Kızımı Kurtarın Herkes Gerçeği İster... Onu Bulana Kadar

7,7/10  (3 Oy) · 
8 okunma  · 
1 beğeni  · 
431 gösterim
Dört yaşındaki Amanda Kerlin iz bırakmadan sırra kadem basmış ve günler sonra bile polis hâlâ bir sonuca ulaşamamıştı. Bostonlı özel dedektifler Patrick Kenzie ve Angie Gennaro isteksizce davayı kabul etti, Amanda'nın zaten ölmüş olduğunu tahmin ediyorlardı. Soruşturmaları kızını bulmaktan çok, yerel barda kafayı çekmeye meraklı Amanda'nın annesi Helene sayesinde iyice arapsaçına dönecekti, ikinci bir çocuğun da ortadan kaybolmasıyla Kenzie ve Gennaro sübyancıların, torbacıların ve gizli gündeme sahip örtülü bir polis departmanının kuyusuna düşecekti. En sonunda bu iki dedektif, kişisel ve profesyonel ilişkilerini mahvedebilecek bir karar vermek zorunda kaldı.

Shamus ödüllü Dennis Lehane'den sizi koltuğunuzda titretecek, gergin bir öykü! Kestirilemeyecek kadar zalim ve dayanılmaz derecede vahşi gelişmelere tanık olacaksınız. Gerçeklerle kuşatılmış bu suç romanı 2008'in en iyilerinden biri.

"Konu aksiyon olunca Dennis Lehane zirve yapıyor Kül yutmaz ve kanıtlara dayalı roman sevenler, Kızımı Kurtarın'ı bitirdiklerinde suçlayacakları bir günah keçisi, yüksek dozda zulüm ve bolca kalp ağrısı bulacak."
The Wall Street Journal

"Turow hiç güçlük çekmeksizin mahkemeden savaş meydanına atlayabiliyor."
Publishers Weekly

"Lehane, karmaşık bir olay örgüsünü fazlasıyla doyurucu bir sona ulaştırırken yozlaşmanın türevlerini kendine konu ediniyor." Publishers Weekly

"Kanınızı donduracak, ustaca yazılmış bir kara roman."
People

"Kızımı Kurtarın çetin ceviz, gerçek ve güçlü bir hikâye, sağlam ve iyi bir romancı tarafından yazılmış. Lehane artık kült bir yazar."
James Patterson
(Tanıtım Yazısından)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2008
 • Sayfa Sayısı:
  516
 • ISBN:
  9789944485913
 • Orijinal Adı:
  Gone Baby Gone
 • Çeviri:
  Demet Altınyeleklioğlu
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
İsmail Altunbüker 
 26 Mar 22:37 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Spoiler İçerir

"Kızımı Kurtarın"
Bir uyuşturucu bağımlısı annenin bir uyuşturucu çetesini soymasıyla başlayan olaylar örgüsüyle devem ediyor bu olaydan sonra erkek kardeşi tarafından kaçırılan küçük kız kaybolduğu için feryat eden bağımlı anne dürüst ve namuslu bir polis yaşanan acılı olaylar ve çocuk kaçırma eylemine karışan polisler güya küçük kızı bağımlı aileden kurtaracaklar ne olursa olsun anne annedir bu olaylar gelişirken bizim dürüst polis kaçırılma olayını ne pahasına olursa olsun yakalamaya adamıştır kendini ve ilk başta annesini tehdit etmek ve uyuşturucu parasını koparmak istediklerini zanneder ama aslında olaylar sadece kızı bağımlı anneden kurtarmak psikolojik gerilimin olduğu güzel bir konu ...

Kitabın anlatmak istediği bir anne ne olursa olsun annedir kimse annesinden evladını ayıramaz bağımlı veya suçu ne olursa olsun ibret alınması gereken bir konu okuyan herkese keyifli okumalar en güzel en tatlı kitaplar sizin olsun Türkiye ...

mithrandir21 | Uğur D. 
 13 Nis 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Bu kitabı dahil Mistik Irmak ve Zindan Adası gibi filmlere de uyarlanmış ve başarılı da olmuş kitapların yazarı Lehane'nin neden hala dilimize kitapları kazandırılmıyor merak ediyorum.

Romanın ismine aldanmayın kitabı okuyunca konunun hiç de Kızımı Kurtarın havasında olmadığını, sorumsuz uyuşturucu müptelası bir ailenin sayesinde ufak bir kızın (Amanda Kerlin) başına gelenleri ve onu isteksizce bulmak isteyen dedektifler Patrick Kenzie (Casey Affleck) ve Angie Gennaro'nun olaya dahil olması sonrasında gelişen olayların kurgulandığı başarılı bir roman.

Kitaptan 1 Alıntı

Nurhan Işkın 
09 Nis 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Amanda McCredy gülümsemiyordu.Boş donuk gözler ve başının iki tarafına ıslak ellerle yapıştırılmış gibi duran küllü sarı lüle saçlarının çevrelediği bir yüzle bakıyordu bana.Annesi gibi oval yüzüne çok köşeli ve çok küçük gelen titrek bir çenesi ve yanaklarının altında sorgulanması gereken miktarda beslendiğini gösteren solgun çukurlar vardı.

Kızımı Kurtarın, Dennis Lehane (Sayfa 103)Kızımı Kurtarın, Dennis Lehane (Sayfa 103)