Canın Sağolsun

7,4/10  (48 Oy) · 
151 okunma  · 
56 beğeni  · 
3.140 gösterim
Bir umutla beklediğim en güzel yarınsın...
Bir hayatın son sayfası olabilmekti mesele. Ya da toz tutmuş bir rafta unutulmuş bir kitap gibi ait olduğuna vefalı olabilmekti belki de.

Bunları düşünür oldum şu sıralar. Ben bunları düşünürken sanki sana doğru akıyor tüm saatler, saniyeler. Ve anladım ki biz seninle kendimizde bulmak istediklerimizi kaybetmenin ötesine geçemeyeceğiz hiçbir zaman. Şimdi her şeyi eksiltme vakti. Maviden geceyi, çaydan şekeri ve yalnızlıktan kendimi…

Çünkü seni seven o içimdeki çocuğun elini bırakalı çok oldu. Artık sana ayırdığım güzel günleri doldurdum. Bugün sondu…
-Serkan Özel-
Yazarın yayınevimizden çıkan diğer kitapları: Sıcak Ayaz, Kapalı Gişe Yalnızlık
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2014
 • Sayfa Sayısı:
  280
 • ISBN:
  9786059913010
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:
silaes 
22 Ara 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 2/10 puan

---Kitabı okuyanlar ve okumak isteyenler için sakıncalı paylaşım---
Türkçenin kelimeleri ve kurallarının yerlerde süründüğü kitap. Yüklemi sonda bulunan tek bir cümle bile yok. Ha bire yüklem başta kullanılınca sanat mı olmuş oluyor? Bazı cümleleri, anlatmak istediklerini gerçekten anlamadım. İki üç kez okumam gerekti. Bir de ben '' Aşk'' denilen olgunun bu kadar basit yazılamayacağını,bu tarz kitaplar yüzünden de pazara düşüp ticari bir metaya dönüştüğünü düşünüyorum. Yazar kitapta ben acı çekiyorum, ölüyorum, bitiyorum diye resmen bağrınıyor. Belki ben bunca derdim içinde, başkasının ''aşk'' acısı derdine ortak olmak istemiyorum? İlk sıcak ayaz kitabını okumuştum, o günden bu güne kalemini hiç geliştiremedi, geliştiremediği gibi de kısır döngülere düşmeye başladı. Kendini tüketti. Bence artık birikim yapıp ondan sonra yazmaya devam eder ise kendisine ve okuyucularına iyilik eder. Birde ben terkedildikten sonra yataklara düşen evlerden çıkmayan erkek tiplemesinden pek hoşlanmıyorum. Sanki dünyanın en büyük derdi ''sevgili''ymiş gibi. 2 ay boyunca buna üzülüp, yataklardan çıkamayacağına, git araba ezmiş bir kedi için otur ağla daha mantıklı. Belkide böyle giden sevgililerin ardından gazeller düzülmesinden pek hoşlanmıyorum. Benim romantizmi algılama ve tanımlama şeklim daha farklı. Kitap benim için duygusallık değil buram buram acizlik kokuyor.
''sana gelecek oluyorum, deniz tutuyor'' yani nasıl bir söz bu ne çıkarmam lazım. Deniz kolundan bacaklarından tutup, sevgiliye gitmeye mi izin vermiyor. Sevgiliye varmak için deniz ulaşımı mı kullanmalı, vapur mu çarpıyor. Yani öyleyse köprüyü, marmarayı filan kullan ne diyeyim Acayip...

''Bir daha karşıma çıkma! ya ezip geçerim, ya güler geçerim...'' gibi komik komik beylik laflar var.
''Bir gün hayat ''kırdığı'' yerden soracak, ama bensiz yapıştıramayacaksın cevabı''
Bu lafı da anlamsız buldum, anlamadığım için de güldüm.
Mini hikayeler de var kitapta böyle gözünde canlandırmaya hayal kurmaya çalışıyorsun. Sonra bir gülme geliyor. Olmuyor yani canlandıramıyorsun.

Sonda kader isterse diye bir hikaye var bildiğin bayat yeşilçam senaryosu. Gerim gerim gerildim.
Gerçek kesitte izlediğimiz türden ibretlik bir hikaye.
Bu kitabı, yazarın diğer iki kitabını da okuduğum için, gelişim var mı yok mu gözlemlemek için okudum. Kendim kaşındım...

Sevde serin 
29 Tem 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 10/10 puan

Her zamanki gibi serkan özel yazarımızın kitapları benim için daha farklı içtenlikle ve kendi sözleriyle emeğiyle yaptığı için bir söz vardır bin söz vardır derler ya onun hitabında hep saygı duyduğum bi yazar sıkılmayarak milyonkere okur ve bütün sözlerini paylaşırım

aylin 
29 Mar 2017 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Deneme turunde bir kitap evet ozel ve guzel bir kitap hatta erkek arkadasiniza yada kiz arkadasiniza hediye edebileceginiz cok anlamli bir kitap genellikle ask dolu mesajlar var. Guzel ve akici bir uslup vardi.

damla bayrak 
04 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Okuduğum her cümle kitabı ikinci kez okuyormusum hissi verdi. Kitap tanidikti. Ve bu sebeptendir ki kitabı ders arasında çabucak okuyup kaldirdim.

Ayşe Şangüder Uzunoğlu 
02 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

İfadede ki karamsarlık bazen bu kadar da acı çeker mi insan dedirtse de ;yazarın üslubu,olaylardaki duygu aktarımı güzeldi.

Derya Yalınkılıç 
21 Ara 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yoğun kitaplardan sonra zihninizi dinlendirmek için çerezlik kitap niteliğinde.

İnci geçkil 
06 Oca 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Güzel Beğendim kitabı kısa sözlerle dolu Beğendim yani
Başarılı buldum.

Kitaptan 69 Alıntı

Beni yanlış anlama! İsyanım yok Yaradan'a. Benim isyanım yeryüzündeki yasalara. Keşke insanlığı öldürmek de suç sayılsa.

Canın Sağolsun, Serkan ÖzelCanın Sağolsun, Serkan Özel