Hz. Ebubekir ( Radıyallahu Anh ) En Büyük Sıddıkıyet ve Teslimiyet Örneği

9,7/10  (6 Oy) · 
26 okunma  · 
5 beğeni  · 
841 gösterim
Bu kitabı Asr-ı Saadete açılan bir pencere kabul edebilirsiniz. Saadet asrından, asrımıza sadet getirmek için açılmış bir mazgal da kabul edebilirsiniz. Yine kabul edebilirsiniz ki, bu kitap diğerleri gibi değildir. Zaman öldürmek için değil, gönül eğlendirmek için değil, iş olsun diye de değil. Hatta ve hatta bir şeyler öğrenmek için de bu kitabı okumayacaksınız. Bu kitabı okurken Ker'an'ın nüzul ettiği yıllara gideceki İslam dinini iki cihan serverinden öğrenen her şahsın şahsiyetinde dinimizin yaşanma tarzına dair bir şeyler öğrenecek ve hemen bunu yaşamaya çalışacaksınız. Demek ki, her kitap kendi seviyesine göre insana bir şeyler öğretir, amma hayatın saadet sırlarını kesin çizgiler içinde veremez. Fakat bu kitap gibileri, bu kaidenin dışında tutulmalıdır.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2010
 • Sayfa Sayısı:
  288
 • ISBN:
  9789757161039
 • Yayınevi:
  Çelik Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Sergen Özen 
 15 Kas 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Hz. Peygamberin en yakın dostunun naifliğini, sadakatini ve merhametini 288 sayfaya sığdırmak bir nevi az. İnsanın bünyesinde barındırabileceği tüm yüce vasıfları bir kitap yoluyla yinelemek, unutmamak için önemliydi.
Mustafa Necati Bursalı'nın okuduğum tek ve çok iyi bulduğum bir eseri.

Ziya karababa 
14 May 20:43 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sıdk kelimesine anlam katan Hz.Ebubekir i tanımadan peygambere sevgiden Peygambere olan muhabbetten bahsetmek sanki havada kalır.Yazar kitabı sanki şiir tadında yazmış o kadar sürükleyici ki tek çırpıda okunabilir.Allah yazım aşamasında emeği geçen herkesten razı olsun.

Mehmet Yusuf Emre 
01 Eyl 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

çok harika anlatılmış çok güzel bir uslubu var sayın mustafa necati bursalının .