Paradokya Adalet Yıldızı ve Kayıp Pusula

8,3/10  (110 Oy) · 
284 okunma  · 
91 beğeni  · 
2.418 gösterim
Gecenin sessizliğini bozan derin nefes alıp vermelerini, hızla çarpan kalp atışların takip etti. Bu kadar korktuğunu hatırlamıyor, belki de bundan daha heyecanlısını yaşayacağını sanmıyordun.

Yanılıyorsun…

Sıradan hayatın, değer verdiklerin, arzuladıkların… Her şey çok uzak, bir o kadar da yakın… Karşında çözmen gereken şifreler, tamamlaman gereken görevler var. Uyanman için Gecenin Gizemli Oyununu tamamlamak ve geçmişe tersten bakmak zorundasın.

Bu gece, geçmişin izlerinin peşine düşmeye, bilinçaltınla yüzleşmeye, paradokslarla çevrili rüyalar âlemine dalmaya hazır mısın?

ŞİMDİ GÖZLERİNİ KAPAT. OYUN BAŞLIYOR…
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2011
 • Sayfa Sayısı:
  368
 • ISBN:
  9786051146805
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
kübra aksoy 
10 Nis 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Paradokya size sırlar aleminin kapısıni aralayacak bir kitap.ben gerçekten bayıldım ve 2 günde bitirdim.içindeki şifreler olsun anlatımı olsun hepsi mükemmeldi herkese okumasını tavsiye ederim.

Furkan 
23 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kitabı okurken hiç sıkılmadım. Bir günde okumuştum, yazar kitabı mükemmel bir akıcılıkla yazmış. Okuduğum fantastik romanlar içinde üst sıralarda diyebilirim.

SPOİLER
Kitap, karekterlerin Paradokya isimli bir kitabı okudukları günün akşamı uyuduklarında rüyalar ve bilinçaltının eseri olan bir dünyada kendi karakterleri, cesaretleri ve pişmanlıklarıyla örülü 'gecenin gizemli oyunu' denen bir oyunu oynamalarını anlatıyor. Eğer uyanmak istiyorlarsa oyunu kazanmalılar..

Rüyalara farklı bir bakış açısıyla yaklaşılmış bu da sizin romanda sürüklenmenizi sağlayan en önemli faktör. Bu türü sevenler için güzel bir kitap.

Paradokya benzeri kitaplar

Esma Ünal 
06 Şub 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Kitabı ilk okuduğumda gerçekten başarılı buldum. Birbirinden farklı üç kişinin ortak bir rüya da buluşup çeşitli maceralar yaşadığı kitapta okurla birebir iletişime geçebilmeside etkileyici. Bu uç kişinin hepsi farklı yerlerde maceralar yaşamakta ve yazar üç karekterin yaşadığı macera ortamları hakkında titiz bir araştırma yapıp bunu fantastik kurguya dökmekte ilk kitabı olmasına rağmen güzel ve akıcı bir eser ortaya koymakta. Tam herşey bitti diye düşündüğünüz ortamlarda okuyucuyu şaşırtmakta ve aynı maceraları bizim bile yaşayabileceğimiz korkusunu da vermekte. Kitabın sonunda ise maceranın bitmediği ve yeni oyunlar ve farklı karekterle devam edeceğine dair ipuçları vermekte. Okumayı düşünen herkese tavsiyem kısaca...

Sefa Yılmaz 
07 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Güzel ülkemizdeki en güzide önyargılardan biri olan "Türkler yapamaz"ı, muhteşem bir hayal gücüyle yıkmış olduğuna inandığım naçizane yazarlarımızdan biri... Yazarın ve okurun hayal gücü birleşerek zihnimizde gerçekten muazzam bir dünya canlanıyor. Kitap hakkında spoiler vermek okuyucu için büyük bir kayıp olur. Tıpkı şu ana kadar bu kitabı okumamışların bu ve buna benzer diğer kitaplar ve yazarlarına önyargılarıyla yaklaşmaya devam etmeleri gibi...

MerveArslan993 
28 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitap çok güzeldi. Bayılarak okudum. Muhteşemdi. Harikaydı.............
.......................................
Kitap cidden güzeldi. Biraz karışıktı ama güzeldi.

Okur-gezer 
28 Ara 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Sıkılmadan okuyacağınız ,sürükleyici anlatımıyla elinizden bırakamayacağınız çok hareketli bir kitap. Gizem ve şifreleri ile sizi de içine alan hikayesi tam fantastik severlere göre. Tavsiye olunur...

Lila 
05 Oca 21:05 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Paradokya dünyasında bir gezinti bir kaç çocuğun bir kitabı okuyup uyumalarıyla başlayan heyecanlı ve korku dolu bir kitap paradoksları seven kişilerin beğeneceği bir hikaye

Nazlı Yeşilkaya 
28 Şub 13:30 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Kendini çok kaptırma. Ama .Eğer sende gece uykunu kaçırmaya hazırsan sana bu kitabı öneririm. Görevini bitirip uyanacak mısın? Yoksa ölmeye hazır mısın ?

