Tekrar Çal Sam

7,6/10  (5 Oy) · 
15 okunma  · 
4 beğeni  · 
561 gösterim
- Alo, Mr. Allen.
- Ben Mia.
- Hil Yayın'dan arıyorum. Anımsar mısınız bilemiyorum ama 9 ay önce de bir telefon görüşmesi yapmıştık, Mr Allen'ın Tanrı oyunun Türkçe yayımı için, bu sefer de...
- Ben bu işlerden anlamam, size Woody'i vereyim.
- Alo Mr Allen.
- Anladım yine siz ve yine para vermeyeceksiniz yine davet edeceksiniz ve uçak bileti yollamayacaksınız. Peki tamam bu sefer hangisi?
- Tekrar Çal Sam.
- Bunun hoşuma gittiğini söyleyebilirim. En sevdiğim oyundur. Basabilirsiniz. Ama bana oralardan biraz haber aktarın çünkü konu meselesi beni zorluyor.
- Değişiklik tabii çok. Yönetenlerin tamamı değişti. Ama isimler aynı. Meclis albümünün ilk bölümünde yer alanlar hiyerarşi de yerlerini aldılar. İkinci bölümdekiler gittikçe azalıyorlar. Üçüncü bölümdekiler ise malum. Bizim Tanrı kitabnı kara kapakla bastıktan sonra kara kapakla yayımlanan kitap ve dergi sayısı arttı. Kara giysililer çoğaldı. Bilmem bunları anlayabiliyor musunuz. Çünkü bunları anlamamız zor. Fakat biz sizi anlıyoruz ve bunun için de bu kadar çok kitabınız yayımlanıyor ve de okunuyor. Bize bizi anlatan bir oyun, senaryo veya ökyü yazsanız. Gerçi talebinizden yapacağınızı yönünde sinyaller alıyorum.
- Çok zekisiniz.
- Teşekkür ederim ve aynen iade ederim. Ayrıca Mrs Mia'ya ve çocuklara selamlarımı iletirim.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 1990
 • Sayfa Sayısı:
  91
 • ISBN:
  9780573614040
 • Orijinal Adı:
  Play It Again Sam
 • Çeviri:
  İhsan Mursaloğlu
 • Yayınevi:
  Hil Yayınları
 • Kitabın Türü:
Handenur Hasçelik 
13 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Okuduğum ilk Woody Allen kitabı. Daha önce filmlerini izlemiştim; fakat kitabı bugüne kısmetmiş. :) Betimlemeleri, duygu düşünce aktarımı oldukça başarılı. Konu olarak kısaca bahsedecek olursam; asosyal olarak tanımlanabilecek bir sinema eleştirmeninin aşk arayışı diyebilirim. Hem kısa olması, hem de komik ve merak uyandırıcı anlatımıyla bir solukta okunabilir bir kitap.

Kaonashi 
03 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Benim de okuduğum ilk Woody kitabı kendisi. Bu adamın kitaplarını da filmlerini de kendisini de kendime çok yakın buluyorum. Kelimelere, hemen söylenmezse kafasının içinde sıkışıp patlayacaklarmış gibi davranan Woody'ciğim benim.

Mehmet Kesdal 
12 Haz 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 4/10 puan

Güzel bir oyun.Dikkat bağımlılık yapabilir.Bu adamın bir kitabını okuduğunuzda diğerlerini de okumak isteyeceksiniz;masraflarını benden istemezseniz bunda kötü bir yön yok.