Köle (Modern Çağ Masalı)

·
Okunma
·
Beğeni
·
3.318
Gösterim
Adı:
Köle
Alt başlık:
Modern Çağ Masalı
Baskı tarihi:
13 Ocak 2017
Sayfa sayısı:
652
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059144773
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
İndigo Kitap
Baskılar:
Köle
Köle
Köle
Gözyaşlarınız akarken, tutku teninizi ısıtacak...

Kudretli bir prensin, bir köleye duyduğu tutku…
Bir kölenin efendisine aşkı…

Veliaht Prens Edward, yatağını nice kadınlar süslerken, aradığı tutkuyu kölesinin gözlerinde bulduğunda, aşık olabileceğini hiç düşünmemişti. Prens Edward’ın aklını kurcalayan sorunun yanıtı gayet basitti: İkisi de sadece bedenlerinde özgürdüler.
Ne Edward bir prensti ne de Jaymie bir köle...
Dudakları, gözleri, elleri özgürce konuşuyordu. Sevişmeleri, birbirlerine haykıramadıkları, söylemek isteyip susmak zorunda kaldıkları cümlelerdi.

Her istediğini elde etmiş bencil bir prens, bir kölenin aşkıyla baş edebilecek mi? Aşkları için geleneklere karşı savaşırken engelleri aşabilecekler mi? Kaybedişi, intikamı ve pişmanlığı yaşarken sevgileri yeniden doğru yolu bulabilecek mi?

Şehvetin, masumiyetin ve acının derinlerinde, aşkın her halini antalan bir hikâye...
744 syf.
·4 günde·6/10
Şu an çok sinirliyim ve dünden beri kitaba yorum yazmak için sabırsızlanıyorum. Haksızlık da etmek istemediğim için biraz iyi yanlarından bahsedeceğim önce.
Öncelikle kitap süper akıcı ve aslında 734 sayfa olması insanı hiç yormuyor. Ayrıca yazarın yaşının klasik Wattpad yazarlarından üstünde olduğu daha olgun olduğu da belli oluyor. Dilinde yer yer çiğlikler olsa da müptelanın diğer kitapları düşünüldüğünde fena sayılmaz. Hem yazarın 'duruca, kokuluca' gibi kelimeler kullanması az da olsa özgünlük katmış. Yazarın adını neden Işılca'ya çevirdiğini anlayabiliyorum.
Kitap aslında on beş yaşındaki kuzenimindi ve bu kitabı tam yedi kez okuduğu ve bayıldığı için merak edip okumaya karar verdim. Ama kitabın ömrümden yediğini, zaman zaman midemi bulandırdığını, sinirden beni uyutmadığını belirtmem gerek. Aslında bir kitabın bu kadar duygu uyandırması iyi bir şey olabilirdi ama duygularımın sebebi kitabın muhteşemliği değildi tahmin edersiniz ki. Tabi kimsenin ne yazması gerektiğini söylemek bana düşmez. Böyle bir konuda yargı belirtenin karşısında ilk ben olurum. Ancak yazdığınız kitapları 14- 15 yaşındaki çocuklar okuyor hayran oluyorsa biraz sorumluluk almak lazım diye düşünüyorum. Devamı
https://expectokitabum.blogspot.com.tr/...parlakyldz.html#more
744 syf.
·5 günde·Beğendi
Aşk bir kralı bile köle yapabilir
Ve bir köleyi kraliçe gibi hissettire bilir.

