7,0/10  (63 Oy) · 
157 okunma  · 
41 beğeni  · 
2.570 gösterim
Zaman en büyük illüzyonisttir. O gösterisini yaparken gerçeklerden seni uzaklaştıracak güzel asistanları vardır: aşk, para, kariyer, aile… Geleceği merak ettirirken şimdiye odaklanmanı engeller ve her şey o kadar hızlı olup biter ki illüzyonun bir parçası olduğunu ancak gösteri bittiğinde anlarsın.
Kusursuz bir gösterinin insan arzularından oluşma özelliği vardır ve aslında insanlar, sırrı çözmeyi değil kandırılmayı isterler.
Sen bu satırları okurken geçen yaklaşık beş saniyeden hiç söz etmeyeceğim. İnsan, doğası gereği, varlığına alıştığı her durumun azalmasına tepki gösterirken, zamanın varlığını bile anımsamaz.
Elbette sana zamanı etkin kullanmanı öğretecek bir roman okutmayacağım. Sadece, algını canlı tutmak için varlığını hep unuttuğun bir şeyi hatırlattım.
Hadi şimdi istediğini yap, zamanını özgürce kullan ama kontrolün sende olmadığını asla unutma!

"İlk sayfadan itibaren hayata bakışınızı sorgulatacak bir roman"
-Volkan Kantoğlu- (senarist, yazar)
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2014
 • Sayfa Sayısı:
  240
 • ISBN:
  9786059913034
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:
Halil Güzel 
04 Eki 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Okumaya başladığınızda sıradan bir hikaye olduğunu düşünmeniz muhtemel. Sayfalar ilerledikçe konu daha da ilgi çekiyor, neler olacağını merak ediyorsunuz. Yazar okuyucuyu gerçek- halisunasyon ikilemi arasında bırakıyor.Bu belirsizlik,merak içinde kitabı okumanızı sağlıyor. Güzel bir polisiye romanı diyebilirim. Tavsiye ederim.

Özlem Yılmaz 
 25 May 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · 6/10 puan

Dikkat --spoiler-- içerir.
Tamer bir doktordur ve kansere çare araştırmaları yapmaktadır. Ancak bir gün bir hastasına farklı doz kemoterapi uygulayınca ve hastasının ölümüne sebep olunca tüm hayatı değişir. Gördüğü sanrılar nedeniyle önce hapis sonra da tedavi süreci başlar. Bu arada karısıyla da bazı sorunlar yaşamaktadır. Ancak karısı doğumuna az bir süre kalınca eşinin hastaneden dışarı çıkmasını sağlar. Eğer ilaçlarını zamanında ve doğru dozla alırsa hastalığı kontrol altına alınmış olacaktır. Ancak karısı ile ilgili sorunları nedeniyle ilaçlarını bırakır bir müddet sonra. Bir ilaç şirketinde işe başlar, yine kanser araştırmalarına devam eder. Ve gerçekten de ilacı bulur ama bu arada bazı ilaç endüstrileri ve polisler işin içine karışır. Çünkü bazı cinayetler de olur. Çalıştığı şirket bir günde sırra kadem basar. Doktor Tamer bu olayların peşine düşer ve aslında hasta olmadığını yaşadıklarının gerçek olduğunu ispat peşine düşer. Ama karısı da dahil kimse inanmaz.
Tıbbi polisiye tarzındaki kitap fena değil. Ama sonunu pek beğenmedim. Biraz Amerikan tarzı film senaryosu gibi geldi bana.

Keyifli okumalar...

Not: Bu arada kanserle mücadele eden herkese Allah yardım etsin.

Nilda 
30 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kitapta Tamer adında şizofreni hastası bir doktorumuz var. Okurken Tamer'in başından geçen olaylar sizi şüpheye düşürüyor, acaba olaylar gerçek mi halüsinasyon mu? Tam bir şeylere inanmaya başlıyorsunuz ardından beklediğinizden farklı sonuçlar ortaya çıkıyor. Bölümler farklı kişilerin bakış açısıyla ele alındığı için olayları da farklı açılardan değerlendiriyorsunuz.

Füturlu Münasebetsiz 
03 Tem 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Mesleği doktor olan ana karakterin polisiye bir kurgunun içine çekilmesinin ötesine geçmeyi başarmış, okumaya değecek nitelikte bir kitaptır. Özellikle idealist ve işkolik olan şizofren bir erkeğin hem özel hayatında hem de sosyal ilişkilerinde konumlandırıldığı dramatik durum, kitabı yüzeysellikten çıkarmış ve derinlik kazandırmıştır.

