1000Kitap Logosu
Sensiz Bir Hayat
Sensiz Bir Hayat
Sensiz Bir Hayat

Sensiz Bir Hayat

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.3
21 Kişi
44
Okunma
19
Beğeni
386
Gösterim
448 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 12 sa. 42 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Olimpos Yayınları · 2017 · Karton kapak · 9786052063293
Hayat size inanmanız ve yeniden başlamanız için göz kırpar... Geçmişte kaybolan bir annenin ve geleceğe sığınan kızının içinizi ısıtacak hikâyesi... Zoe’nin beklediği büyük gün gelir ve hayatının aşkı Jamie ile evlenmek üzeredir. Fakat aynı gün annesi Gina’nın tutuklandığını haber veren bir telefon alır. Zoe, zor bir karar vermek durumundadır: Yardım etmek için kendi düğününden ayrılmalı mıdır? Zoe, Gina’yı yıllardır görmemiştir ve on altı yaşından beri uzak durmaya çalıştığı bir sır için onu suçlamaktadır. Şimdi Gina tekrar hayatına girmiştir ama artık o, Zoe’nin hatırladığı annesinden çok farklıdır. Gina yavaş yavaş ve üzücü bir şekilde hafızasını kaybetmektedir. Zoe, Gina’nın hastalığı ile baş etmeye çalışırken, yıllar öncesinin korkunç olayları ile yüzleşebilecek ve sevdiği insanlara geri dönmenin yolunu bulabilecek midir? Sensiz Bir Hayat, geçmişin gücü ve geleceğin olasılıkları üzerine hem heyecanlı hem de dokunaklı bir hikâyeyi yansıtıyor. “Dokunaklı ve duygu yüklü… Okuyucuyu umudun sıcaklığıyla ısıtan, sevgi ve annelik hakkında harika bir hikâye.” -Amanda Jennings- “Kalbinizi sımsıkı saracak ve asla bırakmayacak .” -Miranda Dickinson- “Kusursuzca yazılmış… Aile bağları, affetmek ve karşılıksız sevgi üzerine müthiş ve sıcacık bir hikâye. Katie Marsh’ın hem güldüren hem ağlatan bir kalemi var. Sensiz Bir Hayat kitabı kesinlikle sonsuza dek kalbimde kalacak. Hiçbir kelime bu kitabın hakkını veremez, kısaca kendiniz okumalısınız.” -The Book Magnet- “Kalbi titreten, güçlü bir roman. Eğer yüreğinize şarkı söyletecek bir kitap arıyorsanız, işte buldunuz! Dâhiyane!” -Isabelle Broom- “Harika bir kitap! Kimi yerlerde iç açıcı ve komik, kimi yerlerde de dokunaklı ve üzücü. Hepimize, ailelerimizin ve anılarımızın değerlerini hafife almamayı hatırlatıyor.” -The Unmumsy Mom- (Tanıtım Bülteninden)
4 mağazanın 4 ürününün ortalama fiyatı: ₺24,2
7.3
10 üzerinden
21 Puan · 9 İnceleme
Ela
Sensiz Bir Hayat'ı inceledi.
448 syf.
·
Puan vermedi
Merhaba arkadaşlar sizlere güzel bir kitap yorumuyla geldim. . . Zoe düğün günü annesinin arkadaşı Mags'den gelen bir telefon alır ve acilen gelmesini ve annesini karakoldan çıkarmasını ister. . . Çünkü annesi hırsızlık suçundan karakoldadır.Zeo gelinliğiyle yola çıkar.10 yıldır görmediği annesini görmeye gider.Annesini bulduğunda "demans"hastası olduğunu öğrenir.Gina Zoe'ye her doğum gününde mektup yazmış. . . Çok güzel bir kitapdı ben çok duygulandım ve beğendim.
Sensiz Bir Hayat
7.3/10
· 44 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
Sibel
Sensiz Bir Hayat'ı inceledi.
