Çin İşkencesi

8,4/10  (166 Oy) · 
698 okunma  · 
147 beğeni  · 
5.891 gösterim
Sevdiğim kız Aybalam bana el değil parmaklarını sallıyordu. Kimse görmesin diye elini kaldıramıyordu ama ben anlıyordum.

Annemin "Kurtar beni Kaan!" diyen sesi hala kulaklarımdan.

Bir alkışlık hürriyet lütfen!

Milletin içinde sevdiğim kız yüzüme tükürünce dünyam karardı.

Vayy komünizm vayy! demek sen...
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2007
 • Sayfa Sayısı:
  212
 • ISBN:
  9789756717073
 • Yayınevi:
  Mektup Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sokrates'in teyzesii 
11 May 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

İnsan nerden kim tarafından vurulacağını bilmiyor. İnsanlık bitti dercesine yapılan işkenceleri ele alan bu kitabı Emine Şenlikoğlununyine güzel bir hayat hikayesini anlatıyor .Okumanız şidetle tavsiye edilir . Çok güzel bir kitap ve akıcı.

Taner durmaz 
04 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

1- suçlunun kafası kazınırmış ve suçlu bir direğe hiç hareket edemiyeceği şekilde bağlanırmış...ve üstten damlalar halinde soğuk su damlatılırmış...damlalar bir süre sonra balyoz etkisi yaptığından adamın delirmesi sağlanırmış...

2- suçlunun göz kapaklarına iğne batırılırmış...ve adam bir süre sonra daynamayıp gözlerinin kapatır ve kör olumuş...(adamın biri 2 günün dayanmış en sonunda gözlerinden kan gelmiş ve kapatmak zorunda kalmış)

3- suçlu 10 metre karelik bir odaya kapatılırmış...ve burdan hiç çıkartılmazmış...yemeği düzenli olarak verilen adam tuvalet olmaması nedeniyle tuvaletini odanın bir kenarına yapmak zorunda kalırmış...bir süre sonra yaptığı dışkı ve idrarların zehir salgılamalarından dolayı adam zehirlenerek ölürmüş...

Çin İşkencesi benzeri kitaplar

Safderun 
12 May 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bu kitabı aynı gün içerisinde iki defa okudum. Çok etkilenmiştim. Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim ama kalbi dayanan okusun etkisi baya sürüyor. İyi okumalar.

dilek 
23 May 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bu kitap cok guzel okumanizi tavsiye ederim ben okudum baya zevk aldım bence okuyun saten emine senlikoglu nun bütün kitapları çok güzel okumanızı tavsiye ederim.

Esma güler 
19 Oca 23:31 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Çocuklarının yatılı okula gittiklerinde kandırılmasından ve aldatılmasından korkan bir ailenin korktukları başına gelir ve sonuçları geri dönüşümü olmayan yollara çıkar . Çok çok fazla acı ve işkencelere maruz kalınan yollar. Komunizmin gerçeklerini yaşayan ve pişman olan gençleri anlatmaktadır .

Muhammed Hüseyin Esin (Münzevî) 
14 Haz 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Merhaba. Bu kitap benim dönüm noktam oldu. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle okuduğum ilk kitap oldu. Bu kitap sayesinde bütün kitaplara ilgim arttı. Bu kitaptan sonra sefiller kitabına başlamıştım o gun bugündür kitap okuma azmim artı.

Efsane Talıb 
30 Oca 20:28 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Cox mühteşem bir roman. Oxuduqca nefret ediyordum onlara insanin dinini dilini ana babasını unuturdular insanlari kandırdılar şerefsizler. İki kardesin buluşma sahneleri çox tesir edici dir. Oxumaga deyer arkadaşlar

Merve K. 
29 Eki 2017 · Beğendi

Emine Şenlikoğlu'nun yine muhteşem bir kitabı. Küfrün Tek Millet olduğunu hatırlatan bu kitabı okumanızı tavsiye ederim. Okurkan görmediğimiz ( Göremediğimiz ) gerçekleri gördüm. Kesinlikle okumalısınızz ..

Esra Esra 
20 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Aman ha evlatlarım. Kimse size birdenbire 'dinsiz olun' demez. Yavaş yavaş dinsizleştirirler sizi. Kitap verirler. Altından kalkamayacağınız sorular sorarlar size. Önce fikirlerinizi çatallaştırırlar sonra çatalları orta yerden ayırır, sizi yanlış yapıp yapmadığınızı düşünemez hale getirirler. Bunu yaparken öyle ustalıkla yaparlar ki, ne olduğunu, nereden nereye geldiğinizi anlayamazsınız bile.

Ümran NIBAK 
19 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Dininden asla vazgeçmeyen kardeşlerin hikayesi bir kardeş şeytana uyup dinini bırakıyor ama abisi onu dinine geri çevirmek için elinden geleni yapıyor ama işkencelere maruz kalıyor kardeşi sayesinde ama yeniden dinine dönüyor abisi ne kadar işkence çeksede

4 /

Kitaptan 66 Alıntı

Ebru Ebru 
05 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ben hep düşünmüşümdür;
Domuz eti haramdır diyen Kur'an'dan ayettir, içki içmeyin, zina yapmayın, adam öldürmeyin, namazınızı dosdoğru kılın, zekatınızı hesaplayarak verin emri de ve diğerleri de Kur'an'dan birer ayettir. Neden acaba domuz eti yasağına riayet edildiği kadar Allah'ın öteki emirlerine riayet edilmez? Bunun cevabını hala bulamadım

Çin İşkencesi, Emine ŞenlikoğluÇin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu
A juez 
06 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yazıklar olsun "Müslümanlar"ın Müslüman olmayanlarına.

Çin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 88 - Mektup Yayınları)Çin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 88 - Mektup Yayınları)
Raİf ÜnnÜ 
21 Eki 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Aman ha evlatlarım. Kimse size birdenbire 'dinsiz olun' demez. Yavaş yavaş dinsizleştirirler sizi. Kitap verirler. Altından kalkamayacağınız sorular sorarlar size. Önce fikirlerinizi çatallaştırırlar sonra çatalları orta yerden ayırır, sizi yanlış yapıp yapmadığınızı düşünemez hale getirirler. Bunu yaparken öyle ustalıkla yaparlar ki, ne olduğunu, nereden nereye geldiğinizi anlayamazsınız bile.

Çin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 22)Çin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 22)

..."Aklın gidince derdin de biter. İnsan derdi de akılla anlıyor. Öyle değil mi?"...

Çin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 58)Çin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 58)
nuri 
25 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Galile'yi yargılayan Kiliseydi demez. Dindi der. Böylece bütün dinlere paylaştırılır Engizisyon mahkemelerinin yaptıkları.

Çin İşkencesi, Emine ŞenlikoğluÇin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu
A juez 
06 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Komünizm..!
Demek sen gelince inanç ve vicdan hürriyeti olacaktı ha! Halk mutlu, insanlık eşit olacaktı!
Senden daha büyük yalancı görmedim komünizm.

Çin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 80 - Mektup Yayınları)Çin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 80 - Mektup Yayınları)