Taş Plak

6,6/10  (8 Oy) · 
19 okunma  · 
5 beğeni  · 
815 gösterim
Oktay Keçeci, ünlü bir holdingin hissedarlarından biridir. Aynı zamanda türk musikisine merakından dolayı Cumhuriyet'in ilk yıllarında sahne alan veya plak dolduran kadın şarkıcılar üzerine bir inceleme ve araştırma kitabı hazırlamaya çalışmaktadır. Hayatı hakkında en fazla zorlandığı kişi, az tanınan ve musiki hayatı çabuk noktalanan Fikret Semiha Hanım'dır. Araştırmaları sırasında ona ait bir fotoğrafı ve ilk hocası Tamburi Hakkı Bey'i tesadüfen bulur. Elde ettiği bilgiler yaklaşık yarım asırdan fazla bir zaman önce ölen kadının hayatının üzerinde büyük bir giz perdesinin olduğu gerçeğini ortaya çıkarır. Oktay Keçeci, artık mazinin derinliklerinde kalmış birtakım esrarengiz olayları gün ışığına çıkarmak için çalışacaktır.
 • Baskı Tarihi:
  2002
 • Sayfa Sayısı:
  391
 • ISBN:
  9751019079
 • Yayınevi:
  İnkılap Kitapevi
 • Kitabın Türü:
Serap Aras 
03 May 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

İlk başlarda zorla okumuş olsam bile son sayfalarına geldiğimde bitirmek istemediğim bir kitap oldu. Bir süre yeni bir kitaba geçmek istemeyip bende bıraktığı etkiyi yaşamak çok keyifliydi.

DERYA... 
02 Mar 08:13 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Osman Aysun'un kitapları birbirine o kadar benziyor ki...hele benim gibi okuyalı bir sene olmuşsa hangisi hangisiydi yine şaşırdığım oldu...polisiyeye yeni başlayanlar için ideal bir kitap...

Serdar Poirot 
17 Mar 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Oktay Keçeci adında zengin bir adamın Türk Müziğindeki kadın şarkıcılar ile ilgili olarak hazırladığı bir kitap için elde ettiği bir fotoğraf ve karşılaştığı bir kadının bu fotoğraftakine oldukça benzemesi üzerine olaylar gelişir.
Finali her ne kadar içime sinmese de finale kadar gelişen kurgu ile fena değil diyebileceğimiz bir kitap.
Polisiye roman severlerin beğeni ile okuyacağı bir kitap.