1000Kitap Logosu
İmparator
İmparator
İmparator

İmparator

Özel Seri

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.4
40 Kişi
87
Okunma
24
Beğeni
1.873
Gösterim
320 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 9 sa. 4 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Martı Yayınları · Eylül 2019 · Karton kapak · 9786051867861
Diğer baskılar
İmparator
İmparator
Güç Her Seye Hükmeder Bu gizemli söz yüzyıllardır süregelen Ariav tarikatının altın kuralıdır. Davut'un Yıldızı'nın etrafında toplanmış, seçilmiş müritler, dünyayı yönetmeyi sessiz sedasız sürdürmektedir. Yetimhaneye bırakılmış bir kız ise, onların en büyük sırrı olduğundan habersizdir. Bir üniversitede tarih eğitimi alan Lir Adalı'nın geçmişi ve geleceği ona ailesinden yadigar kalan bir kolyede gizlidir. Yetimhaneye bırakılması ardındaki gerçeği her geçen gün daha da merak etmektedir. Ancak birileri ondan önce davranacak ve herkesten gizlenen Lir'in peşine düşecektir. Bu kişi Ariav tarikatının en genç başkanı Ezra Zalman'dan başkası değildir. Lir bir yandan gizemlerle dolu geçmişinin peşine düşerken, diğer yandan entrika dolu sırlarla örülmüş duvarları olan, güçlünün ayakta kaldığı güçsüzün ise yok olup gittiği bir dünyanın ve yalanların içinde bulacaktır kendisini. Aşık olduğu genç ve yakışıklı adam ise Lir'in saklı kalmış geçmişinin en büyük çelişkisi olacaktır.
4 mağazanın 7 ürününün ortalama fiyatı: ₺13,36
7.4
10 üzerinden
40 Puan · 7 İnceleme
Almira
İmparator'u inceledi.
320 syf.
·
7 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Kitap fena değildi gerçek kişi ve olaylardan esinlenilmiştir yazıyor kitap kapağında nedense pek inandırıcı gelmedi okusanızda olur okumasanızda seçim sizin
İmparator
7.4/10
· 87 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
**Kitap Kahve**
İmparator'u inceledi.
320 syf.
·
2 günde
·
6/10 puan
Küçük bir kız yetimhaneye bırakılır.Onu üzen bakıcı veya arkadaşları çağrılıp,uzaklaştırılıyor.Kızın arkasındaki sır perdesi aydınlanırken.kitap Lir ile Ezra'nın aşk hikayesine dönüşüyor.Eski bir tarikatta olan Ezra'nın sırları ne ve aşkı nasıl son bulacak?
İmparator
7.4/10
· 87 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
Erdem Yüksel
İmparator'u inceledi.
320 syf.
·
6 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
Kitap başlarda çok güzel bir şekilde başlıyor. Sonradan ani olaylar yaşanıyor ve her olayda ağzınız açık kalıyor. Türk bir yazardan böyle bir kitap beklemezdim. Ben beğendim. Güzel bir kurgusu var. Sonunda da güzel bitiyor. Tavsiye ederim.
İmparator
7.4/10
· 87 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
HAGY
İmparator'u inceledi.
320 syf.
·
7 günde
·
6/10 puan
Soyadı bir günde değişen kızın hikayesi
İmparator, Mürşide Toslak'ın 2016 yılında ilk baskısını yapan kitabıdır,benim elime de bu yıl çok uygun bir fiyata geçince bir şans vereyim dedim ve okumaya başladım. Kitabın kapağı,tanıtım bülteni ve girişi fazlasıyla iddialıydı bunu kabul etmek gerekir. Konusu da fena değildi sonuçta derin konuları seven bir insanım malzeme de bol olunca çok sağlam bir kitabın ortaya çıkacağı beklentileriyle kitaba başladım. Giriş iddialı olsa da sonrasında kitap beklediğim kadar iyi gitmedi. Öncelikle dili aşırı sadeydi, yani kitap okumaya yeni başlayanlara önerilebilir diye düşünüyorum aynı zamanda kitapta bilgi olarak daha önce okumadım veya duymadım dediğim hiçbir şeye rastlamadım yazar bu konuda daha çok araştırma yapsaymış daha iyi olabilirmiş,aynı zamanda kitaptaki duygusal durumlarda yeterince yansıtılamamış,mesela Lir'in Ezra'ya duyduğu aşkı hissedemedim onun yerine yazarın anlatım tarzında bu durum bana alelade bir hoşlanma gibi geldi ama kitabın olay örgüsüne bakarsak öyle olmaması gerekliydi diye düşünüyorum. Aynı zamanda kitapta Lir çok fazla kesin konuşmuş ve çok defa tükürüğünü yalamak zorunda kalmış bunun da sık sık tekrarlanması rahatsız edici oldu. Buraya kadar olumsuz bulduğum tarafları yazdım şimdi de biraz olumlu bulduklarıma geçeyim. Öncelikle her ne kadar çoğu yerde heba edilse de güzel bir konusu var. Yazarın anlatım tarzın sürükleyici sayılabilecek durumda yani bu kitabı okurken çok da fazla sıkılacağınızı zannetmiyorum. Yazar sanırım Lir'in hikayesini bir seri yapacak devam kitaplarında bu hatalar giderilir diye ümit ediyorum sonuçta yazar kendini geliştirebilir. Ayrıca kitabın içinde şiirler de gayet hoştu. Kitabın imparator Salıgıa'ya ithafen 7 günahı temsilen 7 bölüm olması çok ilginç ve yerinde bir detay olmuş. Hatalarına rağmen bence imparator bir şans verilmeyi hak eden bir kitap. Neyse lafı çok uzattım size iyi okumalar.
İmparator
7.4/10
· 87 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE