Susacak Var

7,6/10  (53 Oy) · 
218 okunma  · 
55 beğeni  · 
2.487 gösterim
Bir aşk, bir adamın bakışlarında nasıl sizin olabilir? Siz ki küçük bir kız çocuğusunuz; o aşkı almaya cesareti nereden bulursunuz? Diyelim ki, cesaretsizliğinizin nazıyla, siz ellerinizi açmadan adam aşkı avuçlarınıza bıraktı (içinde gözleriyle birlikte). Siz nasıl taşıyabilirsiniz adama olduğu kadar aşka da çocuk kalırken?

Ve bir yazar aşk yazmışsa sayfalara, kelimeleri daha mı anlaşılır okunur? Siz henüz adım atmadığınız halde görünen ufkunun çetrefilliğinde, yolları daha mı hızlı yürünür, gidilir? Ayrılıkla başlayan bir şarkının nakarata geldikçe vuslata ters ilerleyen sözlerinde, müziği daha mı kavuşulacakmış gibi dinlenir?

Adam kaybetmediğini bulmuş olmanın sevinciyle aşka bürünüp çocuklaşırken, siz nasıl büyürsünüz suskunluğunuzla? Gözlerinizde dağların koyuluğu, neyi görmekten korkmazsınız? Adam bilirken içinizi ve yine de dilinize yabancı rolünü oynamaya çalışırken, siz neden sessizliğinizin inadında bir "haklı'' suretiyle "suçlu'' repliği söylersiniz:

"Susacak Var!"
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2013
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9786054455546
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:
Emine Polat 
20 Haz 11:19 · Kitabı okudu · 11 günde · 3/10 puan

Kitabı okumaya başlamadan önce, ' kesin ergen tipli kız aşkından bahsedecek dedim' ve yanılmadım.
Yazar, kitabında bir kızın yazara olan aşkından bahsediyor. Nasıl bir aşksa? Anlamadım. Kız önce sevdiğini bilmiyor, sonra seviyor. Yazara mı aşık? Yoksa yazdıklarına mı emin değil. Sonra ona onu sevdiğini söylüyor, ikisi sevgili oluyor, bu kısımdan sonrasını çok saçma buldum. Anlam veremediğim kaçışlar, terk edişler, gidişler, gelişler, sevmeler...
Kahraman Tazeoğlu'nun yazdıkları, güzel şeyler fakat, olayların somut yanı yok.
Kahraman Tazeoğlu, çok güzel ilahi aşktan bahsedebilirdi yazdıklarıyla. Ya da daha çok yaşanılabilir olay anlatabilirdi. Kahraman Tazeoğlu, çok susturmuş.
Ben SUSMAYACAĞIM!...

Ozan ÖZBEKTAŞ 
03 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

abi emeğine sağlık o kadar güzel kitapki halan ne diyceğimi bilmiyorum

Zülal Yağcı 
18 Eyl 17:01 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Bir şeylere takılıyordum her 'ama'nın bitiminde ve susuyordum. Biri susacaktı ve o hep bendim. Zaman bana ,unutmakla affetmenin çok farklı şeyler olduğunu öğretiyordu.

Kitaptan 35 Alıntı

Bir aşk, bir adamın bakışlarında nasıl sizin olabilir? Siz ki, küçük bir kız çocuğusunuz, o aşkı almaya cesareti nereden bulursunuz? Diyelim ki, cesaretsizliğinizin nazıyla, siz ellerinizi açmadan adam aşkı avuçlarınıza bıraktı içinden gözleriyle birlikte. Siz nasıl taşıyabilirsiniz adama olduğu karar aşka da çocuk kalırken?

Ve bir yazar aşk yazmışsa sayfalara, kelimeleri daha mı anlaşılır okunur? Siz henüz adım atmadığınız halde görünen ufkunun çetrefilliğinde, yolları daha mı hızlı yürünür, gidilir? Ayrılıkla başlayan bir şarkının nakarata geldikçe vuslata ters ilerleyen sözlerinde, müziği daha mı kavuşulacakmış gibi dinlenir?...

Susacak Var, Kahraman TazeoğluSusacak Var, Kahraman Tazeoğlu
Emine Polat 
12 Haz 18:09 · Kitabı okudu · İnceledi · 3/10 puan

Seni düşlerimde çoğaltıyorum. O kadar çoksun ki bende, senlerde kayboluyorum çoğu kez. Seni benimle, beni seninle karıştırıyorum.

Susacak Var, Kahraman TazeoğluSusacak Var, Kahraman Tazeoğlu
4 /