Leyl'e Serenad

8,5/10  (2 Oy) · 
3 okunma  · 
2 beğeni  · 
1.596 gösterim
O kendine divane der, ben ise “benim diyenlerden daha çok şairdir” derim. O’nun kaleminden sade ve sadece kelimeler dökülmez. Hatta o dizeler kaleminden değil; tevazu ile dolup taşan ruhundan dökülür. Dökülür de, tıpkı “Karadeniz” gibi kimi zaman deli deli coşar akar, hırçın dalgaları yüreğimize çarpar. Kimi zaman da usul usul, serin serin kalbe dolar. En nihayetinde kendi tabir-i dizesiyle “kaleminde ihtilal başlar”
Elinizdeki kitabın bende bıraktığı etki, “şiir insanı öldürebilir ya da hayata döndürebilir. Şiirin gücüne inanın”. Güzel ise cümleler, güzel ise duygular ve şiir, anlayın ki bu kitaptadır. Kanımca “şair Tayfun” ismiyle müsemma değildir. Şair, sanatçı Tayfun Karadeniz aşktır, çıkarsız sevendir, verendir. Yapıcıdır, huzurdur, gönlü ile bakar, yüreği ile konuşur. Ruhu ile yazar, şairlerde sanatçıdır ve gerçek sanatçılar tüm övgüleri hak eder. Gerisi laf-ı güzaftır.
Kitaptaki her dizede başka bir âleme açıldı gözüm-gönlüm. Ve yeniden aşka inandı özüm. Şair, sanatçı, dost, insan Tayfun Karadeniz, Sevgiyle, gururla ve şahsıma bahşettiğin onurla yolun açık, ömrüne bereket olsun.
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2017
 • Sayfa Sayısı:
  128
 • ISBN:
  9786052920039
 • Yayınevi:
  Tura Yayınları
 • Kitabın Türü:
Meyrem KARADENİZ 
 11 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kelimeler hayat bulur bazen yazarın ya da şairin kaleminde. Ruha işler, derinlerde dolaştırıp, bambaşka dünyalara seyre çıkarır okuru. Kelimelerle, cümlelerle dokunur yüreğinin gizlerine. Anlaşıp tercüman olur haline. Tayfun Karadeniz, son yıllarda tanıma şansına sahip olduğum değerli bir insan benim için. Naif ve düşünceli iletişimi, hayatındaki insanlara gösterdiği inceliği ile daha da değer kazanmış, yücelmiştir ben dahil bir çok insan nazarında şahsını. Yıllardır, sanatın ve edebiyatın bir çok dalında emek veren, sanatı yansıtmakla birlikte yaşayan da bir değer. Şiirlerininin samimiyetini, doyuruculuğunu ve hayata dair farklı konularla harmanlanmasını sevdim. Dilerim, hak ettiği yeri kısa sürede kazanır ve değerli, anlamlı duygu ve düşüncelerini bir çok gönül insanına ulaştırma şansı olur. Okuyun, satırlardaki duyguları hissedin ve yaşayın. Kitaplarla kalınız dilerim.