Adı:
Sıcak Ayaz
Baskı tarihi:
Eylül 2013
Sayfa sayısı:
208
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054771721
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Destek Yayınları
Ben sana ölümün kıyısında yaşama tutunmuş bir hayattan geliyorum.

Sonbahar yağmurunda sensiz ıslanacaksam, kahvemin yanında kahvesini yudumlayan sen olmayacaksan, kabustan korkarak uyandığımda sana sarılamayacaksam, beraber hayal kurup birlikte yaşayamayacaksam, beni sevdiğini söylemenin ne anlamı var ki? Madem bunları seninle yapamayacağım, daha fazla varlığına alıştırmadan git. Hiç olmazsa acıların tat versin bana. Nasıl olsa ben sevmekten vazgeçmeyeceğim. Bir gün olur da bunları benimle yaşamak istersen, ölüme terk ettiğin yerdeyim.
-Serkan Özel-
(Tanıtım Bülteninden)
208 syf.
·3 günde·Beğendi·7/10
Güzel bir kitap ama sürekli aynı kelimeler tekrarlanmış yinede çok sıkıcı gelmedi akıcı oldugu için fazla sıkılmadım kitapta ara ara sözlere yer verilip renklendirilmiş .. Sözler en azından kitaba canlılık katmış .. Okumanızı çok tavsiye etmiyorum ama yinede okuyan herkese keyifli okumalar :)
208 syf.
·4 günde·5/10
Ben sana ölümün kıyısında yaşama tutunmuş bir hayattan geliyorum...
Ötesi berisi olmayan sadece ötelenmiş bir hayatın en ince ipine tutunmuş. Kaybedecek birşeyi olmayan ama sürekli kazanmaya çalışılan hayatın tam içinden...
Kitabı okurken aslında merak ettiğim tek bir konu vardı.

Bunca olumsuz satırları kaleme alırken Sevdiği insan yanındamıydı?
Yoksa sırf kavuşabilmek için miydi bunca çaba?

Cevabını bulamadığım bu sorunun yanıtı sanırım Serkan ÖZEL'in hayallerinin arasında gizli kalacak.
Bana öğrettiği birşey varsa buda gidenin bir daha geri gelmediği. Geri gelmemesinin sebeplerini Sanırım Yazar kadar bende bilmiyorum. Şimdi biliyorum Desem yalan olur. Yalan olur Derken, Gidenin gitmek için bulamadığı bahanelerin ardına sakladığı yalanlar kadar yalan olur.

Şimdi bir gerçek peşinde koşan Yazar niye bu kadar bahaneye inanıp sevdi diye merak etmedimde değil. Sonra bir başka sayfada bu sorunun cevabını veriyor.
Diyorki Kendi kendine.
Kendi kendine de değil onu dinleyen kendine.
"Eğer inanmış olsaydım bahanelere Sevmeyecekti beni. Zaten inandığım içinde Sevmedi. Sevmediği için ben sevmekten vazgeçecek değildim ama. Ben vazgeçmedim diye o vazgeçti zaten. Zaten Aşk iki Kalbin içinde birinin vazgeçip diğerinin vazeçmeden sonsuza kadar sevmesi değilmidir ? "Aslında burada haklıydı Aşk buydu. Birinin bekleyip diğerinin gitmesi. yada Birinin; Sen daha iyilerine layıksın deyip,Diğerinin de bu yalana inanması.

Bu kadar olumsuz niyeyim diye soracak olursanız. Bende onca sayfa içinde olumlu bir yanıt bulamadım kendime. Varmıydı da ben bulamadım yoksa gerçekten mi yoktu. İşte bu sorunun cevabını da bulamadım.
Ne aradık kitabın içinde diye sordum aslında kendime. Yani onca kitap sayfası içinde illaki bir sorunun yanıtı vardı diye düşündüm. 200 sayfa içinde kendini kaybetmeyen herşeyi bulur diye bir cevap verdim kendime. Çünkü kitap ayrılıklar üzerine yazılmış. hep bir vazgeçiş hep bir yok oluş hep bir dibe inip orada kalmak istemekten bahsediyor. Ama hayat gerçekten öyle değildir.

İnsanın kalbine zehirli bir ok saplandığında ve bu Ok Sevginin kıblesinden atılmışsa Geçmiş olsun. Zehir öldürmeyecektir ama Hareket ettiği her an acı verecektir. Hele de atan çekip gitmişse. Zehirin öldürmediğine de yansan olur, atanın çekip gittiğine de.

İşte düşmek tamda budur. Yaşamak denen ırmakdan karşıdan karşıya geçerken ıslanmayayım dersen ıslanırsın. Çünkü ayaklarının altında olan her taş kaygandır ve sen o taşlara ilkkez basıyorsundur. Aşık olupta ben bağlanmayayım çok fazla diyen oldu mu ? Ozaman ben ıslanmam diyende olmasın.

