Taş Melek (Saklı Kurtlar 1)

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.787
Gösterim
Adı:
Taş Melek
Alt başlık:
Saklı Kurtlar 1
Baskı tarihi:
Haziran 2015
Sayfa sayısı:
264
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054976478
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Karina Yayınevi
Kaderi birlikte yazılmış meleklerle kurtların tanıklık ettiği, binlerce yıllık bir gizemin zaman yolculuğu. Kutsanmış bir milletin gerçek çocuklarının efsanevi hikâyesi. Ellerinizde açılıp, gözlerinizden yüreklerinize akmayı bekleyen, kurgu ve gerçeğin cesurca karıştığı, büyülü bir anlatı. Asırlardır hiç böyle anlatılmadılar. Yeniden uyandılar ve sizi de uyandırmak için artık aranızdalar! Türk tarihinin en gizemli yapılanması Saklı Kurtlar'ın, sır arşivinden ilham alınarak yazılmış sarsıcı bir eser.
264 syf.
·Beğendi·10/10
Nefesimi tutarak okudum...
Hattuşaş ve Anitta Laneti'nin tabletin de çivi yazısı ile yazılmış efsanesinin, 1917 yılında Alman Arkeolog Hugo'nun devlet izinleri ile Almanya'ya araştırma için götürülen Sfenks Heykeli ve tabletlerin sırrını çözmeye uğraşması, dost Almanya ile siyasi anlaşmaları Aselsan Mühendisleri ve Tübitak ölümlerini de içine alıp ,casusların cirit attığı ülkemizin anlatıldığı bir eser...
Bilimsel deneyin sorunsuz yapılması için olayların içinde kendilerinden emin,cesur,,ölümü göze alan kahramanların destanı,Saklı Kurtlar...
Kitabın kurgu olduğunu yazmış yazar fakat hissettiğiniz gerçektir diye de eklemiş.Verilen bilgiler ışığında ve yedi senelik bir araştırmanın sonucu olan bu eserin kurgu olduğuna inanmadım.Yazarın,Saklı Kurtlar ailesinin bir ferdi olduğunu düşündüm yoksa böyle muhteşem bir eser ortaya çıkmazdı.Yazarı yürekten tebrik ediyor ve yeni eserlerini bekliyorum....
264 syf.
·Beğendi·9/10
Bu kitabın yazarı hakkında hiçbir bilgi yok. Çok enteresan bir kitap. Daha önce böyle bir kitap okumadım. Çok sarsıcı. Dan Brown tarzıymış gibi ama öyle de değil. Kurguyla gerçek birbirine karışmış gibi geldi bana. Bence mutlaka okunmalı. Bir Türk yazarın elinden böyle bir kitap çıkması çok gurur verici. Devamını dilerim. Ayrıca yazarı da tebrik ederim.
264 syf.
·Beğendi·10/10
Kitaba adını veren 'Saklı Kurtlar' ın Türk tarihinin en eski ve en gizemli yapılanması olan 'Börü Budun' Kurt Klanı'ndan geldiğini düşünüyorum ... Bu teşkilata ait çok net bilgiler olmasa da sadece olduğuna inanılan efsanevi bir yapı olduğunu düşünüyordum bu güne kadar. Bu konuyla ilgili de bir kaç kitap okumuştum...Ama daha önce bu kitapta yazdığı şekilde rastlamadım ve artık kesinlikle Kurt Klanı' nın olduğuna ve yazarın bu insanları tanıdığına inanıyorum. Zaten öyle bir yazılmış ki kitap, inanmamak mümkün değil tamamen güncele bağlantılar yapması geçmişle olan bütünleşmesi KUSURSUZ. Kahramanları bu kadar olağan dışı olması bir kitabı şahane yapmaya yeter ama bununla yetinilmemiş içinde öyle bir sırdan öyle deney den bahsediliyor ki en az kahramanları kadar olağan dışı ve SARSICI. daha ne söylenebilir ki bir kitap için Don Brown tarzına benziyor gibi düşünmüştüm ben de ama onu da geçmiş... MÜKEMMEL.

