kötü kadın Semiha. Sen ne şirret ne ..... bir kadınsın deli oldum ya hu. Hem adamı evlenmeye zorladın hemde dünyayı zindan ettin. Adam zaten zengin gerektiği kadar para da veriyor ne bu doyumsuzluk. Anlamadım nedir bu para hırsı yani ev eşyalarını satacak kadar. Ama ne oldu gördün. Daha fazla yazamıyorum ucu spoilere dokunacak.

Bu kitapla beraber Güler hanımın bütün kitaplarını okumuş oldum. Sağlam karakterler, mükemmel diyaloglar ve güzel bir kurgu. Darısı yeni kitaplara.
272 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
"HATA"

İlk olarak Güler Bilkay Aygün hanımefendiye teşekkürü bir borç bilirim. Kendilerine buradan teşekkür eder ve başarılarının devamını dilerim.

İnsan, doğası gereği "hata" yapmaya mehillidir..
Bu hatalar kimi zaman küçük kimi zaman büyüktür.
Kimi zaman da bir ömre bedel hatalar yapar insan..

Bu romanda da yanlış bir seçim yapan Orhan, hayatını altüst edecek bir hatanın içinde bulur kendini.
Bir insanın başına gelebilecek en kötü şeylerden biri Orhan'ı bulur. Ya da Orhan onu..

Mükemmel bir aşk var romanda.. "Böyle sevmeli insan birini" demeden edemiyorum..

Yazarımız, kişiden kişiye duygulara mükemmel geçişler yapmış. O yönüne bayıldım..
Kendisi kadın olmasına rağmen, erkek duygularını da çok iyi betimlemiş..

Genelde aşk romanlarının sonu hüzünlü biter.. Sevenler kavuşamaz.. Benim okuduğum aşk romanları arasında bunun mutlu sonla bitmesi, ayrı bir izlenim bıraktı bende.

Yer yer hayata bakış açım değişti. Nasıl böyle olur dediğim yerler de oldu. Hayret ettim, kızdım, sevdim.. Her şeyden biraz var açıkçası.. Okuduktan sonra karar değiştireceğiniz şeyler mutlaka olacaktır.. Yön bulmanıza yardımcı olacak bir rehber de diyebiliriz..

Kısa sözün özü; kitap müthiş..

Güler hanım gibi bir yazarı tanımak, muhabbet etmek benim için çok hoştu. Kendisine selamlarımı sunuyorum..

Selam ve Dua ile kalınız.
272 syf.
·2 günde·9/10
Gençlik hatası bir evlilik ve sonuçları ile başlayan romanımız, iki insanın aşık olmalarıyla devam ediyor...

Mutsuz bir evliliğin ortasında büyüyen çocuklar ve boşanmaya yanaşmayan bir eş...

Çocukluk döneminde yaşadığı olumsuz bakış açısını kendi hayatında uygulamaktan çekinmeyen bir kadın ve mutsuz bir yuvanın içinde debelenen iki yabancı insan...

Cesaret ile zincirlerini kırmaya çalışan mimar Orhan bu mutsuz evliliğin yükünü omuzlarından atmaya çalışırken, hayatına yeni giren Gülay ile hayalini kurduğu mutlu yuva özlemini gerçekleştirmek için ömrünün ne kadarını bekleyerek geçirecekti?

Verilen karar ile çocuklarının hayatında nasıl bir baba modeli olarak kalacağını bilmese de, her gün şahit oldukları kavgaların bitmesi için aldığı tedbirler Orhan'ın hayatını hangi çıkmaz sokaklara taşıyacak ve neler ile yüzleşeceğinden habersiz, uygulamaya başlaması ile gençliğinde yaptığı hatanın sonucu hayalini kurduğu mutluluğu yakalayıp yakalamayacağını bilmeden geleceğe yelken açıp, sonuçlarına katlamaya karar veriyor...
272 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Güler Bilkay Aygün'ün okuduğum ikinci kitabı (İlk okuduğum kitabı ''Güller ve Yalanlar'' dı). Öncelikle şunu söylemeliyim ki yazarın, sade ve doğal yazma uslubu aynı şekilde bu kitabında da devam ediyor. Kurgulama ise muhteşem. Her iki kitapta da gördüğüm aynı kurgulama tekniği sanıyorum yazara has bir özellik. Kitaptaki müthiş akıcılığa ve sürükleyiciliğe belkide bu kurgulamanın da katkısının büyük olduğunu düşünüyorum.

