Hz. Ali ( Radıyallahu Anh ) Allah'ın Arslanı ve Evliyalar Sultanı

9,1/10  (8 Oy) · 
20 okunma  · 
7 beğeni  · 
709 gösterim
Bazı kimseler evlerindeki süs bitkilerine plastik çiçekler veya meyvalar yakarak, onları daha başka şekilde görmeye ve göstermeye çalışırlar. Mesela deve tabanı bitkisinin üzerinde gül veya portakal görürseniz, hiç şaşmayın... Çünkü ev sahibesi böyle istemiştir.

Hazret-i Ali (ra) de sanki olduğu gibi kabul edilmemiş de, daha başka kabul edilmek için kimisi onun faziletlerine yenilerini eklemek istemiş, kimisi de iftira ziftiyle onun nur yüzünü boyamaya kalkışmıştır. Yani bir yanda Hazret-i Ali (ra)'ye kılıç çekecek hatta onu vuracak kadar düşman zırhına bürünenler, öte yanda aynı şahsı Sahabe dairesinden alıp güya nübüvvet, hatta daha ileriye götürmeye çalışanlar...
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  2013
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9789757161219
 • Yayınevi:
  Çelik Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Elif Karakoyun 
07 Oca 14:42 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Güzel bir kitap ancak bu kitapta Hz.Ali'den çok Hz.Muhammed (S.A.V) hayatı anlatılmış gibi. Hz.Ali'nin daha fazla anlatılmasını umut ederek okumuştum.

Kitaptan 5 Alıntı

Merve Büyükekşi 
07 Ağu 19:00 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Alemlerin Efendisine düşen, Allah'ın, çocukluğundan beri, <<yüzünü keremlendirdiği>> Cenab-ı Ali'dir...

Hz. Ali ( Radıyallahu Anh ), Mustafa Necati Bursalı (Sayfa 20 - Çelik yayınevi)Hz. Ali ( Radıyallahu Anh ), Mustafa Necati Bursalı (Sayfa 20 - Çelik yayınevi)
Merve Büyükekşi 
11 Ağu 22:12 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İmanından hız alan yüce bir erdi Ali,
Kahramanlık ne imiş, işte, gösterdi Ali...

Hz. Ali ( Radıyallahu Anh ), Mustafa Necati Bursalı (Sayfa 168 - Çelik yayinevi)Hz. Ali ( Radıyallahu Anh ), Mustafa Necati Bursalı (Sayfa 168 - Çelik yayinevi)
Muhafazakar Lugat - 1001 Kelime 
24 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Alçakça söylenen bir söze karşılık vereyim deme. Çünkü o sözün sahibinde onun gibi daha nice düşük söz vardır. Cevabınıza yine onlarla cevap verir..!

Hz. Ali ( Radıyallahu Anh ), Mustafa Necati BursalıHz. Ali ( Radıyallahu Anh ), Mustafa Necati Bursalı