Beyza Nur Yücel 
29 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 26 günde · Beğendi · 10/10 puan

Açıkçası ilk başlarda kitaba ön yargım yok değildi. Kitabı hiç bir yerde görmemiştim ve kimse yorumunu yapmadığı için kuşkularım doğal olarak vardı. Ama kitabı iyi ki okumuşum diyorum. Çünkü içinde bulunan bulmacalar ve size yöneltilen sorular bana çok değişik geldi. Çünkü hiç bir kitapta böyle bir şey ile karşılaşmadım. Bir bulmaca veriliyor ve bunu sizden çözmeniz bekleniyor. Beklenmedik ve bu beklenmediği kendine çok iyi uyarlayan bir kitap. Sakın yarım bırakmayı düşünmeyin. Kitap ayrı içinde çözmeniz beklenilen bulmacalar ayrı eğlenceli. Eğer yarım bırakırsanız uykunuzda gelir ve size zorla okuturum. Benden söylemesi. İyi okumalar...

melike 
21 Oca 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

sürükleyici bir kitap içinde şifreler olması muhteşem bir şey okuyucuyu merak içinde bırakıyor beğendiğim kitaplardan birisi okumanızı tavsiye ederim "Gecenin Gizemli Oyunu senin için başlıyor!"

3 /

Kitaptan 16 Alıntı

~Aysar~ 
26 Şub 18:24 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"İmkânın sınırını görmek için imkânsızı denemek lazım."

Paradokya, Cem Gülbent (Sayfa 238 - Timaş)Paradokya, Cem Gülbent (Sayfa 238 - Timaş)
~Aysar~ 
24 Şub 20:23 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"İlginç zamanlarda,ilginçlikler yaşayasın."

Çin Bedduası

Paradokya, Cem Gülbent (Sayfa 36)Paradokya, Cem Gülbent (Sayfa 36)
~Aysar~ 
25 Şub 19:47 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Başarı
"Başarı bir varış noktası değildir. Başarı bir yolculuktur."

Paradokya, Cem Gülbent (Sayfa 194)Paradokya, Cem Gülbent (Sayfa 194)
Okur-gezer 
25 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

"Engeller seni durdurmamalı. Her bir engel, kararlılığını daha da güçlendirmeli."

Paradokya, Cem Gülbent (Sayfa 20)Paradokya, Cem Gülbent (Sayfa 20)
~Aysar~ 
25 Şub 20:00 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Mutluluk
"Mutluluk içinizde. Eğer bulunduğumuz andan daha iyi bir zaman olduğuna inanıyorsanız beklemekten vazgeçin. Pek çokları mutluluğu insandan yüksekte arar,bazıları ise daha alçakta... Oysa mutluluk insanın boy hizasındadır."demiş Konfüçyüs.

Paradokya, Cem Gülbent (Sayfa 202 - Timaş)Paradokya, Cem Gülbent (Sayfa 202 - Timaş)
~Aysar~ 
25 Şub 14:07 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Eğer bilinçliysek uykuda değilizdir. Bu şekilde nasıl rüya görebiliriz ki? Eğer bu bir rüya ise bu sefer de bilinçli davranamayız."

Paradokya, Cem Gülbent (Sayfa 98)Paradokya, Cem Gülbent (Sayfa 98)
~Aysar~ 
25 Şub 14:06 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Mesela,'söylediğim bu söz yanlıştır.'dediğimde çelişki hemen kendini gösterir. Eğer bu sözüme yanlıştır derseniz sizinle aynı noktada buluşuruz. O zaman doğru söylemiş olmaz mıyım?

Paradokya, Cem Gülbent (Sayfa 95)Paradokya, Cem Gülbent (Sayfa 95)
Okur-gezer 
25 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

"Derdin kendindendir bilmiyorsun.
Derman yine sendedir görmüyorsun.
İçine koca bir âlem yerleştirilmiş;
Sen hâlâ kendini küçük bir şey zannediyorsun."

Paradokya, Cem Gülbent (Sayfa 18)Paradokya, Cem Gülbent (Sayfa 18)
~Aysar~ 
24 Şub 20:50 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Geçmişte yaşadıkların geride kaldı. Seni, bilinçaltındaki gizemli dünyaya davet etmek için buradayım."

Paradokya, Cem Gülbent (Sayfa 38)Paradokya, Cem Gülbent (Sayfa 38)
Okur-gezer 
27 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Konfüçyüs
"Mutluluk içinizde. Eğer bulunduğunuz andan daha iyi bir zaman olduğuna inanıyorsanız beklemekten vazgeçin. Pek çokları mutluluğu insandan yüksekte arar, bazıları ise daha alçakta... Oysa mutluluk insanın boy hizasındadır."

Paradokya, Cem Gülbent (Sayfa 202)Paradokya, Cem Gülbent (Sayfa 202)
2 /