Yazarın kalemini beğendim sadece kitabın yarısından çoğu yatakta geçiyor bu yüzden cılkı çıkmış
Okadar ayrıntıya girilmeden yazılsaydı çok daha güzel olabilirdi diye düşünüyorum ama yazarın duyguları anlatım şekli güzel
Mutlaka okunması gereken bir kitap değil ama bu tür ayrıntıları seven ve aşk çok yoğun yaşanmalı diyenlere tavsiye ederim iyi okumalar.
 • Sedat
  8.9/10 (78 Oy)69 beğeni194 okunma13 alıntı1.839 gösterim
 • Bekir
  8.7/10 (88 Oy)84 beğeni254 okunma19 alıntı2.612 gösterim
 • Ali'm
  8.3/10 (136 Oy)110 beğeni348 okunma15 alıntı2.439 gösterim
 • Duygu
  8.3/10 (174 Oy)152 beğeni418 okunma23 alıntı2.660 gösterim
 • Çiçek Kızlar
  8.3/10 (78 Oy)72 beğeni238 okunma25 alıntı1.943 gösterim
 • Aşk Olsun 1
  8.5/10 (59 Oy)62 beğeni167 okunma4 alıntı1.977 gösterim
 • Pinokyo'nun Rüyası
  8.5/10 (97 Oy)70 beğeni207 okunma39 alıntı2.169 gösterim
 • İki Entrika Bir Düğün
  8.6/10 (68 Oy)64 beğeni216 okunma7 alıntı1.854 gösterim
 • Beni Sev Diye
  8.2/10 (98 Oy)74 beğeni210 okunma25 alıntı3.317 gösterim
 • Deli Divane
  8.6/10 (112 Oy)104 beğeni288 okunma14 alıntı5.186 gösterim
744 syf.
·Beğendi·9/10
Bazı kitapların konusu okuyana göre değişiyor. Yani algı da seçicilik, bu da öyle bir kitaptı. 24. Yüzyıl başları diye başlayınca basım hatası zannettim. Değilmiş tabiki. Bir prensin köleye ölümüne aşkı, toplum kuralları ve insanların dünya da özgürce yaşadığı bir çağda krallıkla yönetilen ütopik bir ülkeden bahsediliyor. Aşk ve masal olmasının dışında satır aralarını okumak daha zevkliydi. Yani İnsanın insan olduğu, köleliğin ne kadar canilik ve haksızlık olduğu, özgürlük için verilen mücadelelerin zorluğu işin içine aşk karışınca tam bir kaos oluyor. Aslında kitabın kahramanı bence Marion du. Prens ya da jaymie değil. Davranış ve karakter olarak kraldan bile asil bir duruşu vardı. Akıcı bir dili olan yazar sayfa sayısına rağmen kitabı sıkılmadan çabucak bitirmenizi sağlamış. Ve kitaptan bir sözle bitirelim," hayal ettiğin kadardır herşey..." iyi okumalar...
744 syf.
·Beğendi·10/10
734 sayfalık kitabı elime aldığınızda gözünüz korkacak diye lütfen hiç düşünmeyin bile. Bir kere yazarı Işıl Parlakyıldız . Yani onun kitapları su misali akar aktıkça da alır götürür sizi kelimelerinin anlattığı yerlere. Duygu ve Alim'den sonra bu kitabı da kesinlikle yanıltmadı beni. Yine muhteşem ötesi tutkulu bir aşkı kendine has uslübu ile anlatan yazarımız harika bir roman yazmış. Buyurun zevkle okuyun.
744 syf.
·8/10
Bu kitabı sevdim mi nefret mi ettim bilmiyorum sanırım her ikisi de. Jamie'nin suskunluğu ve Edward'ın intikam hırsı, siniri beni deli etti. Ve kitapta bölüm olmaması da ayrı bi sinir etti beni sevmedim. Konu olarak fazla begenmesemde ve karakterlere sinir olsam da kitap kendini okuttu 734 sayfa su gibi aktı gitti resmen. Ben elimde günlerce sürünür diyodum ama yazarın dili öyle akıcıydı ki elimden bırakamadım.
550 syf.
·9/10
Kitaba bayıldım gerçekten. Edward ın saplantılı aşkı bana After daki Hardin i hatırlattı. Hatta ondan daha fazla yok ediciydi aşkı. Cinsellik kitapta bolca vardı ama yazarın anlatımı dozundaydı ve rahatsız edici değildi.
Kitabı elime aldıktan sonra bitirene kadar bırakamadım.
Yazarın kalemi çok güzel tavsiye ederim herkese.
Kitabın sonunda 2. kitabın bir kısmı var. Keşke hiç olmasaydı diyorum çünkü orayı okurken şok olacaksınız.
Ben çok üzüldüm okurken o kısmı bu yüzden diğer kitapları okuyacağımı zannetmiyorum.