448 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Merhabalar Çok severek okuduğum bir kitap yorumu ile geldim. Yazarın ilk Mandalina ve Umut kitabını okuyup çok sevmiştim yıllar önce. Daha sonra Sensiz bir hayat çıktığında hemen almıştım ama okumak bir türlü olmadı bayadır kitaplığımda olan bir kitaptı ve yeni okudum daha erken okusaydım keşke dedim çünkü çok güzeldi. Zoe mutlu bir çocukluk geçirmiş aslında babası ne kadar orduda olup onlardan uzakta olsalar Annesi ile mutlu çocukluk yaşamış izinlerde babasının onlarla olmasıyla. Ama bu mutluluk Zoe ergenlik döneminde çatırdamaya başlıyor. Zoe hırçınlaşıp annesi ile arası bozulmaya başlıyor ve babasının annesi ile tartışmaları artıyor. Annesi ile babsının ayrılmasından sonra ve yaşadıkları bir kaç olay sonrası Zoe annesi ile tamamen kopuyor ta ki düğün günü telefonu çalıp annesinin en yakın arkadaşı arayıp annesinin yanına hemen gelmesi gerektiğini söyleyene kadar. Kendi düğününü terkedecek mi yoksa kalıp yine annesini görmezden mi gelicek işte bu kitapta. Zoe ye hem çok üzüldüm hem çok kızdım. Annesini hiç dinlemeyip yıllarca çok şey kaçırdılar hemde tek başına kaldı. Zoe’nin babasınada sinir oldum gıcık bencil adam. En sevdiğim ise Zoe’nin annesi Gina her doğum gününde kızına yazdığı mektuplar. Mektuplarda sevdiği müzikler hediyesi doğum gününde giydikleri ve bir çok şeyi yazması çok şirindi. Bence çok güzel duygusal bir kitaptı bu kitabınıda çok sevdim. Okumayan varsa tavsiye ederim güzel bir hikaye.
Sensiz Bir Hayat
7.3/10
· 44 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
448 syf.
·
3 günde
·
Puan vermedi
Zoe küçüklüğünde çok iyi yetiştirilmiş ve annesi tarafından çok iyi bakılmış bir çocuktur. Ama Zoe'nin ergenlik döneminde anne ve babasının kavgaları, annesinin bazı tutumları Zoe'yi annesinden uzaklaştırmaya başlamıştır. Daha sonra Zoe'nin yanlış kararları ve bazı hareketleri annesi ile arasının tamamen açılmasına aynı zamanda ondan uzaklaşmasına neden olur. Zoe annesi ile konuşmayı ve onunla iletişim kurmayı tamamen reddeder. Zoe tamamen büyüyüp olgunlaştıktan sonra evleneceği kişiyi bulup onunla evlenmeye karar verir. Düğünün olduğu gün de annesi ile ilgili bir telefon alır. Annesinin zor durumda olduğunu öğrenen Zoe annesine yardım etmeyi mi yoksa onu tamamen görmezden gelip evlenmeyi mi tercih edecektir? Kitapta Zoe'ye hem üzüldüm hem de çok sinirlendim. Onca yıl annesini hiç dinlememesi ve kendini ona tamamen kapatması bana çok bencilce geldi. Bu bencillik yüzünden çoğu şeyi kaçırdı. Annesi ile geçirebilecek olduğu güzel yılları, aynı zamanda psikolojik olarak kendine verdiği zararları okudukça sinirlendim. Kitapta en sevdiğim şey Zoe'nin annesinin yani Gina'nın kızının her doğum gününde birer mektup yazması. bu mektuplarda sevdiği şarkı, sevdiği oyuncaklar ve her sene yaşadıkları yazılıydı. Biran bende mi bunu yapsam diye düşünmedim değil. Bence bu mektuplar için bile okunulası bir kitap. Okuyacaklara keyifli okumalar ️
Sensiz Bir Hayat
7.3/10
· 44 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
9
Esin Karaaslan
Sensiz Bir Hayat'ı inceledi.
448 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Gözyaşlarımı tutamadım bu kitabı okurken. Varolan en gerçek ve sonsuz sevginin, bir annenin sabrının, özverisinin, gücünün, affedici olmasının anlatıldığı dokunaklı bir hikaye. Biz insanlar doğuyoruz, çocuk olup şımarıyoruz, ergen olup asileşiyoruz, genç olup hayata atılıyoruz ve aşık olup hayallere dalıyoruz. Tüm bunlar olurken şanslıysak, ebeveynlerimiz de yaşlanıyorlar. İşte bu kitap bunları sıcacık ve duygu dolu bir gerçeklikle anlatmış. Bu tür romanları sevenler beğenerek okurlar.
Sensiz Bir Hayat
7.3/10
· 44 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2