9,0/10  (2 Oy) · 
7 okunma  · 
5 beğeni  · 
420 gösterim
Bir Scarpetta Macerası

Patricia Cornwell olağanüstü güçlü, dinamik bir karakter yaratmış. Adeta elle tutulacak kadar canlı ve gerçek. Scarpetta dizisi okurları, yazarın karakterlerinin akıllarına ve ruhlarına böylesine derinlemesine nüfuz etme yeteneğine hayran kalacaktır. İnsana içindeki kötülüğü hiç kimse Cornwell'den daha iyi gözler önüne seremez.
- Usa Today

Son Durak adlı romanda Scarpetta büyük uğraşlardan sonra Jean Bab-tiste Chandonne'u mahkûm ettirir. Ama şimdi de adamın deli kardeşi intikam peşindedir. Scarpetta'ya benzeyen kadınları, öldürerek Louisia-na'nın bataklık göllerinin altını üstüne getirerek doktora eziyet etmek-tedir. Tüm bunlar yetmiyormuş gibi başka bir katili yakalayabilmek için Scarpetta şeytani Jean Baptiste'in yardımını istemek zorunda kalır. Ama bunun bedeli
ise çok pahalıdır.

Sinek büyük bir ustalıkla kurgulanmış, okuyucuyu birbiri ardına tüyler ürpertici olaylara sürükleyen müthiş bir roman. Tedirgin edici tüm malzemeyi bol bol kullanan Cornwell, özellikle kötü kahramanlarının doğasını çok iyi betimliyor. Acımasız, ahlaksız, kötü ruhlu karakterler romanın akışı içinde tempoyu hiç bozmuyorlar. Scarpetta güçlü kişiliği ile gözünü kırpmadan insan ruhunun en karanlık köşelerine bakabiliyor.
(Tanıtım Yazısından)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2006
 • Sayfa Sayısı:
  480
 • ISBN:
  9789752107014
 • Orijinal Adı:
  Blowy Fly
 • Çeviri:
  Zeliha İyidoğan Babayiğit
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
22 Tem 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Güzel bir Kay Scarpetta romanı. Bir şehirde seri katilin teki kadınları kaçırmakta ve onları öldürmektedir. Kay'in yeğeni Lucy Rocco adında bir avukatı öldürmek için Rudy ile Polonya'ya gider. Rocco, Pete Marino'nun oğludur. Benton Kay'in eski sevgilisi ve eski bir FBI ajanıdır. Kendisini ölü gibi göstermiştir. Çünkü Chandonne ailesi peşindedir. İdam mahkumu olan Kurt Adam lakaplı Jean-Baptiste hapisten kaçar. Kardeşi Jay Talley ve sevgilisi Bev Minton da aralıklarla birilerini kaçırıp timsah yemi olarak kullanmaktadır. Bütün izler Baton Rouge adlı şehirde toplanmaktadır ve Kay, Lucy, Rudy, Marino, Rouge dedektifi Nic ve pek çok isim bu şehirde buluşacaktır. Acaba katiller yakalanacak mıdır? Benton'un planı işe yarayacak mıdır? Keyifle bir solukta okunan bir roman.