Kitabın konusu ise isminden de anlaşıldığı gibi hata. Ama öyle tek bir hata değil. Yazar, bize yıllara yayılan ve seri şekilde üst üste gelen hatalar zincirinin sebep olduğu dramatik bir aşk hikayesini anlatıyor. Zaman zaman duygulanarak, zaman zaman kızarak ve bazende gözleriniz nemlenerek okuyorsunuz bu aşkın hikayesini. Gerçekten müthiş bir duygu seli yaşatıyor yazar size.

Bu arada kitabı okurken,yazar birde harika bir avrupa gezisi yaşatıyor. Müthiş ve muhteşem bilgilerle donatılmış, sanki okuyucuya bonus gibi sunulan bir gezi.

Her ne kadar duygusallık ön planda olsa da , aynı zamanda hayat dersleri veren ve insanları olumlu yönde uyarıcı sosyal mesajlar içeren, benim de beğenerek okuduğum bu kitabın, okunması gereken kitaplardan biri olduğu düşüncesindeyim.
272 syf.
·9 günde·Beğendi·7/10
“Hata” bitti ancak yorumum gecikti.
Ana karakterlerimiz Orhan ve Gülay.
Mimarımız Orhan gençliğinde yaptığı bir hata sonucu hiç sevmediği ancak mecbur kaldığı Gülay ile evlenerek hayatını mahvetmiş, mutlu olamamış, çocukları için bu evliliğe yıllarca katlanmaya çalışmıştır.
Böyle bir evliliğe çocuklar için katılanılırmı?
Bunun çocuklara bir faydası var mı?
Kesinlikle yok ve toplumumuzda bu hatayı yapan çok kişi var. Yıllar sonra o evdeki mutsuz, saygısız ve sevgisiz ortamın çocukları nasıl etkilediğini görüyoruz...

Diğer ana karakterimiz Bankacı Gülay. Orhanın Gülay ile tanışmasından sonra hayatında ilk kez aşık olmanın sarhoşluğunu yaşarken, çaresizliği de başlar. Karısı kendisine dünyayı zindan ederken, o Gülay ile bir hayatın hayallerini kurar. Boşanmak ister ancak karısı tüm yolları kendisine kapatır. Karısının yaptığı planlar sonucu, Gülayın ve Orhanın başına gelenler sonucu herkesin hayatı değişir....

Gülay ve Orhanın hikayesi bundan sonra başlıyor. Yaşanan mücadeleler, acılar, yapılan hatalar....

Hikayede alınması gereken mesajlar var. Hayatımızı mahvetmeden önce, kızgınlıklara yenilmeden, iyice anlayıp dinlemeden ani kararlar verilmemesi gerektiğini güzel işlemiş yazarmız. Çünkü sonraki pişmanlıkların fayda etmediği gibi, kaybolan yılların da telafisi olmuyor....

