Çin İşkencesi

8,5/10  (105 Oy) · 
419 okunma  · 
82 beğeni  · 
4.588 gösterim
Sevdiğim kız Aybalam bana el değil parmaklarını sallıyordu. Kimse görmesin diye elini kaldıramıyordu ama ben anlıyordum.

Annemin "Kurtar beni Kaan!" diyen sesi hala kulaklarımdan.

Bir alkışlık hürriyet lütfen!

Milletin içinde sevdiğim kız yüzüme tükürünce dünyam karardı.

Vayy komünizm vayy! demek sen...
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2007
 • Sayfa Sayısı:
  212
 • ISBN:
  9789756717073
 • Yayınevi:
  Mektup Yayınları
 • Kitabın Türü:
SlmbnKüçükStajer 
11 May 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

İnsan nerden kim tarafından vurulacağını bilmiyor. İnsanlık bitti dercesine yapılan işkenceleri ele alan bu kitabı Emine Şenlikoğlununyine güzel bir hayat hikayesini anlatıyor .Okumanız şidetle tavsiye edilir . Çok güzel bir kitap ve akıcı.

Taner durmaz 
04 May 11:46 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

1- suçlunun kafası kazınırmış ve suçlu bir direğe hiç hareket edemiyeceği şekilde bağlanırmış...ve üstten damlalar halinde soğuk su damlatılırmış...damlalar bir süre sonra balyoz etkisi yaptığından adamın delirmesi sağlanırmış...

2- suçlunun göz kapaklarına iğne batırılırmış...ve adam bir süre sonra daynamayıp gözlerinin kapatır ve kör olumuş...(adamın biri 2 günün dayanmış en sonunda gözlerinden kan gelmiş ve kapatmak zorunda kalmış)

3- suçlu 10 metre karelik bir odaya kapatılırmış...ve burdan hiç çıkartılmazmış...yemeği düzenli olarak verilen adam tuvalet olmaması nedeniyle tuvaletini odanın bir kenarına yapmak zorunda kalırmış...bir süre sonra yaptığı dışkı ve idrarların zehir salgılamalarından dolayı adam zehirlenerek ölürmüş...

dilek 
23 May 14:55 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bu kitap cok guzel okumanizi tavsiye ederim ben okudum baya zevk aldım bence okuyun saten emine senlikoglu nun bütün kitapları çok güzel okumanızı tavsiye ederim.

Hatice Aydın 
12 May 18:26 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bu kitabı aynı gün içerisinde iki defa okudum. Çok etkilenmiştim. Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim ama kalbi dayanan okusun etkisi baya sürüyor. İyi okumalar.

Muhammed Hüseyin Esin (Münzevî) 
14 Haz 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Merhaba. Bu kitap benim dönüm noktam oldu. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle okuduğum ilk kitap oldu. Bu kitap sayesinde bütün kitaplara ilgim arttı. Bu kitaptan sonra sefiller kitabına başlamıştım o gun bugündür kitap okuma azmim artı.

Esra Esra 
20 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Aman ha evlatlarım. Kimse size birdenbire 'dinsiz olun' demez. Yavaş yavaş dinsizleştirirler sizi. Kitap verirler. Altından kalkamayacağınız sorular sorarlar size. Önce fikirlerinizi çatallaştırırlar sonra çatalları orta yerden ayırır, sizi yanlış yapıp yapmadığınızı düşünemez hale getirirler. Bunu yaparken öyle ustalıkla yaparlar ki, ne olduğunu, nereden nereye geldiğinizi anlayamazsınız bile.

Ümran NIBAK 
19 Nis 01:08 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Dininden asla vazgeçmeyen kardeşlerin hikayesi bir kardeş şeytana uyup dinini bırakıyor ama abisi onu dinine geri çevirmek için elinden geleni yapıyor ama işkencelere maruz kalıyor kardeşi sayesinde ama yeniden dinine dönüyor abisi ne kadar işkence çeksede

sabah uykum 
14 Mar 16:57 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Emine Şenlikoğlu' nun daha önce de bir kitabını okumuştum. Onda da çok ders çıkarılacak ders vardı bu kitabı da hem çok acıklı hem çok akıcı.
Herkese tavsiye ediyorum.Kesinlikle okuyun!

