Sorun Bende Değil, Sende Dizüstü Edebiyat Dizisi

5,4/10  (36 Oy) · 
144 okunma  · 
12 beğeni  · 
1.137 gösterim
Kitap dünyası uzun zamandır bu denli ilgi gören bir diziyle karşılaşmadı: Dizüstü Edebiyat ... Kimileri yeniden kitap okumaya başladı. Her çıkan kitap olay oldu, konuşuldu. Ve işte dizinin çok beklenen yeni romanı: "Sorun Bende Değil Sende!"
Pucca ile başlayan, samihazinses ve Onur Gökşenle devam eden bu sahici yazarlara aslında takipte olduğunuz bir yıldız daha ekleniyor. Kiminiz onu "Türkçe sözlü hafif batı kadını" olarak biliyor. Ya da gerçekçi, komik ve hınzır bir Güzin Abla var karşımızda. Çoğunuzun tanıyıp yazdıklarına doyamadığı Pink Freud geliyor. "Bir kitap okudum hayatım değişti diyebilmeyi çok isterdim. Ama bir adam tanıdım ve hayatımın içine etti."
şule uzundere 
28 Ara 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · 1/10 puan

Hani bazı okurlar Pucca’yı eleştiriyor ve basit buluyor ya Pucca bu arkadaşın yanında Nobel edebiyat ödülü almış yazar gibi kalır. Sırf bitirmiş olmak için okudum. Yazar erkek arkadaşından ayrılınca onu unutmak için bir senede çıktığı elli erkeği tek tek anlatmış ve her seferinde erkekler yazara tutkuyla bağlı ama o, erkeklerin bir hatasını görüp soğuyor ve onları terk ediyor. Bu sebepleri gördükçe de ben yazarın kendisinden soğudum. Benim için tamamen zaman kaybıydı ama internette kitapla ilgili “Gülerek okudum. Çok beğendim. 10 puan veriyorum.” tarzda yorumlar görünce anladım ki gerçekten zevkler ve renkler tartışılmıyor.

Emine yuksel 
05 Ara 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 4/10 puan

Eglenceli komik guzel bir kitap diz ustu edebiyati aliskanligi yapacagim bu gidisle pukka serisinden sonra dikkatimi cekmeye basladi gunumuzden icimizden gibi tavsiye ederim gulerek kitap okumak isteyen okurlarimiza

Ümran Canoğlu 
02 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

bu dizüstü edebiyat diye tabir edilen kitapları nöbetlerde çok severek ve eğlenerek okumuştum. beklenti içinde okumak sizi mutlu etmeyebilir ama nöbetli işi olanlara tavsiye ederim:)

Burcu Karakurt 
01 Ara 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 4/10 puan

Bir şey katar mı sana hayır? Depresyonda , bunalımda olduğun dönemde okunacak bir kitap . Kimi yerlerinde çok gülmüşlüğüm olmuştur. Lise döneminde okunacak bir kitap .

Şeyma 
10 Eki 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

İster istemez pucca ile karşılaştırdım okurken. Pucca daha bizden daha normal. Pinkfreud çok elitist olmaya çalışmış ve bu kadar çok sevgili değiştirmek hiç bir mantığa sığmıyor o yüzden kitapta kendimden bir şeyler bulamadım. Kafa dağıtmak için okunur işte

Duygù 
21 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Tatildeyken seneler önce almiştim, iyiki almişim hiç sıkılmadan okuduğum bir kitapti fakat çok çabuk bitirmiştim, kitabi sevdim ona bir şans vermelisin, hala okumadiysan

Kitaptan 4 Alıntı

Ferah 
21 Kas 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Dünya üzerinde milyonlarca insan var. Çinlisi, Afrikalısı, zencisi, cücesi. güzeli, çirkini, çeşit çeşit ve hepsinin sadece bir ortak noktası var: Herkes birisinin eski sevgilisi. İster uzaya çık. ister kanserin tedavisini bul, istersen beş üniversite bitir, eğer görücü usulü evlenmediysen, birileri tarafından mutlaka ''eski sevgili'' olarak anılmaya mahkumsun."

Sorun Bende Değil, Sende, Pinkfreud (Sayfa 121)Sorun Bende Değil, Sende, Pinkfreud (Sayfa 121)
Ferah 
21 Kas 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Bir insana. Bir şehre. Hayatına dahil herhangi bir şeye alışmak için ne kadar süre geçmesi gerekir? Bir ay? Bir yıl? On yıl? Normal insanların bir şeye alışıp o şeyin de sıradan bir hale gelmesi herhalde bu kadar sürüyordur. Belki de bir kaç saat..."

Sorun Bende Değil, Sende, Pinkfreud (Sayfa 100)Sorun Bende Değil, Sende, Pinkfreud (Sayfa 100)
Eylül İnce 
15 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Ah şu Zaman makinesi bir icat edilse yapacağımı biliyorum . İlk iş olarak makineye atlayıp geçmişe gideceğim ve şu atasözlerini icat eden ceddimizin ellerinden öpeceğim . O kadar merak ediyorum ki , bu güzel , bu bilge insanlar Zaman'ında neler yaşamışlar da yüzyıllar sonra bile içinde bulunduğumuz her duruma uygun bir laf etmeyi başarmışlar.

Sorun Bende Değil, Sende, Pinkfreud (Sayfa 93)Sorun Bende Değil, Sende, Pinkfreud (Sayfa 93)
Eylül İnce 
15 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Çünkü yıllardır her yerde duyduğumuz bir gerçek var ve bu maalesef doğru. Erkekler birlikte oldukları kadın sayısının iki katını, kadınlar ise birlikte oldukları erkek sayısının yarısını söylerlermiş hep karşılarındakilere .

Sorun Bende Değil, Sende, Pinkfreud (Sayfa 191)Sorun Bende Değil, Sende, Pinkfreud (Sayfa 191)