7,0/10  (67 Oy) · 
164 okunma  · 
42 beğeni  · 
2.658 gösterim
Zaman en büyük illüzyonisttir. O gösterisini yaparken gerçeklerden seni uzaklaştıracak güzel asistanları vardır: aşk, para, kariyer, aile… Geleceği merak ettirirken şimdiye odaklanmanı engeller ve her şey o kadar hızlı olup biter ki illüzyonun bir parçası olduğunu ancak gösteri bittiğinde anlarsın.
Kusursuz bir gösterinin insan arzularından oluşma özelliği vardır ve aslında insanlar, sırrı çözmeyi değil kandırılmayı isterler.
Sen bu satırları okurken geçen yaklaşık beş saniyeden hiç söz etmeyeceğim. İnsan, doğası gereği, varlığına alıştığı her durumun azalmasına tepki gösterirken, zamanın varlığını bile anımsamaz.
Elbette sana zamanı etkin kullanmanı öğretecek bir roman okutmayacağım. Sadece, algını canlı tutmak için varlığını hep unuttuğun bir şeyi hatırlattım.
Hadi şimdi istediğini yap, zamanını özgürce kullan ama kontrolün sende olmadığını asla unutma!

"İlk sayfadan itibaren hayata bakışınızı sorgulatacak bir roman"
-Volkan Kantoğlu- (senarist, yazar)
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2014
 • Sayfa Sayısı:
  240
 • ISBN:
  9786059913034
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:
Halil Güzel 
04 Eki 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Okumaya başladığınızda sıradan bir hikaye olduğunu düşünmeniz muhtemel. Sayfalar ilerledikçe konu daha da ilgi çekiyor, neler olacağını merak ediyorsunuz. Yazar okuyucuyu gerçek- halisunasyon ikilemi arasında bırakıyor.Bu belirsizlik,merak içinde kitabı okumanızı sağlıyor. Güzel bir polisiye romanı diyebilirim. Tavsiye ederim.