Sana Kraliçeymişsin Gibi Davranacağım

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
0 beğeni  · 
31 gösterim
Genç İspanyol kadın yazar Rosa Montero, ülkesinde de, çevrildiği dillerde de kitapları üst üste baskı yapan, beğenilen bir yazar. Sana Kraliçeymişsin Gibi Davranacağım, onun üçüncü romanı. Okuyunca göreceksiniz, şarkı gibi bir roman. Madrid'te, pırıltısı eskilerde kalmış bir gece kulübünün boğuk, karanlık, gizemli ortamında yaşanan garip bir aşk öyküsü; daha doğrusu, yaşanan ama gerçekleşemeyen aşkların öyküsü. Umarsızlıkları, yoksunlukları, özlemleri içinde yaşama savaşı veren insanların oluşturduğu bir metafor, bir mitos bu gece kulübü. Çöken, yoz bir dünyanın yapay renkleri içinde görünen yalnızlıkları, acımasızca bir anlatımla dile getiren, renkli, hızlı, sürükleyici bir tempoyla, bir `bolero' temposuyla okurlara aktaran bir roman.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 1996
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9789755106427
 • Çeviri:
  Ali Özçelebi
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 5 Alıntı

"Aşk bu mu,diye soruyorum,bir kaygı,bir iç sıkıntısı.....
Senin için yüreğimin umutsuzca çarptığını,senin için...
Saatleri saymaktan hastalandım,daha beklemem gerekecek,seninle baş başa olabilmek için,senin için....Ve sana verebilmek için öpüşlerimle tüm sevgimiiiii....!"

Sana Kraliçeymişsin Gibi Davranacağım, Rosa Montero (Sayfa 33 - Can)Sana Kraliçeymişsin Gibi Davranacağım, Rosa Montero (Sayfa 33 - Can)

"Bu güzelim gecede yitip gidersin,
sana kurulmuş tuzakları bilmeden .
Yitip gidersin bu güzelim gecede,
sana kurulan tuzakları bilmeden.
Yitip gidersin bu yapayalnız gecede,
halen yalnız olduğunu bilmeden.
Bir açıklayabilseydim sana,
gecenin uygun olmadığını küçük kızlara.
Bir anlatabilseydim sana,
tüm yasamımı bilesin diye.
Şimdi dünyayı değiştireceğini düşünüyorsun,
oysa dünya olacak seni değiştiren sonunda.
Şimdi neşelisin,aslında bilmiyorsun,
yalnızlığın tohumlarını taşıyorsun bağrında..."

Sana Kraliçeymişsin Gibi Davranacağım, Rosa Montero (Sayfa 56 - Can)Sana Kraliçeymişsin Gibi Davranacağım, Rosa Montero (Sayfa 56 - Can)

"Bana eşlik,arkadaşlık edecek bir kalbe ihtiyacım var,
kocaman bir kalp,hissettiğim her şeyi hisseden,onu ne renkten yapmış olurlarsa olsunlar ,ben bana eşlik edecek bir kalp arıyorum,bana eşlik edecekkkk..."

Sana Kraliçeymişsin Gibi Davranacağım, Rosa Montero (Sayfa 26 - Can)Sana Kraliçeymişsin Gibi Davranacağım, Rosa Montero (Sayfa 26 - Can)

"Asıl yaşam bizimkisi,ilksiz sonsuz dakika,bahardır o,hem de kış;bizimkisi,her şey,evet her şey bizim,çünkü aşkkkkk vardır,aşkkkk,aşkkk."

Sana Kraliçeymişsin Gibi Davranacağım, Rosa Montero (Sayfa 26 - Can)Sana Kraliçeymişsin Gibi Davranacağım, Rosa Montero (Sayfa 26 - Can)