Toparlayayım diyeceğim ama toparlamak için bile nereden başlayacağımı bilemedim şimdi. Bu inceleme bu kadar dağınık kalsın ozaman.

Çünkü Aşktan bahsettik. Ayrılıklardan bahsettik ve Aşkın var olup daha sonradan yok olduğu bir hayatın toparlamasıda zordur , yazdıktan sonra bağlamasıda. Siz siz olun Aşkın her taşının kaygan olduğunu bastığınız her taşın ayağınızı kaydırmak üzere Yosunlar tarafından esir alındığını bilin. Bilinki adımlarınızı öyle atın. Düşmek birşey değilde. Düştükten sonra kuru kalmayı özlüyor ya işte o çok kötü bir his. Kuru kalmanın adı aşksızlık değildir yanlış anlaşılmasın. Yada yanlış anlaşılsın. Ne kadar söylersek söyleyelim,Aşık olunca başına "Sırılsıklam" kelimesini getirecektir.

Kitap Haliyle ayrılıkları ayrıldıktan sonra başına neler geleceğini anlatan bir halde yazılmış. Yazarın çok acı çektiği kesin. Ve yazar ben çektiysem bu kadar acıyı sizde bunu para verip kitabımı alarak okuyun diyerek bizide aynı acıya ortak ettiği belli.
Aşk acısı nedir diye merak edenler kitabı okuyabilir.
Aşk ve Aşktan sonraki hayat nasıldır onu merak edenlerde okuyabilir.
Benden daha büyük aşk acısı çeken yoktur düşüncesi içinde olup Acısını kıyaslamak isteyenler okuyabilir.
Hayatım çok güzel gidiyor hiç hüzün yok diyenler okuyabilir.
Sevgilim var ama çok sıkıldım bir kaç gün ayrı kalsak diyenler okuyabilir.
Birde Aşka inanmayanlar okuyabilir.

Kitabın son cümlesiyle konuyu bitireyim.
" Nasılsın dediklerinde iyiyim diyebilecek kadar iyiysem,hayatın bende aldıklarının bir önemi yok... "
Keyifli okumalar...
 • Kapalı Gişe Yalnızlık
  6.5/10 (179 Oy)159 beğeni565 okunma273 alıntı5.563 gösterim
 • Canın Sağolsun
  7.7/10 (86 Oy)105 beğeni297 okunma287 alıntı5.838 gösterim
 • Söz
  7.6/10 (153 Oy)202 beğeni663 okunma206 alıntı11.044 gösterim
 • Susacak Var
  7.3/10 (91 Oy)101 beğeni424 okunma66 alıntı4.304 gösterim
 • Araz
  7.0/10 (165 Oy)164 beğeni742 okunma127 alıntı3.719 gösterim
 • Eyvallah
  7.0/10 (128 Oy)162 beğeni681 okunma61 alıntı6.702 gösterim
 • Başka
  6.7/10 (243 Oy)247 beğeni1.391 okunma341 alıntı6.065 gösterim
 • Kıyısızlar
  7.2/10 (245 Oy)264 beğeni1.224 okunma272 alıntı7.966 gösterim
 • Yalnızca Yalnızım
  7.2/10 (80 Oy)70 beğeni218 okunma127 alıntı4.432 gösterim
 • Mavi Ev
  7.2/10 (178 Oy)174 beğeni613 okunma16 alıntı4.820 gösterim
208 syf.
·1/10
Bir daha bu tarz kitaplara yaklaşmama kararı aldıran kitaptır. Çok sıkıcı,hep tekrar. Yazmış olmak için yazılmış gibi duran betimlemeler.Olmamış.
208 syf.
·2/10
Tek bir satır sadece...
Gerisi gerçekten hayal kırıklığı oldu...
Tasnif dışı...
Ben seni; gözlerinle gözlerime çarpıp, yüreğime düştüğün an sevdim.Sevgilim...
208 syf.
·2/10
okudum ama niye okudum sırf kitaba başladım diye okuyup bitirdim. yani nasıl bu kadar cümleler benzer olur. aynı cümleler tekrarlanır durur bilemiyorum. bu kitabı hiç sevmedim.
208 syf.
·2 günde·10/10
Ben sana ölümün kıyısında yaşama tutunmuş bir hayattan geliyorum.

