Metrestepe

9,0/10  (6 Oy) · 
20 okunma  · 
10 beğeni  · 
761 gösterim
Metristepe nasıl Metrestepe oldu?

Kurtuluş Savaşı'nın yapıldığı alanlardan biri de Bozüyük yakınlarındaki Metristepe'dir. Kurgu bu ya, bir inşaat firması, 2000'li yıllarda Metristepe yakınlarında, villalardan oluşan bir site yapar, Metristepe Manzaralı Villalar diye satılır evler. Sitenin adı Metristepe'dir ancak birçok varlıklı erkek metresini bu villalara yerleştirdiği için olsa gerek, sitenin adı zamanla Metrestepe Villalarına çıkar.

Bu villalarda, Metristepe Savaşı'na katılanların torunları oturmaktadır şimdi. Bu romanın kahramanı Nurşen, Metrestepe villalarına yerleşen sakinlerden biridir ancak hayatın ona neler getireceğini bilememektedir.
 • Baskı Tarihi:
  2013
 • Sayfa Sayısı:
  232
 • ISBN:
  9789751415424
 • Yayınevi:
  Remzi Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Yaso'nunkitapları 
02 May 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Puan vermedi

Kitabın başında yarı kurgu yarı gerçek diye belirtilmiş .Kurgu kısmında zengin , dindar ve muhafazekar bir adamın tuttuğu metresi ve evdeki eşini sürekli kıyaslamasıyla geçiyor .(yazar modaya uymuş )Muhtemelen şimdiki yönetim döneminde yazılmış bir kitap sürekli dindar kesime bir gönderme var bolca . Gerçek olan kısımda ise karakter rüyasında sürekli geçmişe dönerek Kurtuluş Şavaşından kesitler veriliyor .Dedelerimizin vatan uğruna yaptığı fedakarlıklar vs ..açıkcası işin kurgu kısmıda süreli metres ve eş arasında git geller kıyaslamalarla geçiyor o kadar basit bir anlatımı varki sıkıldım okurken ben .

Kitabın geneliyle ilgili ise ...yazarın zekice birleştirdiği güzel altını çizebileceğiniz cümleler var .Onun dışında okunmasada kaybedilecek bir şey yok .:)