Adı:
Çin İşkencesi
Baskı tarihi:
Kasım 2007
Sayfa sayısı:
212
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789756717073
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Mektup Yayınları
Sevdiğim kız Aybalam bana el değil parmaklarını sallıyordu. Kimse görmesin diye elini kaldıramıyordu ama ben anlıyordum.

Annemin "Kurtar beni Kaan!" diyen sesi hala kulaklarımdan.

Bir alkışlık hürriyet lütfen!

Milletin içinde sevdiğim kız yüzüme tükürünce dünyam karardı.

Vayy komünizm vayy! demek sen...
(Arka Kapak)
İnsan nerden kim tarafından vurulacağını bilmiyor. İnsanlık bitti dercesine yapılan işkenceleri ele alan bu kitabı Emine Şenlikoğlununyine güzel bir hayat hikayesini anlatıyor .Okumanız şidetle tavsiye edilir . Çok güzel bir kitap ve akıcı.
1- suçlunun kafası kazınırmış ve suçlu bir direğe hiç hareket edemiyeceği şekilde bağlanırmış...ve üstten damlalar halinde soğuk su damlatılırmış...damlalar bir süre sonra balyoz etkisi yaptığından adamın delirmesi sağlanırmış...

2- suçlunun göz kapaklarına iğne batırılırmış...ve adam bir süre sonra daynamayıp gözlerinin kapatır ve kör olumuş...(adamın biri 2 günün dayanmış en sonunda gözlerinden kan gelmiş ve kapatmak zorunda kalmış)

3- suçlu 10 metre karelik bir odaya kapatılırmış...ve burdan hiç çıkartılmazmış...yemeği düzenli olarak verilen adam tuvalet olmaması nedeniyle tuvaletini odanın bir kenarına yapmak zorunda kalırmış...bir süre sonra yaptığı dışkı ve idrarların zehir salgılamalarından dolayı adam zehirlenerek ölürmüş...
Kaan ve Turgut adlı iki kardeşin kasabaya okumaya gitmesiyle başlar hikaye...
Komünizmi yavaş yavaş aşılayan ve zamanla dinsizliğe varan düşünce sistemi oluşturulmuştur artık iki kardeşte..
Marks ve Lenin tanrıları.. Stalin ise küçük ilahları olmuştur...
Artık Çinde de Kominizm hakim olmuştur..
Lider Mao tarafından ilan edilir...
Fakat zamanla üzerlerinde oynanan oyunun farkına varan Kaan, kardeşi Turgutu da kurtarmaya çalışır fakat kardeşi, babası ve Kaan'ı komünizm sisteminin kucağına atar...
Çinli Komünist askerler tarafından babası ve Kaan halk tarafından yargılanır ardından babası kurşuna dizilir...
Kaan'ın hikayesi ve böylece başlar...

Devamını sizlere bırakıyorum...
.
Bu kitabı okurken etkilendiğim alıntıları ve de ekliyorum...


Her şeye rağmen yaşamak bir nimettir. Sabret ve bu nimeti değerlendir.

"Allah'ı seven, Ona secde etmeden nasıl kul olur?"

Meğer neymiş bu Komünizm, hayvan gübresini özletirmiş insana.

Namus!...
Bunu da ancak namuslular bilir. Namussuzlar tecavüzden öldürüldüğü zaman ölen şerefsizi değil, öldüreni ayıplar ve cezalandırırlar.

Komünizm halkı korurdu(!) Gerçekten korudu beni; ama  saadetten, mutluluktan... O yüzden mutluluk bana hiç yaklaşamadı.


Hey gidi dünya hey! Kim derdi ki bir gün, bir zamanlar insanlığın tek kurtuluş reçetesi diye  canımı adadığım komünizm beni anamdan, babamdan, yârimden, kardeşlerimden ayıracaktı! Buna  imkân var mıydı?

Sonuçta galiba Komünizm bir konuda eşitliği sağlayabildi: İş kampındakiler de, işkence  kampındakiler de aynı şartlarda ölüyorlar. Buna komünizm eşitliği denir.
Komünizm farklıdır.
Komünizmde bir başka özelliği vardır eşitliğin.


