Çin İşkencesi

8,5/10  (82 Oy) · 
358 okunma  · 
66 beğeni  · 
4.408 gösterim
Sevdiğim kız Aybalam bana el değil parmaklarını sallıyordu. Kimse görmesin diye elini kaldıramıyordu ama ben anlıyordum.

Annemin "Kurtar beni Kaan!" diyen sesi hala kulaklarımdan.

Bir alkışlık hürriyet lütfen!

Milletin içinde sevdiğim kız yüzüme tükürünce dünyam karardı.

Vayy komünizm vayy! demek sen...
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2007
 • Sayfa Sayısı:
  212
 • ISBN:
  9789756717073
 • Yayınevi:
  Mektup Yayınları
 • Kitabın Türü:
SlmbnKüçükStajer 
11 May 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

İnsan nerden kim tarafından vurulacağını bilmiyor. İnsanlık bitti dercesine yapılan işkenceleri ele alan bu kitabı Emine Şenlikoğlununyine güzel bir hayat hikayesini anlatıyor .Okumanız şidetle tavsiye edilir . Çok güzel bir kitap ve akıcı.

Muhammed Hüseyin Esin (Münzevî) 
14 Haz 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Merhaba. Bu kitap benim dönüm noktam oldu. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle okuduğum ilk kitap oldu. Bu kitap sayesinde bütün kitaplara ilgim arttı. Bu kitaptan sonra sefiller kitabına başlamıştım o gun bugündür kitap okuma azmim artı.

Esra Esra 
20 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Aman ha evlatlarım. Kimse size birdenbire 'dinsiz olun' demez. Yavaş yavaş dinsizleştirirler sizi. Kitap verirler. Altından kalkamayacağınız sorular sorarlar size. Önce fikirlerinizi çatallaştırırlar sonra çatalları orta yerden ayırır, sizi yanlış yapıp yapmadığınızı düşünemez hale getirirler. Bunu yaparken öyle ustalıkla yaparlar ki, ne olduğunu, nereden nereye geldiğinizi anlayamazsınız bile.

Nesrincan 
26 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Nesrincan 20 dk.
bu kitebi 7.8 yil önce okudum allahim nasil muhteşem bi kitap di okurken kac kez bogazimin dugumlendigini ve gözümden yaşlar aktigini hatirlamiyorum allah sevgisini cocuklara aşilamanin ve dinimizi güzel bi şekilde öğretmenin ne kadar önemli olduğunu gösteren bi hikaye allah kimseye karşısına kötü arkadaşlar cikarmasin iyi arkadas edinmenin ne kadar önemli olduğunu gösteren ibretlik bi gerçek hikaye

Nurlubahar (Emhabiş) 
14 May 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

İslam dinin bizim için önemini anlatan daha iyi bir kitap görmedim.akıcılığı ,uslubu ve merakıyla insanı kendinden alıyor .bu kitabı okuyupta duygulanmayacak insan görmedim göreceğimide zannetmiyorum yani tek keilme ile mükemmel .

İlk okuduğum Emine Şenlikoğlu kitabıydı. Ben genel hatlarıyla beğendim. Anlatım akıcıydı. Yüreğimi dağlayan bir kitaptı.Bir milliyetçi için gözyaşı dökmeden okunması mümkün değil. Öyle de oldu. Epey üzdü, düşündürdü. Türkistan davasını elbette Emine hanım'dan öğrenmedik, öncesinde de bunun için mücadele ettik biz, çarpıcı ayrıntılar ise kitapta. Bu da güzel bir şey. Başka kitabını da okumam. Bu kitabın özelliği Türkistan içerikli olması.

Şu yazıyı da şuraya bırakayım ilgilenen için :

http://blog.radikal.com.tr/...ve-seref-icin-101155

Esma Meral 
19 Tem 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

o dönemlerde komunist insanların kol gezdiği bi yer düşünğn abi kardeş ilişkisinin bile bu denli zor olacagı.. insan bile kendi kendine sorular soruyo.. emine senlikoğlunun beğendiğim kitaplarından biri

EMRE YAMAN 
 29 Eki 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 6/10 puan

İki kardeş okumak için şehre gitmek üzere yola çıkacaklardır.Ailesinin özellikle babasının komünizm için korkusu vardır.Çocuklarına sıkı sıkı tembihte bulunup komünizm için önlem almalarını ister.

