Kaplan Anne'nin Zafer Marşı

6,0/10  (5 Oy) · 
16 okunma  · 
3 beğeni  · 
593 gösterim
"Çok satanlar listelerinde 1 numara"
-ABD, New York Times, İngiltere, Sunday Times, Almanya, Der Spiegel-

"ABD, Almanya, Brezilya, Çin, Danimarka, Fransa, Hollanda, İngiltere, İspanya, İsrail, İsviçre, İtalya, Japonya, Norveç ve Rusya dâhil, 25 ülkenin ardından, şimdi de Türkiye'de"

Çinli anne Batılı anneye karşı mı?

Dünya güçleriyle yarışmaya başlayan Çin'in bu başarısının ardında Doğu disiplini görülüyor; Kaplan Anne'nin Zafer Marşı, bu disiplinin çekirdek ailedeki pratiğini tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor.

Amy'nin kızlarının şunları yapmaları yasak: yatıya kalmak, çocukların bir araya getirildiği oyun gruplarına gitmek, okul tiyatrosunda rol almak, televizyon izlemek ya da bilgisayar oyunları oynamak, kendi ders dışı etkinliklerini seçmek, A'dan daha düşük bir not getirmek, keman ya da piyanodan başka bir enstrüman çalmak, keman ya da piyano çalmamak.

"Chua'nın hatıratı, Kaplan Anne'nin Zafer Marşı, okunması kolay, zekice yazılmış, eğlenceli, dürüst ve biraz da hüzünlü."
-Chicago Sun-Times

"Chua, tipik Asyalı çocukların sıra dışı başarılarının ardındaki sırrı açıklıyor: Çinli anne. Bu çocukları yetiştirmede başarılı olan en geleneksel yöntemi de ön plana çıkarıyor: katı, eski ve tavizsiz değerler. (!) Chua, yöntemlerinin korkutucu olduğunu inkâr etmiyor; fakat elde ettiği sonuçların tartışılmaz olduğunun da farkında!"
-Publishers Weekly-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2012
 • Sayfa Sayısı:
  256
 • ISBN:
  9789753226561
 • Orijinal Adı:
  Battle Hymn of the Tiger
 • Çeviri:
  Yeşim Dervişoğlu
 • Yayınevi:
  Sistem Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
ozge 
22 Oca 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 5/10 puan

Kitabı okuyunca Çinli çocukların neden spor ve sanatta başarılı olduğunu anlıyorsunuz. Batılı ve Çinli ailelerin çocuk yetiştirmeye bakış açılarını anlatan güzel bir kitap. Açıkçası hangi yöntemin daha faydalı olduğu konusunda kararsız kaldım.Çocuk gelişimi, aile ilişkileri ile ilgilenenlere tavsiye ederim.