Psikopat

6,5/10  (2 Oy) · 
9 okunma  · 
1 beğeni  · 
818 gösterim
Onu yok etmek kolay değil! Çünkü o, normal değil! Tehlikeli ve kurnaz! Evet, etten ve kemikten! Farklı bir ruh taşıyor. Sadece onun gibi olanlar onu yok edebilir. Peki, ya onlar bunun farkında değillerse!
Sakin bir hayat süren kasabada yirmi yıl boyunca kapalı tutulan kilise ve yanındaki mezarlıkta akıl almaz cinayetler işlenmektedir. Bu olayı çözmek ise kasabanın 25 yıllık Sheriff’i Frank’a düşmektedir. Fakat Sheriff Frank bu kiliseden nefret etmektedir. Sebebi ise yirmi yıl önce kilisenin kapanmasına neden olan küçük kardeşi Pines’in burada feci bir kaza sonucu ölmesidir.
Bu cinayetler işlenirken akıl almaz bir şekilde küçük kardeşi Pines Sheriff’in her akşam rüyasına gelmekte ve kurtar beni Frank sesleri ile onu gerçeği bulmaya çağırmaktadır.
Sheriff Frank bu cinayetleri ve kardeşinin gizemini çözebilecek mi?
Cinayetleri işleyen bir yaratık mı yoksa kasabanın içinden biri mi?
Scott Nıcholson’un paranormal dünyası size, kendinizi karakterlerden biri gibi hissttirecek ve heyecanlandıracak. Aksiyonun hiç durmadığı müthiş bir gerilim.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2016
 • Sayfa Sayısı:
  384
 • ISBN:
  9786059928502
 • Çeviri:
  Berna Kahraman
 • Yayınevi:
  Panorama Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nurhan Işkın 
 04 May 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Öncelikle belirtmeliyim ki, kitabın ismi ile hiç alakası yok. Orijnal adı ""The Red Church" yani "Kızıl Kilise" olan kitap nasıl olmuşta Psikopat ismini almış düşünmeden edemedim...

Şerif Littlefield, iki çocuk olan Ronnie ve Tim'in Kızıl Kilise'nin bahçesinde buldukları cesedi incelerken, yıllar önce kardeşi Samuel'in de bu kilisede ölmesinin tesadüf olmadığını düşünse de parçalanmış cesedin bir yırtıcı hayvan tarafından mı yoksa bir insan tarafından mı öldürüldüğünü düşünmeden edemiyordu...

Yıllar önce asılan vaiz olarak anılan McFall'in torunu Archer McFall'in kasabaya vaiz olarak dönmesi ile işlenen cinayetlerin nasıl bir bağlantısı olabilirdi? Ronnie ve Tim'in annesi Linda'nın, Archer ile nasıl bir bağı vardı? Babaları David'in ise huzursuzluğu iyice artmıştı. Archer kendini Tanrı'nın ikinci oğlu olarak görüyor ve İsa'nın tüm insanlığı kötülüğe sürüklediğini anlatarak kasabada ki eski aileleri müridi olarak tekrar bir araya getiriyordu. Archer, insanların günahlarını kanları ile ödemeleri gerektiğini ve bu yolda fedakarlık yapmak zorunda olduklarını müritlerine kabul ettirebilecek miydi?

David, ailesini özellikle çocuklarını Archer'dan koruyabilecek miydi? Linda ise Archer'ı ikinci oğul olarak kabul edişi ile ne kadar ileri gidebilecekti? Fedakarlığının sınırlarını nasıl belirleyecekti?

Eser, hayaletlerin, bilinmeyen varlıkların insan kılığında sapkın bir tarikat kurarak insanları nasıl etki altına aldığını konu ediyor...
Okurken sıkıldım, çok fazla tekrar var. Paranormal kitapları sevenlerin hoşuna gidebilir...