Kitap yeni ve ben açık vermek istemiyorum. Henüz okumayanlar için haksızlık olmasın.
Hikayede neler olduğunu öğrenmek için kitabı okumalısınız :) Herkese tavsiye ediyorum.
Sevgili Güler Bilkay Aygün yüreğine, kalemine sağlık. Başarıların daim olsun...
286 syf.
·3 günde
• Çok güzel bir kitap. Bazı kitaplar gibi klişe değil.
Hata...
Gençlik hatası, Semiha'nın cahillikten, ailesine olan nefretini Orhan'a yöneltmesiyle yapılan hatalar, Orhan ve Gülay'ın yaptığı hatalar... Bence bu isim tam anlamıyla kitaba ait.
Yazarın eline sağlık, çok beğendim. Kısmet olursa diğer kitaplarını da okumak isterim. :)
272 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10
Mutsuz bir evlilik ve geç gelen aşk. Yürek burkan ayrılıklar. Yazarın hikayeyi işleyişi çok akıcı ve bir solukta bitiyor. Sonrada Gülay ile Orhan'ın dünyasında kalınıyor. Ben çok beğendim aşk hikayelerini seviyorum diyenler için güzel bir kitap.
272 syf.
·14 günde·Beğendi·Puan vermedi
#kitapyorum
Güler Hanim'in kalemini hep sevmisimdir. Kendine özgü, sade yalin bir anlatımı vardir. Genelde yaşanmış hikayeleri kurgulayarak yazar. Hata kitabinda da bu geleneği bozmamış ve yasanmis bir hikayeyi kendi stiliyle kurgulayip okuruna sunmuş.
Genç ve yakisikli bir mimar olan Orhan'in iki kadinla arasindaki duygusal olaylarin konu edindigi kitabimizda Semiha karakteri dusmanimin bile basina vermesin diye dua edebilecegim şirret bir kadin. Ve bu kadin Orhan'in sevmedigi karisi maalesef. Diğer yanda melek gibi bir kalbi olan güzeller güzeli bir bankaci, Gülay... Bu iki kadin arasinda kalan Orhan, karisindan boşanıp Gülay ile evlenebilecek midir? Semiha kocasinin kendisinden kolayca kurtulmasina oylece seyirci kalacak midir? Tabi ki bu sorularin cevabi eski yeşilçam filmleri tadindaki bu kitapta yer aliyor. Aşk romani okumayi sevenlerin ilgiyle okuyacaklari bir kitap. Guler Bilkay Aygün'un yüregine sağlık. Daha nice kitaplariyla buluşmak dilegiyle...
272 syf.
·Puan vermedi
Yıllar önce yapılan tek bir hatanın nasıl geleceği etkilediğine şahitlik ediyorsunuz. Kitabın sonunda güzel bir sürpriz de oluyor. Yazarın kalemi cidden çok iyi. Beğenerek okudum.
272 syf.
·3 günde·10/10
#Kitapyorum
#GülerBilkayAygün
#Hata

Bitti...
Yazarın okuduğum üçüncü kitabı ve yine gerçek yaşam ile kurgu öyle güzel harmanlanmış ki kitabı elinizden bırakmadan devam etme isteği oluşuyor. Dil sade, doğal ve akıcı anlatım ise, inanılmaz güzel ve sürükleyici. 20 yıl öncesinde yaşananlar ve sonrasında ortaya çıkan sırlar, okudukca merakınızın artmasına sebep oluyor...
Bazı hatalar vardır; dönüşü olmayan, telafisi olmayan, bedeli çok ağır... hayatınızla ödersiniz... Tıpkı, genç ve yakışıklı mimarımız Orhan'ın oniki yıl önce gençlik hatası sonucunda, Semiha ile yaptığı evlilik gibi...
İki çocuk babası olan Orhan'ın oniki yıl boyunca zorlamayla devam eden evliliği
ve karısının cehaletiyle mücadele ederken karşısına hayatının aşkı Gülay çıkar... Çocukları ve Gülay arasında kalan Orhan'ı hem iyi hem de kötü sürprizler beklemektedir. "En güzel aşk, zor olandır." sözünü hayatlarında yaşayan Gülay ve Orhan'ın müthiş hikayesini okumanızı tavsiye ederim... Sayın yazarım Güler hanımcığım yüreğinize, emeğinize, kaleminize sağlık...

