İslam'ın Temel Esasları

8,8/10  (5 Oy) · 
11 okunma  · 
5 beğeni  · 
292 gösterim
İslam Dini'ni bize açıklayan;

Allah Rasulü...

Aradan eren-ermeyen sayısız insanın yaşadıkları devrin sayısız şartları altında oluşan ve bugün bize ters gelen yorumlarıyla harmanlanmış Müslümanlık anlayışı...

Ahmed Hulusi bize bu kitapta, hiç aklımıza gelmeyen yanları ile İslam Dini'ni anlatıyor; içinden çıkamadığımız pek çok konunun çağdaş bilim eşliğinde çözüm yollarını gösteriyor....

Okuyacak, hayrette kalacak, hiç böyle anlatılmamıştı diyeceksiniz.

Çağın sorunlarına çözüm bu kitapta.
 • Baskı Tarihi:
  2003
 • Sayfa Sayısı:
  137
 • ISBN:
  9789757557531
 • Yayınevi:
  Kitsan Basım Yayın
 • Kitabın Türü:
Sergen Özen 
 10 Şub 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · 9/10 puan

Ahmet Hulûsi, İslâm'da kabul edilmiş yanlış olguları öyle güzel bertaraf ediyor ki bu kitabında. Gerçekten kapağın arkasındaki gibi "Hiç böyle anlatılmamıştı."
-Fatiha tefsirinden kendi tespitleriyle yola çıkarak, Farzlar- ibadetler ayrı olarak ele alınmış kitapta. Çevirdiğim her sayfayı rücu edip tekrar okudum; çünkü daha önce edindiğim birtakım bilgilerin dışındaydı. Böyle bir şey, şüpheye de mahâl vermedi değil ancak küçük bir araştırmamla Doğrulukları tasdik etmiş oldum.
kesinlikle "dini" literatüründe okuyacağınız kitaplardan biri olmalıdır.
-Kitabı Ahmedhulusi.org sitesinden de ücretsiz indirip okuyabilmek mümkün.

-"Allâh ilminin karşılığı alınmaz"
Evet. Kitabın giriş kısmında yazan bir cümle, şüphesiz yabancı olduğumuz şeylerin dışındaydı(!) Çünkü günümüzde "Allah İlmi" ticari olarak kullanılıyor ne yazık ki..
Oysa Avrupa'nın çoğu ülkesinde İncil ve Dini anlatan kitaplar halka ücretsiz olarak verilmekte olduğunu duyuyoruz; Ne acı!
Doğru olan budur, Allâh ilminin hiçbir karşılığı olmaz, olamaz. Bu yüzdendir ki Ahmet Hulûsi'nin kitapları ülkemizde 1 milyon civarında ailenin kitaplığında yer bulabilmekte. İyi ki de var.
Okuyunuz, okutunuz...