734 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Modern zamanda kölelik devam etseydi nasıl olurdunun açıklaması gibi olmuş. İlk başta 18. Yüzyıl zannettim ama telefon, uçak gibi şeyler geçince dönemi fark ettim. İskoç tarzı kitap sevenler için mükemmel bir kitap. Onun havası var. Dün akşamdan sabaha 320 sayfa okudum. Çok akıcı ve sürükleyici bir kitap. Jamie nin sessiz kalışlarına sinir olsam da Edward a aşık oldum :) büyük ihtimalle bugün bu kitabı bitirecegim. Sayfa Sayısı gözünüzü korkutmasın çok çabuk ilerliyor. Sonunu çok merak ediyorum. Tavsiye edilir kisacasi :)
744 syf.
·7/10
#30gunde20kitap okuma maratonunda 1. Kitabım #ışılca dan #Köle oldu.. Daha önce #duygu #ali #bekir ve #sedat serisini de okumuş birisi olarak akıcılık, konu özgünlüğü, sürükleyici olması yine tam puan aldı benden. Fakat kitap yaklaşık 750 sayfa ve çok fazla (bence konu akışının gerektirdiğinden de fazla) +18 kısmı var.. Kalemini bildiğim için hiç yoktur beklentisi ile kitaba başlamadım tabi ki ama okurken bu fazlalık rahatsız etti mi etti. Sırf bu sebeple bırakıp daha sonra devam etmelerim oldu. Kitabı bitirmek isteme sebebim ise hem kurgunun farkli olmasi hem de olay akışını merak etmem oldu.. Bu kısımlar dikkate alındıktan sonra tercihen okunabilir. Sanırım serinin devamı köle-intikam da tüyap fuarındaki yazar @isilcakitaplar in imza gününe yetişecekmiş.Ikinci kitabi bekleyenlere ön bilgi olsun .. Herkese keyifli okumalar
... #kitapyorumum #kitaptavsiyesi #book #kitap #roman #modernçağmasalı #bookstagram @muptela_yayinlari
744 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
mutlu sonla biten kitapları seviyorum.. :) Işıl Parlakyıldız'ın yazdığı bütün kitapları seviyorum.. Bekir'i sabırla bekliyorum ..
bir yerde Işıl Hanım'ın bi hayranı ''o kaleminden Bakkal Hamdi 'yi anlatsa ben onuda hayran hayran okurum '' demişti . gerçekten çok haklı =)
652 syf.
·16 günde·Puan vermedi
BEN KİTABI OKUDUM AMA KİTABI PEK FAZLA SEVEMEDİM...İLK BAŞLARI BAYA Bİ İYİYDİ KİTABIN ORTALARI BAYA Bİ SIKICIYDI SONLARI GAYET İYİYDİ BANA GÖRE KİTAP BİRAZ SIKICI GELDİ
652 syf.
·3 günde·Beğendi·7/10
Prens Edward ve kölesi Jamie nin aşkını anlatıyor hikaye.
Prens asla bir köleye aşık olamaz ve kraliçesi asil bir prenses olmak zorundadır.
Ancak kıskanç ve gözü Prens Edward da olan Kraliçe bir gün ona tuzak kurmak için 13 yaşındaki Daisyi’nin (Jaminin kız kardeşi) Prens için hazırlanmasını ve ona sunulması için emirleri verir.
Bunu öğrenen Jamie çılgına döner ve bir çıkış yolu bulmak için çırpınır. O gece Prensle başkası birlikte olur ve olaylar da bundan sonra başlar :) o kişi kimdir ?
Yıllarca kölesi ve yardımcısı olan şişko Jamie’nin sırını öğrenince işler değişiyor :)
O sır acaba ne :)
Kölesine ölesiye bir aşkla tutuluyor ve işler karışıyor…
Kral babası ve kıskanç üvey annesi olan Kraliçe buna şiddetle karşı çıkıyor ancak Edward vazgeçmemek için ne gerekirse yapıyor.
Köleliği kaldırmak için hazırlıklar dahil yaşlılar topluluğu heyeti dahil herkesi karşısına alıyor.
Diğer yandan Jamie de ona çok aşık ancak kız kardeşi Daisy düşünmek zorunda ve aldığı tehditlerden dolayı çok çaresiz.
Ve bu korku ile korkunç bir hata yapıyor…
Olaylarda işte bu noktadan sonra başlıyor.. Off neler oluyor neler :)
700 sayfa bitti :) masal gibi bir hikâye.
İnanılmaz sinirlendiğim yerler oldu, ancak keyifle okudum.
744 syf.
·Puan vermedi
Kitap iki bölümden oluşuyor. İlk bölümde Jaymie ye kızıyorsunuz. İkinci bölümde Edward a.
İnat ve intikam arasında bir aşk romanı.
Ben Işılcanın kitaplarını @isilcakitaplar hep sevdim. Bunuda sevdim. Sürükleyiciliği ve kendini okutması güzel. Tam bir #modernçağmasalı
Prens ile köle aşkı.
Kitapta bazı yerlerde gözüm doldu ama öle çok ağlak değil. Tutku ve bol bol aşk var.
Konuyu anlatmıyorum kitap yeni diye.
Güzel bir kitap ve okumanızı tavsiye ederim.
Böyle yazarlarımızın olması beni hep mutlu ediyor.
İHANET