Tanımadığı İslam'dan kaçıp, tanımadıkları dinsizliğin kucağına nasıl da koşarak gidiyorlar!Peki ey İslam âlemi! Milyonlarca Müslüman Türk bu vahşeti çekerken siz neredeydiniz?

Yazıklar olsun senin ne olduğunu gördüğü halde hâlâ uyanmayana!

Yazıklar olsun dinsizliğin dümeninde kendine yol arayanlara, dinsizlerin yardakçılarına!

Yazıklar olsun taşıdığınız canlara!
Yazıklar olsun Müslümanların Müslüman olmayanlarına.
* * *
Bu kitabı aynı gün içerisinde iki defa okudum. Çok etkilenmiştim. Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim ama kalbi dayanan okusun etkisi baya sürüyor. İyi okumalar.
Bu kitap cok guzel okumanizi tavsiye ederim ben okudum baya zevk aldım bence okuyun saten emine senlikoglu nun bütün kitapları çok güzel okumanızı tavsiye ederim.
Emine ŞENLİKOĞLU'ndan Allah ebeden razı olsun.

Öncelikle şunu belirtmem gerekir ki; ben daha öncesinden bu kitabı biliyordum. Belgesel tarzında çinlilere has işkence yöntemlerinden bahsediliyor anlatılıyor sanıyordum. Gördüm ki Kominizmin doğuşu ve yükselişi yıllarında yaşanmış gerçek bir hayat hikayesi.

Aslında işkence metot ve yöntemleri benim beklentilerimi karşılayamadı. Belki okuyan için konuşması kolay o bakımdandır, belki de ben daha fazla sadistimdir :) bilemiyorum. Fakat bu konuda hayal kırıklığı yaşadığımı söyleyebilirim. Belki de vardı da kitaptaki kahramanlarımızdan yaşayan olmadı...

Bununla birlikte kitap çok akıcı, sürükleyici ve etkileyiciydi. Hiç sıkılmadım. Yer yer gözlerim yaşardı ve beni kendime getirdiği ve rahatlattığı da doğrudur. Hani açılmak için ağlarda rahatlarsınızya onun gibi...

Neyse gelelim Kitabımızın içeriğine;

"1946 yılında başladı her şey. Gerçeke bağlı bir köyde, annem, babam, benden bir yaş büyük olan Turgut ve üç yaş büyük olan ablam Çiçekle birlikte mutlu bir hayat yaşıyorduk." Diye başlayan Ailenin üyesi Kaan, Abisi turgut ile okuma aşkı ve şehirleşme sevdasıyla, Babalarından uyarı mahiyetinde aldıkları nasihatlerden sonra birlikte şehre doğru yola çıkmalarıyla başladı her şey. 3 yıla yakın süren okul serüvenlerinde Kominizmle tanışmaları ve dinsizleşmeleriyle devam eden bir süreç... Sonrasında Kaanın dönmesi ve Abisi turgutun Ailesini ihbar etmesiyle başlayan acı dolu yıllar... Kaanın 21.5 yıllık işkencelerle dolu hapishane yılları ve iyi kötü yaşadıkları...

Kitabı çok anlatmak istemedi. Okumanızı ısrarla tavsiye ederim. Günümüze de ışık tuttuğu kanaatindeyim. İstifade edebilmeniz ümidi ile...