Nesrincan 
26 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Nesrincan 20 dk.
bu kitebi 7.8 yil önce okudum allahim nasil muhteşem bi kitap di okurken kac kez bogazimin dugumlendigini ve gözümden yaşlar aktigini hatirlamiyorum allah sevgisini cocuklara aşilamanin ve dinimizi güzel bi şekilde öğretmenin ne kadar önemli olduğunu gösteren bi hikaye allah kimseye karşısına kötü arkadaşlar cikarmasin iyi arkadas edinmenin ne kadar önemli olduğunu gösteren ibretlik bi gerçek hikaye

Nurlubahar (Emhabiş) 
14 May 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

İslam dinin bizim için önemini anlatan daha iyi bir kitap görmedim.akıcılığı ,uslubu ve merakıyla insanı kendinden alıyor .bu kitabı okuyupta duygulanmayacak insan görmedim göreceğimide zannetmiyorum yani tek keilme ile mükemmel .

2 /

Kitaptan 24 Alıntı

Ebru Ebru 
05 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ben hep düşünmüşümdür;
Domuz eti haramdır diyen Kur'an'dan ayettir, içki içmeyin, zina yapmayın, adam öldürmeyin, namazınızı dosdoğru kılın, zekatınızı hesaplayarak verin emri de ve diğerleri de Kur'an'dan birer ayettir. Neden acaba domuz eti yasağına riayet edildiği kadar Allah'ın öteki emirlerine riayet edilmez? Bunun cevabını hala bulamadım

Çin İşkencesi, Emine ŞenlikoğluÇin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu
Raİf ÜnnÜ 
21 Eki 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Aman ha evlatlarım. Kimse size birdenbire 'dinsiz olun' demez. Yavaş yavaş dinsizleştirirler sizi. Kitap verirler. Altından kalkamayacağınız sorular sorarlar size. Önce fikirlerinizi çatallaştırırlar sonra çatalları orta yerden ayırır, sizi yanlış yapıp yapmadığınızı düşünemez hale getirirler. Bunu yaparken öyle ustalıkla yaparlar ki, ne olduğunu, nereden nereye geldiğinizi anlayamazsınız bile.

Çin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 22)Çin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 22)
nuri 
25 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Galile'yi yargılayan Kiliseydi demez. Dindi der. Böylece bütün dinlere paylaştırılır Engizisyon mahkemelerinin yaptıkları.

Çin İşkencesi, Emine ŞenlikoğluÇin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu
Ş'eyda N'ur 
22 Kas 2016 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Düşünüyorum , öyleyse varım .Ama böylesi bir varlık işe yaramıyor.
Unutmadan söyleyeyim, caniler düşünemezler!
Ama yine de vardırlar...

Çin İşkencesi, Emine ŞenlikoğluÇin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu
Nurlubahar (Emhabiş) 
 14 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

kişiliğimiz ve düzen
Zalim düzende tayin edildiğin makamı söyle bana , kim olduğunu söyleyeyim sana!

Çin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 137 - mektup yayınları)Çin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 137 - mektup yayınları)

İktidarda müslümanlar olunca, kimseye zorla "bizim ilahımıza saygı duruşu yapacaksın" demezler. Çünkü İslam'da zorla müslüman yapma yoktur. Fakat putcuların eline koz geçtiği zaman zorla kendi ilahlarına saygı duruşu yaptırırlar.

Çin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 120)Çin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 120)
hatice özoğlu 
15 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ahh dostlar ahh! O korkunç yer hangi kelimelerle izah edilir sanıyorsunuz. Orada insan gökyüzünde duran buluttan,güneşten,yıldızdan,her şeyden korkuyor!...

Çin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 77)Çin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 77)

Kalleşler de kalleşi beğenmez, dürüstü beğenir. Ona saygı duyar. Dürüstü kalleşçe öldürseler bile.

Çin İşkencesi, Emine ŞenlikoğluÇin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu
3 /