Riverton Malikanesi

8,7/10  (19 Oy) · 
44 okunma  · 
17 beğeni  · 
816 gösterim
2007'nin en çok okunan romanlarından biri. İngiltere listelerinde aylarca ilk 5'te kaldı.

Riverton Malikânesi, iki savaş arasında İngiltere'de geçen, muhteşem bir ilk roman. Aristokrat bir ailenin, bir evin, gizem dolu bir ölümün ve sonsuza kadar kaybedilen bir yaşam stilinin hikâyesi ve bu hikâye her şeye tanık olup on yıllar boyunca bu sırrı içinde taşıyan bir kadının ağzından anlatılıyor.

Grace Bradley, Riverton Malikânesi'ne daha küçük bir kızken, Birinci Dünya Savaşı çıkmamışken, hizmetli olarak girmişti. Yıllar boyunca Hartford ailesine bağlı kaldı, özellikle de ailenin iki kızı Hannah ve Emmeline'e.

1924 yazında evde verilen şatafatlı bir partide genç bir şair kendini vurdu. Olayın tek tanığı Emmeline ve Hannah'ydı ve sadece ikisi -ve tabii Grace- gerçeği biliyordu.

Sene 1999, Grace 98 yaşına gelmiş ve huzurevinde son günlerini yaşıyor. O yaz yaşanan olaylar hakkında film çeken bir film yapımcısı ziyaretine geliyor. Grace'i Riverton Malikânesi'ne götürüp anılarını canlandırıyor. Geri dönüşlerle anlatılan bu hikâye, Grace'in öyküsü. Edward dönemi aristokrat bolluğunun son günlerinde, savaş bu rahatlığı paramparça etmeden hemen önce geçen ilkgençlik yıllarının, canlı yirmili yılların ve sonsuza kadar kaybolan bir yaşam tarzının öyküsü.

Roman sırlarla dolu -kimileri açığa çıkıyor, kimileri sonsuza dek saklı kalıyor. Aynı zamanda hatıralara yapılan bir yolculuk, savaşın verdiği yıkım ve tarihte baş döndürücü bir döneme açılan çok özel bir pencere Riverton Malikânesi.
Avustralya'da ilk yayınlandığında da çok beğenilen bu roman, 2007'de İngiltere'yi salladı ve satış rekorları kırdı.

Riverton Malikânesi capcanlı, elinizden düşüremeyeceğiniz bir gerilim ve tutku romanı. Riverton karakterlerini asla unutamayacaksınız.
(Tanıtım Yazısından)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2008
 • Sayfa Sayısı:
  471
 • ISBN:
  9786050058079
 • Orijinal Adı:
  The House At Riverton
 • Çeviri:
  Zeynep Heyzen Ateş
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
ESRA KADIOGLU 
30 Ara 2015 · Kitabı okudu · 10 günde · Beğendi · 8/10 puan

Merhaba 1K DOSTLARIM :) 2015 senesi son kitap incelemesini Riverton Malikanesi ile yapıyorum. Sevgili yazarımız Kate Morton ile Uzak Saatler kitabı ile tanışmıştım. Çok beğenmiştim. Anlatım dili sade, güzel ve gizemliydi. Bu kitabı da çok beğenerek okudum. Sevgili karakterlerimiz Grace, Hannah, Emeline ile Riverton'da yaşadım. Şaşırdığım yerler de oldu, tahmin ettiğim bölümler de. Okumanızı kesinlikle tavsiye ederim. Çok seveceksiniz. Hepinize iyi seneler. Sevgiyle kalın....

Yasin Eren 
31 Ara 2015 · Kitabı okudu · 26 günde · Beğendi · 8/10 puan

Çıktığı sıralarda çok satılanlar listesinde kendine yer edinmiş bir roman.14 yaşında bir malikanede hizmetçiliğe başlayan kızın şahit olduğu sır dolu olaylarla akıcı ve sürükleyici bir anlatıma sahip olan roman, bu özellikleriyle kalınlığını hiç farkettirmiyor.

Sharlot 
08 Mar 18:40 · Kitabı okudu · 6 günde · 8/10 puan

Cok rahat okunan, akici bir roman.sonu gercekten cok sarsici oldu benim icin.guzel bir kurgu.grace'le ilgisini dusunememistim.insanin tek bir yalanin (hatta ufacik ve cok onemsiz gorunen) nelere neden olabilecegini harika kurgulamis.

Kitaptan 2 Alıntı

Downtown Girl 
02 Oca 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Duymuyorsam, dinlemek istemediğim içindir."

Riverton Malikanesi, Kate Morton (Sayfa 14 - Grace)Riverton Malikanesi, Kate Morton (Sayfa 14 - Grace)
Sharlot 
08 Mar 17:26 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

İlişkiler başlangıçlarında bugünden ibarettir.Ama hepsinde geçmişe ve geleceğe odaklanılmaya başlanan bir nokta-bir olay-görünmeyen bir değişim anı vardır.

Riverton Malikanesi, Kate Morton (Sayfa 394)Riverton Malikanesi, Kate Morton (Sayfa 394)