Küller Beyrut, Roma, İstanbul Hattında Bir Aşk Serüveni

6,8/10  (6 Oy) · 
15 okunma  · 
5 beğeni  · 
506 gösterim
Halide Nusret Zorlutuna'nın 19 yaşında kaleme aldığı ilk romanı 'Küller ' naif bir aşk hikayesinin ailenin genç kuşak fertlerinden birine mektuplar aracılığıyla anlatılmasından oluşuyor. Büyük bir aşkın film tadındaki hikayesi olan 'Küller' sizi yer yer şaşırtacak, bir sevda hikayesinin ne demlerden geçtiğine tanıklık edeceksiniz.

Kıskançlık duygusunun aşkla iç içe geçmesi romanı besleyen yegane durumlardan, pişmanlık ise tüm bunların sonucu... naif aşklara yelken açmak, masum aşkların zamanına doğru nostalji yapmak isteyenler için nadide bir roman'Küller'.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2012
 • Sayfa Sayısı:
  112
 • ISBN:
  9786050801217
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nisanur KUBAT 
21 Şub 20:54 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Halide Nusret Zorlutuna harika bir yazar, şaire, anne ve Vefalı bir öğretmen. Öğrencilerini Ve Ülkenin her efradını bir evlat sayan örnek alınacak bir öğretmen. Zorlutunayı ifade edecek kelimeler seçmek gerçekten zor. Kitabın akıcı dili sizi kitabın içinde yaşatıyor.

İrem 
 08 Mar 23:06 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Vatan, millet sevgisinin ve aşkın en güzel ifadelerini şiirleştiren kadın... Bir yanı en naif ve temiz duygularla bezenmişken; bir yanı kaya gibi sağlam ve tutkulu bir ruhun kaleminden çıkan her satır, Türk kadınını temsil etmek için vâr olmuş sanki. Halide Nusret Zorlutuna'yı okumak; bir kadının hem ne kadar güçlü ve yoğun hem de ne derece naif ve ince duygularla yaşadığına şahit olmak...

Kitaptan 2 Alıntı

Nisanur KUBAT 
21 Şub 20:57 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Onun altında yattığı toprakların üstünde benim ayaklarım nasıl basar?"

Küller, Halide Nusret Zorlutuna (Sayfa 97)Küller, Halide Nusret Zorlutuna (Sayfa 97)
İrem 
11 Mar 20:56 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Hayal adlı mübarek teselli..."
Küller'imde yaşatmak istediğim vaka ve kahramanları için "muhayyel" (hayal edilmiş) diye dudak bükenler var, onlara sorarım:
Her gün hakiki hayat tipleri önünde o kadar bulanan zavallı ruhlarımız, "hayal" adlı mübarek teselliyi kitaplarda da bulmasın mı...?

Küller, Halide Nusret ZorlutunaKüller, Halide Nusret Zorlutuna