1000Kitap Logosu
Sirâci Münîr

Sirâci Münîr

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET
9.4
10 üzerinden
19 Puan · 6 İnceleme
207 syf.
·
Puan vermedi
kıymetli hocamız Saffet Bakırcı derslerin pek çoğunda "İnsan ekmek, su ve havaya nasıl sürekli ihtiyaç duyuyorsa; bir müslüman da hergün ayet ve hadislerle beraber olmak zorundadır." derdi. Bu kitabı da sirâci Münir (nur saçan kandil) Daha önce hiç duymadığımız pek çok hadisi Bir çok başlık altında derlenmiş. Allah razı olsun Rabbim emeklerini zayi etmesin. Hadis kitaplarını okuma isteyenlerin Okumasını öneririm.
Sirac-i Münir
9.4/10 · 77 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
208 syf.
·
25 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Bu hayatta bizim en sağlam yol göstericilerimiz; Kur'an'ı Kerim ve sevgili Peygamberimiz'in sünneti. Bu yüzden ben de aylık okumalarımı her ay bir hadis kitabı ile zenginleştirmeye çalışıyorum. Bu ay da Saffet Bakırcı hocanın Sirâci Münîr (aydınlatan, ışık kaynağı) kitabı ile tanıştım. İçinde daha önce hiç duymadığım, okumadığım hadislerle karşılaştım. Öyle ki çoğu son zamanlarda aklımı bulandıran ve beni ikileme düşüren çoğu konuya ışık tuttu ismiyle müstesna olarak (: Hepimizin istifade etmesi gereken bir kitap. Riyazü's-sâlihîn' den sonra okumuş olmak daha bir doyurucu oldu. Sevgili Peygamberimiz'in salat ve selam olsun. Allahumme salli alâ seyyidina Muhammedin nebiyy'il ümmîyyi ve alâ âlihi ve sahbihi ve sellim.
Sirâci Münîr
Okuyacaklarıma Ekle
205 syf.
·
10/10 puan
Bugüne kadar birçok hadis derlemesi çalışması yapılmış ve de yapılmaktadır ancak fikrimce bu kitap kadar derli toplu ve her konu başlığındaki bilmemiz gereken ana hadisleri bu derece güzel derceden en iyilerden birisidir. Ayrıca her hadisin kaynağını eksiksiz olarak vermeside en iyi yanlarından biri.
Sirac-i Münir
9.4/10 · 77 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
207 syf.
·
33 günde
·
Puan vermedi
Peygamberimizin şiar edinmek isteyenler için faydalı olabilecek bir kitap. Peygamberimizin çizdiği müslüman dusturundaki mükemmel müslüman çerçevesindeki eksikliklerimi fark etmeme ve fark ettiklerimi düzeltmeye çalıştığım faydalı yön gösterici bir kitap. Beni okurken eleştiren güzel bir kitap olarak zihnimde kalıcak
Sirac-i Münir
9.4/10 · 77 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.