İdamlık Genç

8,5/10  (47 Oy) · 
247 okunma  · 
50 beğeni  · 
3.535 gösterim
Bilmem ki
İdamlık genç gibi
Bir hayat
Bir kapağın arkasına
Sığar mı?
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2006
 • Sayfa Sayısı:
  222
 • ISBN:
  9789756717042
 • Yayınevi:
  Mektup Yayınları
 • Kitabın Türü:
Elif Kimya Salt 
 12 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Spoiler içerir!

Emine Şenlikoğlu na yazar demek gerçek yazarlara saygısızlıktır. Sayısını bilmediğim kadar kitabını okudum.Özellikle değil elime geçtiği için. Aslında konusu güzel kalemi güçlü bir yazar yazsa iyi bir kitap olabilir. Hatta biraz Charles Dickens in, İki Şehrin Hikayesi kitabından esinlenmiş gibi. Şenlikoğlu nun yazdıkları en fazla lise düzeyinde. Bu kadar kötü bir yazar var mıdır bilmiyorum. Acıklı yaşanmış bir hikaye, haksız yere idam edilen Vedat ın hikayesi. Ama öyle basit yazmış ki maalesef etkileyemedi beni. Edebi ve kaliteli kitap okumak isteyen kimseye tavsiye etmem.

°°Bayan Merve°° 
03 Tem 2016 · Kitabı okumadı

Ne kadar acı yaşarsa yaşasın insan. Eger geregini yapiyorsa. Ondan uzaklarda olan tatilleri birgün bir el ona ikram eder. Hayatımızın son noktası da bizimle yaşar. Ayrıca bizsiz hazırlanan sürprizler bizi bulur..

hicran 
31 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

ilk romanım 13 yasındayken okumuştum çok güzel ve acıklı :)) bence bz hiç halımıze sükür etmıyoruz bunu böyle kitapları okudukca anlıyorum gercekten. bundan sonra daha dikkatli olmaya çalışacağıma eminım ve kendıme bu konuda güveniyorum diyebilirim

EMRE YAMAN 
02 Kas 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Bir hapishanenin koğuşunda mahkumların diyaloglarından oluşan bir kitap.Koğuşta her kesimden insan var.İdamlık bir gencin koğuşa gelmesi ile ortam tümden değişiyor.

İdamlık gencin gelmesi ile koğuş din ve İslam ile ilgili konuşmaların eşiği oluyor.Yazar dinsel anlatmak istediklerini mahkumların diyalogları şeklinde güzel bir biçimde işlemiş.

Bazen gülmelerinize engel olamıyorsunuz,bazen duygu sellerine.1-2 günde bitirilebilecek bir eser.Şunu söylemeden edemeyeceğim kitap biraz çocuk-genç veya lise düzeyi diyeyim.Okumak veya okutmak isterseniz bu faktörü göz önüne alın.

Ayşenur 
 23 Eki 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Yıllar önce okuduğum ve hikayesinden çok etkilendiğim bir kitap. Şefkat ve iyilikle yaklaşıldığında en sert insanın bile nasıl merhamet timsali olabileceğini hüzünlü bir hikâyeyle anlatmış yazar. Anlatımı çok basit olsa da güzel bir eser...

Haluk Kabil 
17 Kas 2014 · Kitabı okudu · 10/10 puan

yillar önce okudugum, ilk kitaplarimdan birtanesi... cok etkileyici! soluksuz okunacak bir kitap!

Corpus 
17 Ara 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

İdamlık Genç, Mısır'da yaşanan gerçek bir olaydan esinlenilmiş. İslama yönelik olumsuz bakış açısının altında yatan sebeplere ve saptırılan gerçeklere değinen hüzünlü bir kitap. Bazı yerleri beni güldürdü, sebebi ne kadar komik görünse de aslında gerçekten böyle şeyler olduğunu bilmek sanırım, bu bana trajikomik geldi nedense.

Beni düşündüren bir kitap olduğu için çok sevdim. Roman tekniği açısından zayıf olmakla birlikte öğretici yönü yüksek olduğu için kıymet verdiğim bir kitap oldu. Yazarın diğer kitaplarını da almayı ve bu kadar çok kitabının neden yasaklandığını öğrenmeyi düşünüyorum.

Kitaptan 5 Alıntı

Ebru Ebru 
05 Haz 2015 · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi · 10/10 puan

Vedat kararlıydı:
Neden kapatayım sebebini söyle?
-Benim için can vermeye değmez.
-Senin için değmeyen bir canı yaşatmaya hiç değmez.Beni zorlama imam...Bu işi kabul et. Bizler, senin gibiler olmadığı için bu hallere düştük.Sen bu dünyaya lazımsın.

İdamlık Genç, Emine Şenlikoğluİdamlık Genç, Emine Şenlikoğlu
senem reis 
01 Kas 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kapısı bazen Leyla suretinde açılmasa da mutlaka Mevlaya götüren bir yoldur gerçek aşk

İdamlık Genç, Emine Şenlikoğluİdamlık Genç, Emine Şenlikoğlu
senem reis 
01 Kas 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

aşkolsun
Mevlevilerde selamlaşma maksadıyla kullanılan "aşkolsun" tabiri muhattap için "Allah aşk versin aşkını ziyadeleştirsin yaptığın her işi aşkla yaptırsın anlamında bir dua
Sitem maksadıyla söylenen aşk olsun da Allah sana aşkla bakmayı nasip etsin, çünkü öyle bakabilseydin bu yanlışı yapmaz doğruyu görürdün demek isteniyor

İdamlık Genç, Emine Şenlikoğluİdamlık Genç, Emine Şenlikoğlu