Saygılar...
Aman ha evlatlarım. Kimse size birdenbire 'dinsiz olun' demez. Yavaş yavaş dinsizleştirirler sizi. Kitap verirler. Altından kalkamayacağınız sorular sorarlar size. Önce fikirlerinizi çatallaştırırlar sonra çatalları orta yerden ayırır, sizi yanlış yapıp yapmadığınızı düşünemez hale getirirler. Bunu yaparken öyle ustalıkla yaparlar ki, ne olduğunu, nereden nereye geldiğinizi anlayamazsınız bile.
Emine Şenlikoğlu'nun yine muhteşem bir kitabı. Küfrün Tek Millet olduğunu hatırlatan bu kitabı okumanızı tavsiye ederim. Okurkan görmediğimiz ( Göremediğimiz ) gerçekleri gördüm. Kesinlikle okumalısınızz ..
Merhaba. Bu kitap benim dönüm noktam oldu. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle okuduğum ilk kitap oldu. Bu kitap sayesinde bütün kitaplara ilgim arttı. Bu kitaptan sonra sefiller kitabına başlamıştım o gun bugündür kitap okuma azmim artı.
Çocuklarının yatılı okula gittiklerinde kandırılmasından ve aldatılmasından korkan bir ailenin korktukları başına gelir ve sonuçları geri dönüşümü olmayan yollara çıkar . Çok çok fazla acı ve işkencelere maruz kalınan yollar. Komunizmin gerçeklerini yaşayan ve pişman olan gençleri anlatmaktadır .
Cox mühteşem bir roman. Oxuduqca nefret ediyordum onlara insanin dinini dilini ana babasını unuturdular insanlari kandırdılar şerefsizler. İki kardesin buluşma sahneleri çox tesir edici dir. Oxumaga deyer arkadaşlar
Dininden asla vazgeçmeyen kardeşlerin hikayesi bir kardeş şeytana uyup dinini bırakıyor ama abisi onu dinine geri çevirmek için elinden geleni yapıyor ama işkencelere maruz kalıyor kardeşi sayesinde ama yeniden dinine dönüyor abisi ne kadar işkence çeksede
Ben hep düşünmüşümdür;
Domuz eti haramdır diyen Kur'an'dan ayettir, içki içmeyin, zina yapmayın, adam öldürmeyin, namazınızı dosdoğru kılın, zekatınızı hesaplayarak verin emri de ve diğerleri de Kur'an'dan birer ayettir. Neden acaba domuz eti yasağına riayet edildiği kadar Allah'ın öteki emirlerine riayet edilmez? Bunun cevabını hala bulamadım
Aman ha evlatlarım. Kimse size birdenbire 'dinsiz olun' demez. Yavaş yavaş dinsizleştirirler sizi. Kitap verirler. Altından kalkamayacağınız sorular sorarlar size. Önce fikirlerinizi çatallaştırırlar sonra çatalları orta yerden ayırır, sizi yanlış yapıp yapmadığınızı düşünemez hale getirirler. Bunu yaparken öyle ustalıkla yaparlar ki, ne olduğunu, nereden nereye geldiğinizi anlayamazsınız bile.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Çin İşkencesi
Baskı tarihi:
Kasım 2007
Sayfa sayısı:
212
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789756717073
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Mektup Yayınları
Sevdiğim kız Aybalam bana el değil parmaklarını sallıyordu. Kimse görmesin diye elini kaldıramıyordu ama ben anlıyordum.

Annemin "Kurtar beni Kaan!" diyen sesi hala kulaklarımdan.

Bir alkışlık hürriyet lütfen!

Milletin içinde sevdiğim kız yüzüme tükürünce dünyam karardı.

Vayy komünizm vayy! demek sen...
(Arka Kapak)

Kitabı okuyanlar 1.065 okur

  • Ecem Tekeş
  • Mavi kitap
  • Şeyma Ekinci
  • Rukiye Başaran
  • Hacer Kayadelen
  • Seyma
  • N.E.A 'nın Kütüphanesi
  • Elif Karaca
  • Gülay
  • sibel kasapoğlu

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%6.4
14-17 Yaş
%9.4
18-24 Yaş
%32.6
25-34 Yaş
%38.6
35-44 Yaş
%8.6
45-54 Yaş
%3
55-64 Yaş
%0.4
65+ Yaş
%0.9

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%69.8
Erkek
%30.2

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%43.4 (108)
9
%13.3 (33)
8
%18.5 (46)
7
%6 (15)
6
%7.2 (18)
5
%4 (10)
4
%2.4 (6)
3
%2 (5)
2
%0
1
%3.2 (8)

Kitabın sıralamaları