Kaçığın Kızı

6,0/10  (4 Oy) · 
15 okunma  · 
0 beğeni  · 
472 gösterim
Aşağılandı, babasının günahı yüzünden.
Âşık oldu, eski hayatından çıkıp gelen erkeğe.
Yemin etti, ailesinin geçmişi hakkındaki gerçeği bulmaya.

Juliet Moreau Londra'da temizlikçi olarak çalışıyor ve hayatını yerle bir eden skandalı düşünmemeye çalışıyordu. Yıllar önce babası, yaptığı korkunç deneyler yüzünden suçlanınca, ortadan kaybolmuştu. Bir gün babasının ölmediğini, çalışmalarına devam ettiğini öğrendi. Böylece, babasının genç asistanı Montgomery ve gizemli kazazede Edward'la birlikte babasını bulacağı adaya doğru yolculuğa çıktı. Juliet, adada korkunç gerçeklerle yüz yüze gelecek; kendi kanında da taşıdığı, babasının dehasının ve deliliğinin sınırlarını keşfedecek...

Dr. Moreau'nun Adası'ndan esinlenen Kaçığın Kızı karanlık ve nefes kesen bir gotik korku romanı.
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2013
 • Sayfa Sayısı:
  392
 • ISBN:
  9786050913989
 • Orijinal Adı:
  Madman's Daughter
 • Çeviri:
  Belgin Selen Haktanır Us
 • Yayınevi:
  Dex Yayınevi
 • Kitabın Türü:
inisiyasyon 
18 Tem 21:05 · Kitabı okudu · 9 günde · 8/10 puan

Asla unutamayacağım bir karakter Montgomery. Kurgusu, olay örgüsü, karakterleri, okuyucuda uyandırdığı hisleriyle gönül rahatlığıyla önerebileceğim fantastik, dram, gotik türlerini içeren bir kitap Kaçığın Kızı. Gerçekten aradan yıllar geçtiği halde sahneler hala dün gibi aklımda, tasvirleri çok güzel. sonunun böyle bitmesini istemezdim, daha farklı bekliyordum açıkçası...

Elif Öksüz 
04 Kas 2014 · Kitabı okudu · 2/10 puan

Kitabın editörü kimse, buradan ona seslenmek istiyorum. Çeviriyi gözden geçirirken acaba hiç mi dikkat etmedi? Roman, imla hataları, anlatım bozuklukları ve dilbilgisi bozukluklarıyla dolu. Zaten roman yeterince sinir bozucu; bir de okurken bu tip şeylere takılmak insanı gerçekten de sinir ediyor. Bazen cümlenin başıyla sonunun alakası olmuyor. Bu da, çevirmenin hatası belli ki. Çok özensiz hazırlanmış bir kitap.

Esin Aykan 
04 Ağu 2016 · 6/10 puan

Sonunda bitti... Juliet üniversitede temizlik görevlisi olarak çalışmaktadır.Babası yaptığı bir deney nedeniyle suçlanınca hiç görmemiş, annesini de yakalandığı verem hastalığı nedeniyle kaybetmiştir.Bir gün arkadaşlarıyla toplandığı anda laboratuvarda daha önce uygulanmış viseksiyon testinin sonuç kağıdını gördüğünde bu çalışmanın babasına ait olduğunu görür ve adaya gitmek üzere yola çıkar. Adaya giderken viole gemisinin kaza geçirmesi sonucu kendini kurtarmış olan Edward ile karşılaşırlar.Edward kendisine ait hiçbir sırrı paylaşmamış ve elindeki fotoğrafa dair birkaç cümle söyleyip orada bırakmıştır.
Montgomery ise çocukluğundan beri Juilet'in babasının yanında çalışmış ve deneylere tanıklık etmiştir, fakat Juliet adaya ayak bastıktan sonra korku dolu gerçeklerle yüzleşecektir ve hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır..

Okurken nutkum tutuldu, inanamadımm "nasıl yani ?"diye sorup gözlerimin yuvalarından çıktığı doğrudur.. Sonuç itibariyle zor bitirdiğim bir kitap oldu..Sonunda Montgomery'e çok kızdığımı söylemeden edemeyeceğim..