Bukalemun Sheriff Frank Littlefield Serisi 1

4,5/10  (6 Oy) · 
6 okunma  · 
2 beğeni  · 
451 gösterim
Sakin bir hayat sürdüren kasabayı çok büyük bir tehlike bekliyor. Çünkü uzun bir zamandan beri beklenen ve gökyüzünden gelen kurtarıcı kızıl kiliseye yerleşiyor. Dünyayı kötülüklerden ve bütün günahlardan arındıracağını söylüyor. Ama en büyük günahın içinde yaşıyor. İnsanlığın huzura kavuşacağını iddia ediyor. Ama her gün birileri ölüyor. Herkes katilin bir canavar olduğunu düşünürken fedakarlık adı altında insanların kalpleri yerlerinden çıkarılıyor. Onu yok etmek kolay değil! Çünkü o, normal değil! Evet, etten ve kemikten! Fakat farklı bir ruh taşıyor. Sadece onun gibi olanlar onu yok edebilir. Peki, ya onlar bunun farkında değillerse! İnsanların dini duygularını istediği yöne çekebilen bir vaiz. Muhteşem bir konuşmacı. Tehlikeli ve kurnaz! Cani, ama aynı zamanda gökyüzünden gelen bir melek. Farklı zaman ve mekanlarda bir başkası olabiliyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2012
 • Sayfa Sayısı:
  366
 • ISBN:
  9786054537426
 • Orijinal Adı:
  The Red Church
 • Çeviri:
  Berna Kahraman
 • Yayınevi:
  Arvo Yayınları
 • Kitabın Türü:
Rumeysa Demirel 
02 Haz 05:34 · Kitabı okudu · 18 günde · 4/10 puan

Kurgusal olarak fantastik ögeler yer alıyor, her ne kadar fantastik tarzı sevsem de bu kitabın altında yatan bazı düşünceler çok ilginçti, özellikle de din konusunda. Kitapta Hıristiyanlık'a özellikle de Hz. İsa'ya yönelik ağır ithamlar bulunuyordu. Her ne kadar olay örgüsü güzel, ilgi çekici olsa da empoze etmeye çalıştıkları düşünceler sebebiyle ben kitabı sevmedim. Beni içerdiği fikirler rahatsız etmez, kurgusunu merak ediyorum diyorsanız okuyabilirsiniz.

Sevomberkom 
21 May 2016 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Yazarın bu kitabı hangi düşünceyle yazdığını çok merak ediyorum.Benim okuduğum en kötü kitap olarak kalmaya devam edeceğini düşünüyorum.Boşuna bu kitaba para vermeyin derim.