Ölüler Senfonisi

5,2/10  (6 Oy) · 
14 okunma  · 
3 beğeni  · 
625 gösterim
Çocukluğu boyunca babasının taşkınlıklarına maruz kalmış, kaçık bir şair olan Aydın... Onun açgözlü, kıskanç kardeşi, babasının gözdesi Orhan... Mutluluğu arayan, içe kapanık, yitik kız kardeş Ayda... Bir kaza sonucu yatağa mahkûm olan, ailesinin gözden çıkardığı, çaresiz Yusuf... Ve etrafı hastalıklı erkeklerle çevrilmiş, çocuklarının sıkıntılarından bezmiş astımlı bir anne... Sert bir doğa atmosferinde haşin yalnızlıklarında kaybolmuş, kendi kendini tüketen bir ailenin dramatik öyküsü...

Sinematografik sunumların ve evrensel olguların vazgeçilmez anlatıcısı ödüllü, İranlı yazar Abbas Maroufi'nin bu eseri aynı zamanda 2007 yılında İngiltere'de yılın en iyi 100 kitabı arasında gösterilmiştir.

"Her şeyden önce itiraf etmeliyiz ki Ölüler Senfonisi bir şaheserdir."
-Divélet Haftalık Sanat- Edebiyat Dergisi / İsveç-

"Ölüler Senfonisi, insan doğasını avutucu yönüyle ele almıyor olabilir ancak yalnızlık duygusunun altında yatanları oldukça haşin bir şekilde bize gösteriyor."
-Financial Times-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2009
 • Sayfa Sayısı:
  318
 • ISBN:
  9786053841388
 • Çeviri:
  Veysel Başçı
 • Yayınevi:
  Sonsuz Kitap
 • Kitabın Türü:
dilek bozkurt 
10 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 5/10 puan

Konusu güzel derin anlamlar tasıyan bol bol düşündüren ama ya çeviriden yada yazardan kaynaklanan bir problem var. Oldukça fazla karakter var ve hangi karakterin konustuğunu yada düşündüğünü anlayamıyorsunuz. Kitabın başından 50 sayfa sonundan 50 sayfayı yok sayarsanız iyi bir kitap. Keşke başka bir yazar yazaydi diyorsunuz çünkü karekterler ilginç konusu ilginç.

Kitaptan 5 Alıntı