Sema Ünal 
06 Nis 2017 · Kitabı okudu · 7 günde · Puan vermedi

Tamerin kansere çözüm bulmasıyla başlayan bir hikaye ve sonrasında gelişen olaylar.Beni çok etkileyen bir kitap.Yazarın okuduğum ilk kitabı.Kuzenim tavsiye etmişti iyiki okumuşum ben de tavsiye ediyorum sıkılmadan okuyacağınız bir yapıt.

Baştan sona akıcı, sürükleyici bir roman. İçinde psikoloji, polisiye , aşk ögelerini barındıran süper bir kitap. Tuğba Sarıünal 'ın diğer kitaplarını da en kısa zamanda pkumayı düşünüyorum. Tavsiye edilir

Şeyma Demirhan 
29 Oca 21:59 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Okurken aklıma gelen tek şey “Akıl Oyunları” filmi oldu. Filmden esinlenerek yazılmış ama ona rağmen filmin yandan çakması gibi -içinde hiç bir edebi üslubun, aktarabilecek değere sahip bilginin olmadığı, gereksiz, zaman kaybı, lüzumsuz vasat - bir kitap olmuş.

Oğuzhan Candemir 
29 Kas 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Yaşanılabilir bir psikoloji üzerinde çalışılmış.Kapağına aldanarak kitabı alanlar ters köşe olabilirler.

Nurdan Gündoğdu 
 31 Oca 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

Beklentiyi düşük tutarak okudum açıkcası.Türk yazarların da iyi işler yapabileceğinin kanıtı.Sonunu tahmin edemeden her sayfada acaba mı diyerek okuyorsunuz.Gereksiz uzatma yok,abartıdan uzak,gayet akıcı,insanı sıkmayan bir kitap.Alırken bile çok düşünmüştüm ama iyi ki almışım.Yazarın hayal gücüne ve emeğine sağlık.

Melike UĞURLU 
15 Ara 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Tamer'in kanser hastaları için keşfetmiş olduğu ilaç ve daha sonradan akıl sağlığını yitirerek hastaneye düşmesi, süper akıcı bir kitap idi. okurken kendimi çok kaybettim.

2 /

Kitaptan 19 Alıntı

Bayan Okur 
17 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yaşadığın her şey bir ilüzyondan ibaretse şimdi kaybolma sırası sende.

Sanrı, Tuğba SarıünalSanrı, Tuğba Sarıünal

“Mesafeler gerçek aşklar için önemsizdir,çünkü aşkı anlatan en büyük söz özlemektir...”

Sanrı, Tuğba SarıünalSanrı, Tuğba Sarıünal

“Ve ne yazık ki herkes bildiği bir acıyı hiç bilmediği bir mutluluğa tercih ediyordu..”

Sanrı, Tuğba SarıünalSanrı, Tuğba Sarıünal

"Zaman en büyük illüzyonisttir. O gösterisini yaparken gerçeklerden seni uzaklaştıracak güzel asistanları vardır: Aşk, para, kariyer, aile..."

Sanrı, Tuğba SarıünalSanrı, Tuğba Sarıünal

Gençliğinde yaşadığı çılgın aşklar gibi ayakları yerden kesilmese de yaşının verdiği olgunlukla adamakıllı seviyordu; hem de evlenmeyi göze alacak kadar.

Sanrı, Tuğba SarıünalSanrı, Tuğba Sarıünal

İnsanlar hep böyle mi yaşıyordu acaba? Şikayet ettiğin ne varsa yoluna girdiğinde, hep beklenmedik bir yerden başka bir sıkıntı mı çıkıyordu?

Sanrı, Tuğba SarıünalSanrı, Tuğba Sarıünal

İstemiyorsan şimdi yüzüme söyle; çünkü insanı asıl mahveden şey reddedilmek değil kandırılmaktır.

Sanrı, Tuğba SarıünalSanrı, Tuğba Sarıünal

Çok şükür ki düşüncelerimiz, biz ifade etmezsek kimsenin bilemeyeceği, beynimizin kara kutusunda saklı hazinelerimizdi.

Sanrı, Tuğba SarıünalSanrı, Tuğba Sarıünal
2 /