....
264 syf.
Yazar, kitabın künye bölümüne 'Bu kitapta yazdığımız her şey kurgu, siz okurken hissettiğiniz her şey ise gerçektir,' demiş...
Aklım karmakarışık, yazılanların hepsini internet üzerinden kontrol ettim. Bence bu kitapta yazan her şey gerçek. Sadece yasal sorumluluk almak istememişler... Ve inanılır gibi değil eğer kurguysa da ben hayatımda böyle kusursuz bir kurgu görmedim. Bir Türk yazardan böyle bir roman çıkması bana büyük bir gurur verdi. Umarım devamı da bir şekilde yazılır. İçeriğiyle ilgili hiçbir şey yazmıyorum zahmet edip alın okuyun asla pişman olmayacaksınız...
264 syf.
·10/10
Tartışmasız son yıllarda okuduğum en iyi. Biraz Da Vinci Şifresi havası var ama bence daha iyi. Çılgın bir sürükleyiciliği var kitabın. Kitabın kahramanlarıyla ilgili bir başka kitap okumuştum Aksaçlılar Meclisi diye çok sıkılmış ve yetersiz bulmuştum. Oysa bu kitapta muhteşem bir hikayenin içinde Türk tarihinin en gizemli konularından biri şahane aktarılmış çok akıllıca. Bir taşla iki kuş vurulmuş kesinlikle. Bana da anlatılanlar gerçekmiş hissi verdi ama sadece his bilmiyorum, bilmek de istemiyorum çok derin bir konu. Ancak süper bir iş olmuş kaleminize sağlık Murat Şenol Kayır... Sıkıldığımız ve hep aynı şeylerin yazıldığı edebiyat dünyamıza hızlı bir giriş yapmışsınız devamını bekliyoruz saygılar.
264 syf.
·Beğendi·10/10
Mükemmel bir kitap. Son yıllarda okuduğum en iyi Türkçe roman. Her türlü duyguyu fazlasıyla yaşıyorsunuz. Kurguya bayıldım... Tabii kurguysa?
264 syf.
·Beğendi·10/10
Bir kitapta ne ister okur? Heyecana kapılmak, soluksuz okumak, sarsılmak, meraklanmak ve hatta korkmak. Hepsi var! Biraz eksik belki ama gerçekten hepsi var. Dümdüz anlatılmış, hiç sıkmadan, yormadan. Ve bitirdiğinizde tek bir soru kalıyor aklınızda. 'Ya gerçekse bu anlatılanlar?' Emeği geçen herkese sonsuz müteşekkirim. 'Saklı Kurtlar' bir şehir efsanesi ise konu muhteşem işlenmiş. Ya gerçekseler? İşte o zaman sorularınıza cevap arayacağınız uykusuz geceler sizi bekliyor.
264 syf.
·25 günde·Beğendi·9/10
Saklı bir avuç kurt;yetimhaneden alınıp vatan uğruna yetiştirilen ve gizli görev yapan gri kurtlar....
Tarihi veriler ile süslü ,günümüz ile bağlantılı istihbarat adına yapılan ve yaşanan olaylar...
Keyif ve merak ile okudum...
264 syf.
·Beğendi·10/10
Ramazan da okurum diye almıştım bu kitabı, kapağı çok dikkatimi çekmişti fakat dayanamadım hemen okudum. Şimdiye kadar okuduğum en iyi kitaplardan birisi kesinlikle. Yazar beni bağışlasın tam bir 'deli işi' böyle şeylerin benim ülkemde olabileceğine inanmıyorum. Eğer bunlar olmuşsa da biri çıksın gerçeği açıklasın.
264 syf.
·4 günde·5/10
Kitabın derdinin bir roman yazmak olmadığı kanısına kapıldım sürekli okurken ve sırf bundan emin olmak için sonuna kadar okudum bu kitabı.
Buram buram bir "Türk Milliyetçiliği" kokan, yayan ve sizi buna ikna etmeye zorlayan ama bunun için sadece yoğun bir demagoji ve hikaye anlatan bir yazım bu roman.
Arada verilen bilgiler googledan elde edebileceğiniz türde kendi başlığında basit yazılar, içerik olarak çok zayıf açıklamalar.
Kitaptaki kurgu son derece basit ve ilgi çekici olmaktan uzak.
Nedense bu kitabı bir proje kitabı gibi hissettim, bir yerlere mesaj veren bir restleşme kitabı gibi.
Pek hoşlandığımı söyleyemeyeceğim.
264 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Bu kitap, bizim gibi Türk milliyetçilerinin, uzun süredir beklediği şey. Türklük konusunda, ulaşabildiğim her kitabı okumaya çalışan ben, sanki Hüseyin Nihal Atsız 1975 Aralığında ölmemiş de 2015 yılında yeni bir kitap yayınlamış gibi hissettim. Üzüldüm, kızdım ve ne yalan söyleyeyim bazen ağladım ama en çok da gurur duydum. Sırf bu kitaba yorum yapmak için geldim bu siteye bunu kendime görev saydım. Tüm yorumları ve alıntıları okudum...
Yazarın 'Saklı Kurtlar' diye isimlendirdiği Börü Budun (Kurt Klanı) binlerce yıllık Türk tarihinin, en gizemli ve saklı kalmış yapılanması. Daha önce bu yapıyı anlatmaya çalışan bir kaç kitap olsa da hiç biri bu ayrıntılara girip bu bilgileri bizlere sunamadı. Bu efsane ilk kez bu kitapla vücut buluyor. Kutsiyetine inanılan bir ırkın neredeyse insan üstü bu kahramanları anlatılırken, bir yandan da Türk-Alman ilişkilerinin ikircikli ve gizli kalmış süreci belgeleriyle gözler önüne serilmiş. Kitabın olağanüstü kurgusuna rağmen, Proje Mirac'a pek inanamadım. Ama keşke gerçek olsaydı diye de içimden geçirdim. Söylediğim gibi damarlarındaki kana inanan ve yüreğinde bir kurt saklayan her Türk'ün keyifle okuyacağı ancak sol görüşlü, militan ruhlu insanların da hiç beğenmeyeceği bir kitap... Bende yorumumu kitabın son sözüyle bitirmek isterim. Saygılarımla...