Kitaptan alıntılar;
Hayat bize geçici bir süre için verilmiş bir hediye. Ben de bu kısa sürede mutlu olmak istiyorum...
Güzel şeyler, emek verilmeden zahmet çekilmeden elde edilemiyordu.
'' Bütün kadınlar için aşık oldukları adamlar çok özeldir. Bir süre sonra o çok özel sandıkları adamların, ne kadar sıradan olduklarını anlayıp büyük hayal kırıklığı yaşarlar ne yazık ki. Adliyeler bu hayal kırıklığını yaşayan kadınlarla dolu canım. ''
İnsan bir hata yaptı diye, bütün hayatı boyunca bu hatanın ceremesini çekmemeli...
"... Arkadaşım sen de çok iyi biliyorsun ki, erkeği eve bağlayan çocuk değil, kadındır. Kadın evinde erkeğe huzur, mutluluk vermiyorsa on çocuğu da olsa o adam evde durmaz. Eninde sonunda kaçar gider..."
Teşekkürler...
Kitapla kalın
272 syf.
Gençlik hatası sonucu evlenmek zorunda kalan ve mecburi evliliğinden iki çocuk sahibi olan, kabusa dönen hayatını kabullenen, ancak karşısına çıkan aşkla hayatı değişen bir adam ve onunla olabilmek için herşeyi göze alan bir kadın. Orhan ve Gülay'ın hikayesi. Zaman zaman kızarak, zaman zaman duygulanarak okudum ve çok keyif aldım.
272 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
daha yeni başladım ama bana hiç yabancı gelmedi sanki kitabı okumuyorum olayın içinde seyirci gibiyim ileride yeni yorumlar eklicem şuan 3 bölüm deyim ama merak edenler var ise şiddetle tavsiye ederim okunması gereken romanlardan bir kitap sayın yazar güler hanıma çok teşekkür ederim böyle güzel kitabı bizlere sunduğu için minnettarım saygılar herkese selamlar.
Güzel şeyler, emek verilmeden zahmet çekilmeden elde edilemiyordu.
Güler Bilkay Aygün
Sayfa 124 - Güler Bilkay Aygün/ Papillon Yayınları
"Hay bu parayı icat edip, insanların başına bela eden Lidyalıların!"
Güler Bilkay Aygün
Sayfa 12 - Güler Bilkay Aygün / Papillon Yayınları
Hayat bize geçici bir süre için verilmiş bir hediye. Ben de bu kısa sürede mutlu olmak istiyorum....
"... kalbime saplı bir bıçak gibisin. Aşkın öldürmüyor ama acı veriyor. Seni ölmeden bir kez daha görebilecek miyim?..."
Güler Bilkay Aygün
Sayfa 195 - Papillon Yayınları

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Hata
Baskı tarihi:
Şubat 2017
Sayfa sayısı:
272
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059226974
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Papillon Yayınevi
« Belli ki bu sayfayı yazarken annesi ağlamıştı. Sayfadaki mürekkep gözyaşlarından yer yer

dağılmıştı. Okumaya devam etti. Aradan ne kadar zaman geçtiğini bilmiyordu. Son sayfayı da

okuyup defteri kapattığında, gözyaşları inci taneleri gibi yanaklarından aşağı yuvarlanıyordu.

Zavallı annem ne kadar acı çekmişsin. Kendimi bildiğimden beri en mutlu göründüğün

zamanlarda bile gözlerinde gördüğüm hüznün sebebini şimdi anlıyorum. Canım annem aslında

sen hiç mutlu olmamışsın, sadece mutlu gibi görünmüşsün. Ya bu adam, sana hem Cenneti hem

de Cehennemi yaşatan adam nasıl biri acaba? Bu adamı bulsam, karşısına dikilsem. Ne için

bulacağım?

Genç ve yakışıklı bir mimar olan Orhan, on iki yıl önce bir gençlik hatası sonucunda Semiha ile

evlenmek zorunda kalır. Evli ve iki çocuklu mutsuz bir adam olarak hayatına devam ederken,

güzeller güzeli Gülay ile tanışır. Hayatına güneş gibi doğan bu kadına deliler gibi aşık olur. Bir

tarafta canı kadar sevdiği iki çocuğu, diğer tarafta uğruna her şeyden vazgeçebileceği sevdiği

kadın. Ve... Yirmi yıl sonra geçmişten gelen sırlar... »

Kitabı okuyanlar 27 okur

  • Ayşe Baykan
  • Ayşen Kula
  • Fesleğen feslegen
  • Satıgül Yüksek
  • Eda
  • Şelale Buyuközer
  • Seval Engin
  • Ebru Şahin
  • DUA
  • Ecrin Mavi

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%55.6 (10)
9
%16.7 (3)
8
%5.6 (1)
7
%11.1 (2)
6
%0
5
%5.6 (1)
4
%5.6 (1)
3
%0
2
%0
1
%0