Susacak Var

7,9/10  (42 Oy) · 
175 okunma  · 
39 beğeni  · 
2.316 gösterim
Bir aşk, bir adamın bakışlarında nasıl sizin olabilir? Siz ki küçük bir kız çocuğusunuz; o aşkı almaya cesareti nereden bulursunuz? Diyelim ki, cesaretsizliğinizin nazıyla, siz ellerinizi açmadan adam aşkı avuçlarınıza bıraktı (içinde gözleriyle birlikte). Siz nasıl taşıyabilirsiniz adama olduğu kadar aşka da çocuk kalırken?

Ve bir yazar aşk yazmışsa sayfalara, kelimeleri daha mı anlaşılır okunur? Siz henüz adım atmadığınız halde görünen ufkunun çetrefilliğinde, yolları daha mı hızlı yürünür, gidilir? Ayrılıkla başlayan bir şarkının nakarata geldikçe vuslata ters ilerleyen sözlerinde, müziği daha mı kavuşulacakmış gibi dinlenir?

Adam kaybetmediğini bulmuş olmanın sevinciyle aşka bürünüp çocuklaşırken, siz nasıl büyürsünüz suskunluğunuzla? Gözlerinizde dağların koyuluğu, neyi görmekten korkmazsınız? Adam bilirken içinizi ve yine de dilinize yabancı rolünü oynamaya çalışırken, siz neden sessizliğinizin inadında bir "haklı'' suretiyle "suçlu'' repliği söylersiniz:

"Susacak Var!"
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2013
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9786054455546
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:
aLoNe 
16 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Hayatını tamamen özel nedenlere ayırmaktan ziyade herşeyini kaybeden bir kahraman benimsiyor. Genç yaşında annesini kaybeden ve daha sonra bir ablasının olduğunu öğrenen ünüversite öğrencisi... Herşeye rağmen kitaplar onun bir yol haritası olmuştur. Sevilen bir yazar daha sonrasında aşık olunan bir yazar yerini alıyor. Bir imza gününde tanışıp daha sonra yerini aşk noktasına bırakan bu beraberlik bir süre dolu dizgin devam ediyor. Aşkın bir parçası olan ayrılık kapıyı çalmaktan hiç vazgeçmiyor. Sevilen hayatlar, nefret ettiren insanlar, kini öğreten ihanetler bu kitabın sadece paragraf noktası. Daha fazla tiyo vermeden okumanızı öneririm :)))))

Ozan ÖZBEKTAŞ 
03 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

abi emeğine sağlık o kadar güzel kitapki halan ne diyceğimi bilmiyorum

Kitaptan 26 Alıntı

Ona haksızlık etmek istemiyordum ama anlayış beklediğim de kesindi. Aynı şeylere bakıp farklı şeylere dikkat etmemiz normaldi lakin bu farklılık aramızda bir iletişimsizliğe dönüşebilirdi. Birimizin, diğerinin bakışına uyum sağlaması gerekiyordu.

Susacak Var, Kahraman TazeoğluSusacak Var, Kahraman Tazeoğlu

Bir suç vardır, suçlu meçhul! Bir gerçek vardır, yalanı aleni! Bir siz varsınız, diğeriniz yokluğunuz. Saçmalamak en ciddi nutuğunuz.

Susacak Var, Kahraman TazeoğluSusacak Var, Kahraman Tazeoğlu
aLoNe 
06 Eki 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

yaşanan her an, unutmak zorunda kalacaklarımızı çoğaltıyor.

Susacak Var, Kahraman TazeoğluSusacak Var, Kahraman Tazeoğlu
aLoNe 
06 Eki 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Gitmeni istemiştim, kalışına bayram etmeye hazırken.
Hemen gitse demiştim, bir daha ne zaman geleceğini hesaplarken.

Susacak Var, Kahraman TazeoğluSusacak Var, Kahraman Tazeoğlu

Bir aşk, bir adamın bakışlarında nasıl sizin olabilir? Siz ki, küçük bir kız çocuğusunuz, o aşkı almaya cesareti nereden bulursunuz? Diyelim ki, cesaretsizliğinizin nazıyla, siz ellerinizi açmadan adam aşkı avuçlarınıza bıraktı içinden gözleriyle birlikte. Siz nasıl taşıyabilirsiniz adama olduğu karar aşka da çocuk kalırken?

Ve bir yazar aşk yazmışsa sayfalara, kelimeleri daha mı anlaşılır okunur? Siz henüz adım atmadığınız halde görünen ufkunun çetrefilliğinde, yolları daha mı hızlı yürünür, gidilir? Ayrılıkla başlayan bir şarkının nakarata geldikçe vuslata ters ilerleyen sözlerinde, müziği daha mı kavuşulacakmış gibi dinlenir?...

Susacak Var, Kahraman TazeoğluSusacak Var, Kahraman Tazeoğlu
3 /