9,3/10  (6 Oy) · 
16 okunma  · 
4 beğeni  · 
602 gösterim
Newgate Hapishanesi'nin kalın taş duvarlarının ardında gizli bir anlaşma yapıldı. Çekici idam mahkûmu Ruark bir gecelik haz karşılığında güzeller güzeli Shanna'yla evlenerek onu babasının ayarlayacağı korkunç bir evlilikten kurtarmaya razı oldu. Yüzükler takıldı, evlilik yeminleri edildi fakat Shanna babasının Karayipler'deki cennet gibi adasına kaçarak kocasını yüzüstü bırakıverdi. Ama Ruark Beauchamp, kaderinin baş döndürücü güzellikteki Shanna'yla beraber yazıldığını biliyordu. Özgür kalacak ve Shanna'yı bulacaktı. Onun tutkusunun önünde prangalar veya taş duvarlar duramazdı... Celladın ipi bile Ruark'ın hakkı olan mutluluğu onun elinden alamazdı.

"Tarihi aşk romanlarının kraliçesi."
-Atlanta Journal, Constitution-

"Bir fenomen!"
-The New York Times-

"Woodiwiss sarsıyor!"
-Life-

"Kathleen E. Woodiwiss canlı ve nefes alan bir dünya yaratıyor."
-Houston Chronicle-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2013
 • Sayfa Sayısı:
  686
 • ISBN:
  9789944827539
 • Orijinal Adı:
  Shanna
 • Çeviri:
  Aslıhan Kuzucan
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Özlem Ekiz 
06 May 20:47 · Kitabı okudu · 8 günde · 10/10 puan

Kathleen bu romanıyla beni bir kez daha hayal kırıklığına uğratmadı. Tadı damağımda kalan bir roman oldu benim için. Baş karakterler okuduğum diğer tarihi aşk romanlarından çok farklıydı. Bu kez sevdiğinin peşinden koşan kişi bir kadın değil de erkek; tanıştığı insandan bir an önce kurtulmak isteyen ancak ondan tuhaf bir şekilde ayrı duramayan,kendi isteklerini önde tutan karakterimiz erkek değil de kız. - ki kız başta gerçekten ondan kurtulmaya çalıştı gel gör ki adam peşine takıla takıla ondan ayrılamamaya başlasa da sonra gene kurtulmaya çalıştı sonra ciddi anlamda adamın yanında durdu.-

Ben okuduğum iki romanında -İki Yabancı, İhtiras Çiçeği- çok belirgin bir son görememiştim ayrıca kötüler başta kinleniyor, nefret ediyor ama ne hikmetse sadece orada kalıyordu. Ayrıca onlar için de belirgini bir son yoktu. Bu romanda bunların hiçbirini görmemek çok rahatlatıcıydı. Aslında 686 sayfa roman için tam anlamıyla yetmiş ama sonlara doğru "Roman hala bitemedi mi?" diye söylendim. Sanırım hafiften sıkıldım ama güzelliğinden azaltmaz bu minicik pürüz.