sırtından vurur bazen soğuk...
İhanetin acısı hiç ummadığın anda yakalar,
çevreler seni esir eder karanlığına

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Köle
Alt başlık:
Modern Çağ Masalı
Baskı tarihi:
13 Ocak 2017
Sayfa sayısı:
652
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059144773
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
İndigo Kitap
Baskılar:
Köle
Köle
Köle
Gözyaşlarınız akarken, tutku teninizi ısıtacak...

Kudretli bir prensin, bir köleye duyduğu tutku…
Bir kölenin efendisine aşkı…

Veliaht Prens Edward, yatağını nice kadınlar süslerken, aradığı tutkuyu kölesinin gözlerinde bulduğunda, aşık olabileceğini hiç düşünmemişti. Prens Edward’ın aklını kurcalayan sorunun yanıtı gayet basitti: İkisi de sadece bedenlerinde özgürdüler.
Ne Edward bir prensti ne de Jaymie bir köle...
Dudakları, gözleri, elleri özgürce konuşuyordu. Sevişmeleri, birbirlerine haykıramadıkları, söylemek isteyip susmak zorunda kaldıkları cümlelerdi.

Her istediğini elde etmiş bencil bir prens, bir kölenin aşkıyla baş edebilecek mi? Aşkları için geleneklere karşı savaşırken engelleri aşabilecekler mi? Kaybedişi, intikamı ve pişmanlığı yaşarken sevgileri yeniden doğru yolu bulabilecek mi?

Şehvetin, masumiyetin ve acının derinlerinde, aşkın her halini antalan bir hikâye...

Kitabı okuyanlar 190 okur

 • Efsunkar
 • Bilge
 • kitapevreni
 • Burcin kaba
 • Merve Ercan
 • Burcu BÜYÜKKIRCALI
 • Saliha Unver
 • Şeyma Düzgün
 • Fidan Aydın
 • sevda şimşek

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%1.2 (1)
9
%2.3 (2)
8
%1.2 (1)
7
%1.2 (1)
6
%1.2 (1)
5
%2.3 (2)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%1.2 (1)