Kaos İmgesi Amber Yıllıkları 8. Kitap

8,0/10  (4 Oy) · 
12 okunma  · 
3 beğeni  · 
376 gösterim
Kendisini, Luke ve Alice kitaplarının karakterleriyle fantastik bir barda içki içerken bulan Merlin, bu tuzaktan kurtulmanın yollarını aramaya başlar. Onu ve Luke`u bu tuzağa mahkum eden kişi kimdir? Yardım etmek için sürekli yoluna çıkmakta ısrar eden varlık kim tarafından görevlendirilmiştir? Merlin`i öldürme girişimlerine ara vermeksizin devam eden kişi gerçekte hangi güçlerin yönlendirmesiyle hareket etmektedir?

Merlin; Luke, Jasra, Jurt ve Maske`nin oluşturduğu çok bilinmeyenli denklemi çözmeye çalışırken dostlar ve düşmanlar değişir durur. Sonunda gizemler açığa çıkmaya başlarken yanıtlar Merlin`i şaşırtmaya devam edecektir.
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2003
 • Sayfa Sayısı:
  248
 • ISBN:
  9789758725519
 • Çeviri:
  Niran Elçi
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
21 Tem 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Amber yıllıkları serisinin sekizinci ve bu ana kadarki en güzel romanı. Merlin, Luke ile bir hayal alemindeyken saldırıya uğrar ve güçlükle atlatır. Kendisine saldırı düzenleyen, ondan nefret eden üvey kardeşi Jurt'tur. Bu arada başka bir ülkeden Amber'e bir heyet gelir ve bu heyet içerisindeki Coral ile yakınlaşır. Coral aslında Oberon'un gayri meşru çocuklarından biridir ve Desen'den geçer. Luke'un Dart ve ordusunu ekarte etmek için Merlin ve annesi Jasra'ya ihtiyacı vardır. Ancak Luke, Dart tarafından esir alınır. Merlin diğer üvey kardeşi Mandor ve Jasra ile, Jurt ve onun büyük bir güce kavuşmasını sağlayacak Maske'yi yok etmek için yola çıkar. Ancak Kule'de hiç beklemediği biri ile karşılaşacaktır. Acaba Merlin ve ekibi bu zorlu görevi başarabilecek midir? Jurt'a ne olacaktır? Jasra sözünü tutacak mıdır? Soluksuz okunan bir roman. Mutlaka okunması gerekenlerden.