Paradokya (Adalet Yıldızı ve Kayıp Pusula)

·
Okunma
·
Beğeni
·
4469
Gösterim
Adı:
Paradokya
Alt başlık:
Adalet Yıldızı ve Kayıp Pusula
Baskı tarihi:
2010
Sayfa sayısı:
133
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Çağlayan Basım
Baskılar:
Paradokya
Paradokya
368 syf.
·7/10
Paradokya size sırlar aleminin kapısıni aralayacak bir kitap.ben gerçekten bayıldım ve 2 günde bitirdim.içindeki şifreler olsun anlatımı olsun hepsi mükemmeldi herkese okumasını tavsiye ederim.
368 syf.
·Beğendi·10/10
Güzel ülkemizdeki en güzide önyargılardan biri olan "Türkler yapamaz"ı, muhteşem bir hayal gücüyle yıkmış olduğuna inandığım naçizane yazarlarımızdan biri... Yazarın ve okurun hayal gücü birleşerek zihnimizde gerçekten muazzam bir dünya canlanıyor. Kitap hakkında spoiler vermek okuyucu için büyük bir kayıp olur. Tıpkı şu ana kadar bu kitabı okumamışların bu ve buna benzer diğer kitaplar ve yazarlarına önyargılarıyla yaklaşmaya devam etmeleri gibi...
368 syf.
·7/10
Kitapta geçen betimlemeler ve olayı aktarması profesyonelce...
Kitabın sonunu o kadar merak ettim ki açıp direk baktım yazar bunun farkında olacak ki bana bir süpriz düzenlemiş biraz korkmuştum okuduğum da:) ama tabi siz korkmazsınız. Yani akıcı kitap isteyenler bir düşünsünler okumayı derim.
368 syf.
·Beğendi·9/10
Kitabı okurken hiç sıkılmadım. Bir günde okumuştum, yazar kitabı mükemmel bir akıcılıkla yazmış. Okuduğum fantastik romanlar içinde üst sıralarda diyebilirim.

SPOİLER
Kitap, karekterlerin Paradokya isimli bir kitabı okudukları günün akşamı uyuduklarında rüyalar ve bilinçaltının eseri olan bir dünyada kendi karakterleri, cesaretleri ve pişmanlıklarıyla örülü 'gecenin gizemli oyunu' denen bir oyunu oynamalarını anlatıyor. Eğer uyanmak istiyorlarsa oyunu kazanmalılar..

Rüyalara farklı bir bakış açısıyla yaklaşılmış bu da sizin romanda sürüklenmenizi sağlayan en önemli faktör. Bu türü sevenler için güzel bir kitap.
368 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Kendini çok kaptırma. Ama .Eğer sende gece uykunu kaçırmaya hazırsan sana bu kitabı öneririm. Görevini bitirip uyanacak mısın? Yoksa ölmeye hazır mısın ?
368 syf.
·6/10
Kitabı ilk okuduğumda gerçekten başarılı buldum. Birbirinden farklı üç kişinin ortak bir rüya da buluşup çeşitli maceralar yaşadığı kitapta okurla birebir iletişime geçebilmeside etkileyici. Bu uç kişinin hepsi farklı yerlerde maceralar yaşamakta ve yazar üç karekterin yaşadığı macera ortamları hakkında titiz bir araştırma yapıp bunu fantastik kurguya dökmekte ilk kitabı olmasına rağmen güzel ve akıcı bir eser ortaya koymakta. Tam herşey bitti diye düşündüğünüz ortamlarda okuyucuyu şaşırtmakta ve aynı maceraları bizim bile yaşayabileceğimiz korkusunu da vermekte. Kitabın sonunda ise maceranın bitmediği ve yeni oyunlar ve farklı karekterle devam edeceğine dair ipuçları vermekte. Okumayı düşünen herkese tavsiyem kısaca...
368 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Kitap çok güzeldi. Bayılarak okudum. Muhteşemdi. Harikaydı.............
.......................................
Kitap cidden güzeldi. Biraz karışıktı ama güzeldi.
368 syf.
·Puan vermedi
Paradokya dünyasında bir gezinti bir kaç çocuğun bir kitabı okuyup uyumalarıyla başlayan heyecanlı ve korku dolu bir kitap paradoksları seven kişilerin beğeneceği bir hikaye
368 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
Sıkılmadan okuyacağınız ,sürükleyici anlatımıyla elinizden bırakamayacağınız çok hareketli bir kitap. Gizem ve şifreleri ile sizi de içine alan hikayesi tam fantastik severlere göre. Tavsiye olunur...
368 syf.
·Puan vermedi
Ellerine geçen sihirli kitabı okuduktan sonra gece uykuya daldıklarında kendilerini Paradokya'da bulan ve rüyaların ötesinde bir çıkış yolu arayan şifreleri çözüp verilen görevleri yerine getirmeyi başarabildikten sonra kazanabilecekleri en büyük ödülün uyudukları uykudan uyanabilmek olan 3 kişinin başından geçen sıradışı olayları okurken bir an için uykuda mı yada gerçek hayatta mı olduğunuzu siz de karıştırabilirsiniz.
368 syf.
·Beğendi·10/10
sürükleyici bir kitap içinde şifreler olması muhteşem bir şey okuyucuyu merak içinde bırakıyor beğendiğim kitaplardan birisi okumanızı tavsiye ederim "Gecenin Gizemli Oyunu senin için başlıyor!"
368 syf.
·26 günde·Beğendi·10/10
Açıkçası ilk başlarda kitaba ön yargım yok değildi. Kitabı hiç bir yerde görmemiştim ve kimse yorumunu yapmadığı için kuşkularım doğal olarak vardı. Ama kitabı iyi ki okumuşum diyorum. Çünkü içinde bulunan bulmacalar ve size yöneltilen sorular bana çok değişik geldi. Çünkü hiç bir kitapta böyle bir şey ile karşılaşmadım. Bir bulmaca veriliyor ve bunu sizden çözmeniz bekleniyor. Beklenmedik ve bu beklenmediği kendine çok iyi uyarlayan bir kitap. Sakın yarım bırakmayı düşünmeyin. Kitap ayrı içinde çözmeniz beklenilen bulmacalar ayrı eğlenceli. Eğer yarım bırakırsanız uykunuzda gelir ve size zorla okuturum. Benden söylemesi. İyi okumalar...
"Mutluluk içinizde. Eğer bulunduğumuz andan daha iyi bir zaman olduğuna inanıyorsanız beklemekten vazgeçin. Pek çokları mutluluğu insandan yüksekte arar,bazıları ise daha alçakta... Oysa mutluluk insanın boy hizasındadır."demiş Konfüçyüs.
Cem Gülbent
Sayfa 202 - Timaş
"Eğer bilinçliysek uykuda değilizdir. Bu şekilde nasıl rüya görebiliriz ki? Eğer bu bir rüya ise bu sefer de bilinçli davranamayız."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Paradokya
Alt başlık:
Adalet Yıldızı ve Kayıp Pusula
Baskı tarihi:
2010
Sayfa sayısı:
133
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Çağlayan Basım
Baskılar:
Paradokya
Paradokya

Kitabı okuyanlar 636 okur

  • Burak Can

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0

Kitabın sıralamaları