Sonbahar yağmurunda sensiz ıslanacaksam, kahvemin yanında kahvesini yudumlayan sen olmayacaksan, kabustan korkarak uyandığımda sana sarılamayacaksam, beraber hayal kurup birlikte yaşayamayacaksam, beni sevdiğini söylemenin ne anlamı var ki? Madem bunları seninle yapamayacağım, daha fazla varlığına alıştırmadan git. Hiç olmazsa acıların tat versin bana. Nasıl olsa ben sevmekten vazgeçmeyeceğim. Bir gün olur da bunları benimle yaşamak istersen, ölüme terk ettiğin yerdeyim
208 syf.
·7 günde·1/10
23 yıllık yengeç burcuyum bana bile ağır geldi. Basit kitap...
Basit anlatım.... Anlatım bozukluklarını düzelticem diye adam akıllı okuyamadım bile. Bu kadar hassas bir konu ancak bu kadar basitlikle anlatılabilirdi. Ayrıca çok sıkıcı, kurduğu cümle öbekleri kısır döngüye dönüşmüş. Gerçekten hiç sevmedim. Cümleler çok uzun, kurulan cümleler anlamsız. öznesini başta kurduğu bir cümle bile yok.
208 syf.
·2 günde·Beğendi·6/10
"Ben sana ölümün kıyısında yaşama tutunmuş bir hayattan geliyorum."

Sevgilisinden ayrılan birinin hayatını,duygularını anlatan bir kitap.Arada da o sevgiliye yazılan sözler bulunmakta.Çoğu yerde aynı sözlerle karşılaştım.Sevgisi de aşık kişinin çok yoğundu.Bu bazıları için iyi, bazıları için kötü olabilir.Güzel bir kitaptı.Okuyup okumamaya siz karar verin :)
208 syf.
·Beğendi·10/10
Her zaman ki gibi sevdiğim bir kitap yazarı. Saygı duyuyorum ve daha çok kitap yazmasını istiyorum en sevdiğim yazarlardan olduğu için kitapları hızla okuyorum zamanım olsa bi saatte bitiririm zamanım olmuyor çok güzeller
208 syf.
·4 günde
Eserde bir adamın ayrılık acısı, yalnızlığı, sevgilisine duyduğu özlemi, çaresizliği anlatılıyor.

Eser boyunca hep sevgilinin gittikten sonraki bıraktığı acı anlatılıyor. Bu da eserde düşüncelerin yinelenmesine neden olmuştur. Bu da belli bir süre sonra sıkmaya başlamaktadır.

Eserde hep sorgulama var. Sevgilinin gidişini kabullenememe ve hep sevgilinin neden gitmiş olabileceğini durmadan sorguluyor.

Eserde yalın bir anlatım var. Öznel bir anlatım kullanılmıştır. Çünkü anlattığı duygular her insanda aynı derecede yaşanmaz görecelidir.
208 syf.
·21 günde·Beğendi·10/10
Serkan Özel'in dört kitabı da soy ismi gibi bence özel. Her kitabını büyük bir iştahla okuyorum ve her seferin ilk kez okuyormuşum gibi farklı duygulara kapılıyorum

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Sıcak Ayaz
Baskı tarihi:
Eylül 2013
Sayfa sayısı:
208
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054771721
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Destek Yayınları
Ben sana ölümün kıyısında yaşama tutunmuş bir hayattan geliyorum.

Sonbahar yağmurunda sensiz ıslanacaksam, kahvemin yanında kahvesini yudumlayan sen olmayacaksan, kabustan korkarak uyandığımda sana sarılamayacaksam, beraber hayal kurup birlikte yaşayamayacaksam, beni sevdiğini söylemenin ne anlamı var ki? Madem bunları seninle yapamayacağım, daha fazla varlığına alıştırmadan git. Hiç olmazsa acıların tat versin bana. Nasıl olsa ben sevmekten vazgeçmeyeceğim. Bir gün olur da bunları benimle yaşamak istersen, ölüme terk ettiğin yerdeyim.
-Serkan Özel-
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 414 okur

 • Çağla Çiçek Turan
 • Doğan Güneş
 • Beyza apaydın
 • Yağmur Azra Onan
 • ~Edebiyat~Felsefe=;))) ;)) ;)
 • Dilek Bingül
 • Kevser Çoban
 • Neşe bülüç karapür
 • Kübra Akbulak
 • Parishmay

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%1.1
14-17 Yaş
%9
18-24 Yaş
%37.1
25-34 Yaş
%33.7
35-44 Yaş
%14.6
45-54 Yaş
%3.4
55-64 Yaş
%1.1
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%77.5
Erkek
%22.5

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%25.8 (32)
9
%3.2 (4)
8
%11.3 (14)
7
%12.9 (16)
6
%12.9 (16)
5
%15.3 (19)
4
%3.2 (4)
3
%3.2 (4)
2
%3.2 (4)
1
%8.9 (11)