Kur'an-ı Kerim'in Şifresi

5,6/10  (14 Oy) · 
37 okunma  · 
2 beğeni  · 
676 gösterim
Lise yıllarında Tübitak matematik birinciliğini kazanan yazarımız, 1400 yıldır farkedilmeyen, geleceğe ait gizli bilgilerin Kur'an-ı Kerim'de bulunduğunu, kendisinin çözdüğü bir şifreyle ortaya çıkarttı.

Kur'an-ı Kerim'in matematiksel bir düzen içerdiği hep tahmin ediliyordu. Ancak bu kadarını kimse beklemiyordu...

Bu sıradışı buluş, dünyanın çeşitli ülkelerinde de yayınlanmaya hazırlanıyor.

Işık anlamına gelen "Nur Suresi"nde Edison'un lambayı bulduğu tarih çıkıyor... Arı anlamına gelen "Nahl Suresi"nde ise Helikopter'in icadı... Ve daha niceleri... Kur'an-ı Kerim'in indirildiği tarihten başlayan ve 2013 yılına kadar uzanan bir tarih yelpazesi içinde bu mesajların bir kısmı günümüze dek gerçekleşmiş bulunmakta, bir kısmı ise gerçekleşmeyi bekliyor... Bilimsel ve astronomik bilgilere de bu şifre sayesinde ulaşılabilmektedir...

Şifre herkes tarafından kolaylıkla uygulanabilme özelliğine sahip olduğu için bundan sonra, bu şifreyle çalışacakların, daha fazla bilgiye de ulaşılabileceğini tahmin ediyoruz.

Gerçekten inanılmaz... Gerçekten çok çarpıcı...
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2002
 • Sayfa Sayısı:
  341
 • ISBN:
  9799758312213
 • Yayınevi:
  Sınırötesi Yayınları
 • Kitabın Türü:

Yazarın tanınmasına vesile olan kitabıdır. Kuran'da matematiksel bir sistamik olduğunu düşünen birisi olarak ilgimi çeken kitaptı. Kitabın zarırının olmadığını bilakis faydasının olduğunu düşünüyorum.

Emel Celik 
25 Kas 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bu kadar detaya inmeli mi. Her şeyi çözmek ya da bilmek herkesin kapasitesinde mi acaba.