Taş Plak

6,7/10  (7 Oy) · 
17 okunma  · 
5 beğeni  · 
731 gösterim
Oktay Keçeci, ünlü bir holdingin hissedarlarından biridir. Aynı zamanda türk musikisine merakından dolayı Cumhuriyet'in ilk yıllarında sahne alan veya plak dolduran kadın şarkıcılar üzerine bir inceleme ve araştırma kitabı hazırlamaya çalışmaktadır. Hayatı hakkında en fazla zorlandığı kişi, az tanınan ve musiki hayatı çabuk noktalanan Fikret Semiha Hanım'dır. Araştırmaları sırasında ona ait bir fotoğrafı ve ilk hocası Tamburi Hakkı Bey'i tesadüfen bulur. Elde ettiği bilgiler yaklaşık yarım asırdan fazla bir zaman önce ölen kadının hayatının üzerinde büyük bir giz perdesinin olduğu gerçeğini ortaya çıkarır. Oktay Keçeci, artık mazinin derinliklerinde kalmış birtakım esrarengiz olayları gün ışığına çıkarmak için çalışacaktır.
 • Baskı Tarihi:
  2002
 • Sayfa Sayısı:
  391
 • ISBN:
  9751019079
 • Yayınevi:
  İnkılap Kitapevi
 • Kitabın Türü:
M.Burak SOLAK 
20 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitabı ilk okumaya başladığım anda çok güzel bir hikayenin beni beklediğini anlamıştım. Her sayfasında merak uyandıran akıcı bir kitap fakat kitabın sonundaki rüya olayı beni hayal kırıklığına uğrattı. Bu kadar güzel bir hikaye daha güzel bir sonuca bağlanmalıydı yada rüya kısmına hiç girmeden bitirilmeliydi fakat herşeye rağmen okumaya değer.
:)

Serap Aras 
03 May 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

İlk başlarda zorla okumuş olsam bile son sayfalarına geldiğimde bitirmek istemediğim bir kitap oldu. Bir süre yeni bir kitaba geçmek istemeyip bende bıraktığı etkiyi yaşamak çok keyifliydi.

Serdar Poirot 
17 Mar 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Oktay Keçeci adında zengin bir adamın Türk Müziğindeki kadın şarkıcılar ile ilgili olarak hazırladığı bir kitap için elde ettiği bir fotoğraf ve karşılaştığı bir kadının bu fotoğraftakine oldukça benzemesi üzerine olaylar gelişir.
Finali her ne kadar içime sinmese de finale kadar gelişen kurgu ile fena değil diyebileceğimiz bir kitap.
Polisiye roman severlerin beğeni ile okuyacağı bir kitap.