İstila

7,2/10  (5 Oy) · 
15 okunma  · 
2 beğeni  · 
528 gösterim
“Koontz, yazarlık formunun zirvesinde…son derece etkileyici; tam bir heyecan fırtınası…ama aynı zamanda kahramanlık, fedakârlık, günün gerektirdiği kurtarıcılık unsurlarıyla dolu, dokunaklı ve soylu. Sımsıkı örülmüş, hareket dolu ve baştan sona dehşet verici bir belirsizlik.”
Flint Journal

Dünyanın sonunun geldiğinin işareti olduğunu düşündükleri o sabah, Molly ve Neil Sloan çatılarını döven yağmurun sesiyle uyanmışlardı. Parlak, gümüş renkli bir sağanak, Kaliforniya'daki küçük dağ kasabasını neredeyse sular altında bırakmıştı. Uykularına dadanmış, rüyalarına girmişti ve şimdi de, genç çift bu mor renkli şafak vakti, bir şeylerin korkunç bir şekilde yanlış gittiği hissinden kurtulamıyordu.

Saatler geçtikçe, dünyanın dört bir yanından huzur bozucu, olağanüstü meteoroloji haberleri yağmaya başlamıştı. Küçük kasabaları akşam karanlığında dış dünyayla olan tüm bağlantısını yitirmişti. Yoğun bir sis tabakası, bir zamanlar sıcacık bir yuva olan kasabalarını şeytani bir labirente dönüştürmüştü. Kısa bir süre sonra Sloan'lar ve komşuları, içlerinde bulunan, varlığından asla haberdar olmadıkları cesaret ve insanlık potansiyellerini ortaya koymak zorunda bırakılacaklardı. Çünkü bu puslu karanlıkta, dünyalarının başına neler geldiğini bir anda gözlerinin önüne seren şeyle karşılaşacaklardı… onları merhametsizce avlayan bir şeyle…
Tam bir güç gösterisi.” – Library Journal
 • Baskı Tarihi:
  2008
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9789751027597
 • Orijinal Adı:
  The Taking
 • Yayınevi:
  İnkılap Kitapevi
 • Kitabın Türü:
Funda Cetin 
10 Şub 23:49 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Kitap etkiliyici sürükleyicice sayılabilir, bilimkurgu mu desek doğa-üstü güçler mi karar veremedim konuya. Sonu iyi bitti fakat neden dünyayı ıstila ettiklerin cevabı yok. Okunabilir tavsiye ederim.