Tozlu Rüyalar Kitapçısı

8,1/10  (66 Oy) · 
116 okunma  · 
56 beğeni  · 
1.689 gösterim
Beni rüyalar âleminde bırakma. Keşkelerin yanılsamasından beni çekip al. Buna hemen bir son ver. Beni hemen gerçeğe kavuştur ki sevmeyi tekrar öğrenebileyim…

Otuz sekiz yaşındaki Kitty Miller küçük bir dairede kedisiyle yaşamaktadır. Liseden beri en yakın arkadaşı olan Frieda'yla birlikte küçük bir kitabevi işleten Kitty'nin ailesi, arkadaşı ve kitabevi arasında geçen sıradan yaşamı bir gün başka bir yerde uyandığını fark etmesiyle allak bullak olur.

Daha önce hiç görmediği bu ev, onun evidir yine de. Başka bir dünyada, başka bir aileyle ve arkadaşlarla farklı bir yaşam… Hangi dünyanın gerçek, hangisinin rüya olduğunu bir türlü anlayamaz. Genç kadının gerçek hayatıyla hayali yaşamını sorgulaması arasında geçen bir süreç başlar. Bu iki dünya arasında bocalarken de travmalarıyla, acılarıyla ve geçmişiyle yüzleşmesi gerekir. Peki ya gerçeklerle yüzleşecek cesareti yoksa?

"Muhteşem bir ilk roman… Swanson kesinlikle övgüyü hak eden bir hikâyeye imza atmış."
-USA Today-

"Swanson, Kitty'nin ve Katharyn'in dünyasını öylesine ustalıkla yansıtmış ki kitabın sonuna dek hangisinin gerçek hayatın parçası olduğunu anlayamıyorsunuz."
-Publishers Weekly-

"Hikâyenin temelini oluşturan varlık/yokluk sorgulamaları ve gerçekle rüya arasında yaşanan bocalamaları okurken kendinize 'ben olsam ne yapardım?' sorusunu sormadan edemeyeceksiniz."
-Redbook Magazine-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2015
 • Sayfa Sayısı:
  432
 • ISBN:
  9786053488224
 • Çeviri:
  Esra Yüksel
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
seyra 
12 Eki 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

Hep ayni tarz kitaplar okudugum icin zihnimi boşaltmak amaciyla başladiğim bir kitap olmasina rağmen, Daha ilk sayfalarindan itibaren beni icine cekmeyi başarabilen. Sürekli merak ve acabalar barindiran iç içe geçmiş bi kitap. Zaman zaman hepimiz hayaller kurar veya gördügümüz rüyalarin gerçek olmasini yada ertesi gün uyuduğumuzda keske devamini görsem dedigimiz rüyalarimiz, hayallerimiz olmustur. Kitty de Uyuyup uyandıkça hayatlar arasında geçiş yapan ve zamanla acabalar arasinda gidip gelen bi kadindir. Hangi hayatı gerçektir ? Ya da aslında hangisinin gerçek olmasını ister? Kittyle beraber okuyucunun bile şaşkinliklara uğradigi ben olsam ne yapardim hangisinin gercek olmasini istrrdim dedigi bir kitap. İstedigim gibi bitmis olmasi da beni ayrica mutlu etti. Iyi okumalar.

Kitap Okumak En Güzel Şey 
09 Haz 18:23 · Kitabı okuyor · Puan vermedi

Merhaba! Şuan Tozlu Rüyalar Kitapçısı'nı okuyorum. Kitap ilk başlarda güzeldi ama 50. sayfasından sonrası beni sıkmaya başladı. Kitabı okuyasım gelmiyor. Yarım bırakmak istemiyorum kitabı ama okumak da istemiyorum. Değişik bir durum. :D Umarım ilerleyen sayfalarda kitabı sevmeye başlarım. Bitirince yorum girmeye çalışacağım.

Erkan Çetin 
12 Nis 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 7/10 puan

Keyifle okunan, sürükleyici,akıcı yazım diliyle okuru kendine kısa sürede bağlayan zaman zaman gerçek ile kurgunun iç içe geçerek okuyucuda merak uyandıran kitap bittikten sonra lezzeti damağımızda kalan etkileyici bir eser Ayrıca kitabın sonunda seçtiğim hayatın hayal çıkması da beni başlı başına yıkan bir konudur:)))

DERYA TURMUŞ 
03 Ara 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · 10/10 puan

Çok ilginç ve eğlenceli bir kitap. Rüyayla gerçeği ayırt edemiyor insan okurken. Gerçek hangisi rüya hangisi kafa karıştırıcı. Kitabın başında rüya ve gerçeğe ayırdığım iki dünya, kitabın sonunda tam tersi çıktı. Rüya gibi bir evliliğin gerçek olması çok güzel. Mutlu sonları severim.

SAHTEPİA 
27 Tem 23:02 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir kadının yaşadığı acıya karşı oluşturduğu dünyasında verdiği savaşı anlatırken. Adeta sizi kendine bağlayan bir kitap. Yazarın betimlemeleri ve karakter analizleri çok güzel. Tek solukta okudum ve harika.

Gülşah Şahin 
05 Eyl 02:41 · Kitabı okudu · 26 günde · Puan vermedi

Uzun zamandır ara kitap olarak okuduğum kitaplardan bu kadar etkilenmemiştim. Konusu yalın, anlatımı akıcı ve hayatın çokca içinden. Sanki romantik komedi film izliyor gibiydim.
Okuyun diyeceğim kitaplardan oldu.

Zeynep keskin 
01 Haz 17:54 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · Puan vermedi

Kitap kurgu olarak çok farklı başladı ve öyle de devam etti. Sonlara doğru iyice aksiyon ve merak duygusunu zirveye taşımış yazar. Konusu, kişileri ve olayların kopmaması çok güzeldi. Kitabı mutlaka tavsiye ederim ben çok beğendim.

Zübeyde 
 06 Tem 17:31 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 7/10 puan

Ufak tercihlerin hayatı ne şekilde değiştirebileceğine dair güzel bir roman.. Yer yer gözlerimin dolduğu oldu.. Kitaplardan ve müziklerden bahsediyor olması da kitabı daha bir anlamlı kıldı..

çağın eracar 
05 Mar 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

"Beni rüyalar âleminde bırakma. Keşkelerin yanılsamasından beni çekip al. Buna hemen bir son ver. Beni hemen gerçeğe kavuştur ki sevmeyi tekrar öğrenebileyim…

Otuz sekiz yaşındaki Kitty Miller küçük bir dairede kedisiyle yaşamaktadır. Liseden beri en yakın arkadaşı olan Frieda'yla birlikte küçük bir kitabevi işleten Kitty'nin ailesi, arkadaşı ve kitabevi arasında geçen sıradan yaşamı bir gün başka bir yerde uyandığını fark etmesiyle allak bullak olur."

Bülent Eryiğit 
13 Mar 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 9/10 puan

Gerçekle hayal, uykuyla uyanıklık arasında oldukça samimi ve sıcak bir hikaye. Hayatının rüya mı yoksa gerçek mi olduğunu sorgulayan ve hangisini tercih etmeliyim diyen Kitty'nin aradığı cevapları buluşunun hikayesi. "Keşke" dediğimiz bir çok şeyin gerçekleşmesinin bizi nasıl etkileyebileceğini sorgulatıyor yazar. Elimizdekinin kıymetini - her ne kadar istediğimiz gibi olmasa da - bilmemiz gerektiğini öğütlüyor.

4 /
/ 1