İki kardeş komünizm içinde kendilerini bulurlar hatta birbirlerine yoldaş diye hitap ederler.Babalarına karşı gelirler onu gerici olarak görüp konuşmazlar.Küçük kardeş bu yanlışından döner ancak büyük devam eder.Daha sonra küçük kardeş bu yoldan döndüğü için yakalanır ve işkencelere maruz kalır.

Kitap konu örgüsü bakımından bu şekilde ilerleyiş gösteriyor ancak yazar komünizm ve İslam dini arasında neler yaşanabilir veya neler yaşanmış bunları anlatmak için bu şekilde anlatım sağlamış.

Hikaye okur gibi okunuyor.Çok kolay sıksanız iki günde bitebilecek bir kitap.Benim olumsuz diyebileceğim tek olay çok fazla Türklüğe vurgu yapmış.Tamam Türk'üz ancak bunu Kürt-Çerkez başka kimlikteki bir kimse okusa kitabın sonunu getirebilirmiydi bilmiyorum.

Yunus Emre ZEVNE 
06 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çinin uygur türklerine uyguladığı zulmü hisli bir şekilde anlatan güzel bir kitap. Dili ćok sade ve anlaşılır. Baş karakter kaanın aģzından anlatılan insanda aşina olduģumuz komünizme karşı kinci duygular uyandıran şahane bir kitap. Okuyunuz

Muharrem Armağan 
27 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kitabı çok net hatırlamamakla birlikte çok etkilendiğimi hatırlıyorum burda görünce hatırladım en kısa zamanda şimdiki aklımda daha da anlamlı şekilde okuyacağımı düşünüyorum ama boş bir kitap değil tavsiye ederim.

2 /

Kitaptan 23 Alıntı

Ebru Ebru 
05 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ben hep düşünmüşümdür;
Domuz eti haramdır diyen Kur'an'dan ayettir, içki içmeyin, zina yapmayın, adam öldürmeyin, namazınızı dosdoğru kılın, zekatınızı hesaplayarak verin emri de ve diğerleri de Kur'an'dan birer ayettir. Neden acaba domuz eti yasağına riayet edildiği kadar Allah'ın öteki emirlerine riayet edilmez? Bunun cevabını hala bulamadım

Çin İşkencesi, Emine ŞenlikoğluÇin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu
Raİf ÜnnÜ 
21 Eki 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Aman ha evlatlarım. Kimse size birdenbire 'dinsiz olun' demez. Yavaş yavaş dinsizleştirirler sizi. Kitap verirler. Altından kalkamayacağınız sorular sorarlar size. Önce fikirlerinizi çatallaştırırlar sonra çatalları orta yerden ayırır, sizi yanlış yapıp yapmadığınızı düşünemez hale getirirler. Bunu yaparken öyle ustalıkla yaparlar ki, ne olduğunu, nereden nereye geldiğinizi anlayamazsınız bile.

Çin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 22)Çin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 22)
nuri 
25 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Galile'yi yargılayan Kiliseydi demez. Dindi der. Böylece bütün dinlere paylaştırılır Engizisyon mahkemelerinin yaptıkları.

Çin İşkencesi, Emine ŞenlikoğluÇin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu
Ş'eyda N'ur 
22 Kas 2016 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Düşünüyorum , öyleyse varım .Ama böylesi bir varlık işe yaramıyor.
Unutmadan söyleyeyim, caniler düşünemezler!
Ama yine de vardırlar...

Çin İşkencesi, Emine ŞenlikoğluÇin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu
Nurlubahar (Emhabiş) 
 14 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

kişiliğimiz ve düzen
Zalim düzende tayin edildiğin makamı söyle bana , kim olduğunu söyleyeyim sana!

Çin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 137 - mektup yayınları)Çin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 137 - mektup yayınları)
hatice özoğlu 
15 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ahh dostlar ahh! O korkunç yer hangi kelimelerle izah edilir sanıyorsunuz. Orada insan gökyüzünde duran buluttan,güneşten,yıldızdan,her şeyden korkuyor!...

Çin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 77)Çin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 77)

Kalleşler de kalleşi beğenmez, dürüstü beğenir. Ona saygı duyar. Dürüstü kalleşçe öldürseler bile.

Çin İşkencesi, Emine ŞenlikoğluÇin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu

Iktidarda müslümanlar olunca, kimseye zorla "bizim ilahımıza saygı duruşu yapacaksın" demezler. Cünkü Islam'da zorla müslüman yapma yoktur. Fakat putcuların eline koz geçtigi zaman zorla kendi ilahlarına saygı duruşu yaptırırlar.

Çin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 120)Çin İşkencesi, Emine Şenlikoğlu (Sayfa 120)
3 /