“Biz onlara melekler göndermiş olsaydık ve ölüler kendileriyle konuşmuş olsaydı ve (hakikati kanıtlayabilecek) her şeyi karşılarına çıkarıp önlerinde bir araya toplamış olsaydık (bile), Allah dilemediği sürece yine inanmazlardı. Ama onların çoğu (bundan) tamamen habersizdir.”
KUR’AN-I KERİM En’am suresi111. Âyet
264 syf.
·Beğendi·10/10
Tam 264 sayfada anlatılmış muhteşem bir destan. Kusursuz bir şehir efsanesi. Sonu mutsuz biten ama içi umut dolu bir masal. Sarsıcı bir hikaye. Avuçlarımızın içine bırakılan kocaman bir umut. Saklı Kurtlar benim için her şey. Ya da siz ne arıyorsanız o. Gururluyum. Çok gururluyum. Yaşasın Türk milleti, yaşasın Saklı Kurtlar.
Ve bugünlerde diyorlar ki: "Başkent sokaklarında bir Kara Kurt dolaşmaktaymış, çok uzaklardan, puslu dağlardan inip gelmiş.İntikam için mi yoksa ellerinde masum kanı olanlar için mi geldi bilinmez... Ama bildiğimiz bir şey var, her kim için geldiyse, göz göze geldikleri an şimşekler çakacak, kalpler yerinden çıkacak, bir şehir yanacak ve bu ateşle, bir millet uyanacak!"
Bir kez daha, "Gitme!" diye haykırarak uyandı uykusundan.Yine meleğini, biricik kızını görmüştü rüyasında.Her seferinde, o en sevdiği bembeyaz elbisesiyle gelip gülücükler saçıyor, kısık bir sesle, "Gidiyorum... Beni bul baba." diyor ve gözden kayboluyordu.
İnsanların, ailelerin, hatta devletlerin sakladığı sırlar olabilir ama bazı sırlar, tüm insanlığa aittir.Bazen bu sırrı korumanın en iyi yolu da onu herkesle paylaşmaktır.Yaratıcı, bazı gizemlerin bilinmesini istemeseydi, eminim onu bulmamıza yardımcı olacak işaretleri de sonsuza dek saklardı.
Mısırlıların gidecekleri günün sabahında halk, isyan etti, tapınağa saldırdı.Karşı koyan Mısırlı askerleri ve şifacıları öldürdüler.
Yıllar önce bu bölgede kazılara başlayan Alman Arkeolog Hugo, kazılar sırasında Hititere ait devlet arşivlerini bulmuş, bölgeden çıkardığı binlerce taş tableti İstanbul'a göndermiş, ancak çözümlemesini yapamadan, garip bir şekilde hastalanarak ölmüştü.
1913 yılında Berlin'de sanayi ve ticaretle, bilim ve teknoloji ile ilgili iki Türk gazetesi yayınlanır.1917 yılında,"Yeni Türkiye" (Die neue Türkei) dergisi, iki dilde yayın hayatına başlar.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Taş Melek
Alt başlık:
Saklı Kurtlar 1
Baskı tarihi:
Haziran 2015
Sayfa sayısı:
264
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054976478
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Karina Yayınevi
Kaderi birlikte yazılmış meleklerle kurtların tanıklık ettiği, binlerce yıllık bir gizemin zaman yolculuğu. Kutsanmış bir milletin gerçek çocuklarının efsanevi hikâyesi. Ellerinizde açılıp, gözlerinizden yüreklerinize akmayı bekleyen, kurgu ve gerçeğin cesurca karıştığı, büyülü bir anlatı. Asırlardır hiç böyle anlatılmadılar. Yeniden uyandılar ve sizi de uyandırmak için artık aranızdalar! Türk tarihinin en gizemli yapılanması Saklı Kurtlar'ın, sır arşivinden ilham alınarak yazılmış sarsıcı bir eser.

Kitabı okuyanlar 31 okur

  • İlyas Cücük
  • Melike Yıldırım
  • Doğukan Ordu
  • Movsar A.
  • murat murat
  • Bade ϜϓſϞ
  • DURU SU YILMAZ
  • Hayri ÖZDEMİR
  • Osman Samut
  • Fatma Yüksel BİNİCİ

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%7.7
14-17 Yaş
%0
18-24 Yaş
%0
25-34 Yaş
%23.1
35-44 Yaş
%38.5
45-54 Yaş
%23.1
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%7.7

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%44.8
Erkek
%55.2

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%65.4 (17)
9
%19.2 (5)
8
%3.8 (1)
7
%0
6
%3.8 (1)
5
%7.7 (2)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0