Karanlık Arena

Mario Puzo

Karanlık Arena Gönderileri

Karanlık Arena kitaplarını, Karanlık Arena sözleri ve alıntılarını, Karanlık Arena yazarlarını, Karanlık Arena yorumları ve incelemelerini 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Düşündükçe bayılır gibi oluyor, kanına karışan utancın, zehir olup dudaklarına doğru yükseldiğini hissediyordu..
Burada çalışan 650 işçi bana tanrı gözüyle bakıyor.150 tane kadın var.iyi değil mi mosca?
Reklam
368 syf.
6/10 puan verdi
·
4 günde okudu
Mario Puzo'nun Acemilik Dönemi
Mario Puzo'nun meşhur
Baba
Baba
kitabından önce yazdığı kitabı. İkinci Dünya savaşı sonrası Batı Almanya'ya dönen eski bir askerin başından geçenleri, adaptasyon sürecini, aşkını, kısaca hayatını anlatıyor. Kitap içerisinde çevirmenden ötürü mü yoksa Mario Puzo'dan ötürü mü bir acemi havası seziliyor. Bu ikilemde kalmamın sebebi, bazen çevirmen çok yarım çevirmiş bazen de Mario Puzo olaylara farklı girmiş. Çok karizmatik, mükemmel, cool erkeği kurgulamak istemiş fakat bunu çok basit cümlelerle ve katmaya çalıştığı sertlikle yapmaya çalışmış. Tarihi tarihle yargılamak gerekiyor, bu yüzden kadınların objeden başka bir işlevi olmadığı bir dönemi okuduğumuzu hep hatırlarıyor. (spoiler) 16 yaşındaki kızların odalara çağrılması normal karşılanan günler. -Ki başroldeki karakterimiz zaten 23 yaşında bir genç. Okunabilecek bir kitap fakat kesinlikle okumalısınız diyemem. Sicilyalı'yı okumak daha keyifliydi. Bu birçok kişinin yazabileceği sıradan bir kitap havası veren ve öteye gidemeyen bir kitap daha çok. 10 üzerinden 5-6 dan öteye gidemez. Fakat bu keyifli olmadığı anlamına gelmiyor. İkinci Dünya savaşı sonrası zamanlar hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlıyor. Bu yönden harika. Her şeyin Amerikan sigaralarıyla rüşvetlendirerek yapıldığı bir dönemmiş gibi. Okumaya karar veren olursa, iyi okumalar :))
Karanlık Arena
Karanlık ArenaMario Puzo · 1001 Kitap · 200564 okunma
368 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
16 saatte okudu
Mario Gianluigi Puzo, zamana yaymak istedikçe kendisine hasret kalacağıma inanıyorum. Şimdi bir diğer romanı Karanlık Arena’ya giriş yapacağız. Her kitabına başladığımda nasıl mutlu oluyorsam daha bitirmeden aynı anda da hüzünleniyorum çünkü bir gün okuyacağım kitabı kalmayacak ve ben çok üzüleceğim. Kendisi en sevdiğim yabancı yazar, o kadar önde
Karanlık Arena
Karanlık ArenaMario Puzo · 1001 Kitap · 200564 okunma
368 syf.
7/10 puan verdi
Puzo'nun okuduğum ilk kitabı, konu çok güzel ama bence yazar konuya biraz daha derinlik verebilseymiş kitap güzelliğine biraz daha güzellik katarmış. Kitabın kapağına bakınca bir de kitabı okuyunca beklenilen konu çıkmıyor karşımıza, kitabın kapağı bana Tom Hanks' in unutulmaz filmi Er Ryan' ı Kurtamak' ı anımsattı ama Band of Brothers dizisinin afiş resmi aslında.
Karanlık Arena
Karanlık ArenaMario Puzo · 1001 Kitap · 200564 okunma
Reklam
40 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.