Spor Bir Hikâyedir

6,0/10  (2 Oy) · 
3 okunma  · 
1 beğeni  · 
204 gösterim
Yazdığı spor hikayeleriyle kendi tarzını ve giderek kendi okuyucu kitlesini oluşturan Sadık Söztutan'ın yine trübünleri, stat tünellerini, soyunma odalarını, sahipsiz hakemleri, Anadolu takımlarını, gazete mutfaklarını gözlemliyor.
Sadece futbolla yetinmeyip, öteki sporları da konu ediyor. Arada, 'edebi açlığı'nı spor dışı hikayelerle de gideriyor. Çeşitli kurumların ödüle layık gördüğü birçok hikayesini sizinle paylaşıyor.
"Sadık Söztutan, tutkunu olduğumuz futbol başta olmak üzere spor olaylarının çevresinde pek de dikkatimizi çekmeyen yazılarında iddiasız görünüyor, ama sessiz çığlığıyla insanı sarsıyor."
Ahmet Çakır, Radikal
"İslam Çupi, Kahraman Bapçum, ben.. Sporun edebi lezzeti bizimle birlikte bitecek diye üzülüyordum. şükür ki bir varisimizi çıktı. Bu kitap, gelecek için umutlarımı arttırdı."
Ergun Hiçyılmaz, Sabah
"Sadık Söztutan'ın kitapları çok değişik, çok şaşırtıcı ve duygusal, ama gerçek hikayelerle dolu.. Ben TV'ci olsam, Söztutan'ın kitaplarından rating rekorları kıracak dizi yapardım!"
Hıncal Uluç, Sabah
 • Baskı Tarihi:
  2002
 • Sayfa Sayısı:
  254
 • ISBN:
  9789758486403
 • Yayınevi:
  Babıali Kültür Yayınları
 • Kitabın Türü:
Mehmet Y. 
09 Nis 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Gazetenin spor müdürü Sadık Söztutan'ın Türkiye Gazetesinde yayımladığı spor hikayelerinden oluşuyor. Bir bölümü gerçek bir bölümü ise kurgu olan hikayelerde gerçek kişilerin isimleri kullanılmıyor.