Tozlu Rüyalar Kitapçısı

8,1/10  (88 Oy) · 
159 okunma  · 
72 beğeni  · 
2.212 gösterim
Beni rüyalar âleminde bırakma. Keşkelerin yanılsamasından beni çekip al. Buna hemen bir son ver. Beni hemen gerçeğe kavuştur ki sevmeyi tekrar öğrenebileyim…

Otuz sekiz yaşındaki Kitty Miller küçük bir dairede kedisiyle yaşamaktadır. Liseden beri en yakın arkadaşı olan Frieda'yla birlikte küçük bir kitabevi işleten Kitty'nin ailesi, arkadaşı ve kitabevi arasında geçen sıradan yaşamı bir gün başka bir yerde uyandığını fark etmesiyle allak bullak olur.

Daha önce hiç görmediği bu ev, onun evidir yine de. Başka bir dünyada, başka bir aileyle ve arkadaşlarla farklı bir yaşam… Hangi dünyanın gerçek, hangisinin rüya olduğunu bir türlü anlayamaz. Genç kadının gerçek hayatıyla hayali yaşamını sorgulaması arasında geçen bir süreç başlar. Bu iki dünya arasında bocalarken de travmalarıyla, acılarıyla ve geçmişiyle yüzleşmesi gerekir. Peki ya gerçeklerle yüzleşecek cesareti yoksa?

"Muhteşem bir ilk roman… Swanson kesinlikle övgüyü hak eden bir hikâyeye imza atmış."
-USA Today-

"Swanson, Kitty'nin ve Katharyn'in dünyasını öylesine ustalıkla yansıtmış ki kitabın sonuna dek hangisinin gerçek hayatın parçası olduğunu anlayamıyorsunuz."
-Publishers Weekly-

"Hikâyenin temelini oluşturan varlık/yokluk sorgulamaları ve gerçekle rüya arasında yaşanan bocalamaları okurken kendinize 'ben olsam ne yapardım?' sorusunu sormadan edemeyeceksiniz."
-Redbook Magazine-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2015
 • Sayfa Sayısı:
  432
 • ISBN:
  9786053488224
 • Çeviri:
  Esra Yüksel
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
SAHTEPİA 
27 Tem 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir kadının yaşadığı acıya karşı oluşturduğu dünyasında verdiği savaşı anlatırken. Adeta sizi kendine bağlayan bir kitap. Yazarın betimlemeleri ve karakter analizleri çok güzel. Tek solukta okudum ve harika.

Nejla GÜNEŞ 
10 Mar 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · 7/10 puan

Yine kitabın adına ve kapak tasarımına hayran kalarak almış olduğum bir kitaptı. Yazarın ilk kitabı olmasına rağmen gayet okunabilir ve merak uyandırıcı bir konusu vardı. İki samimi çocukluk arkadaşı Freda ile Kitty 'nin kendi mesleklerini bırakarak açmış oldukları kitapçı dükkanlarında işler istedikleri gibi gitmemektedir. Kitty bir uykusundan uyandığında farklı bir hayata gözlerini açar.Kendisini olduğu gibi görmesine rağmen etrafındaki ailesi , sevdikleri yaşantısı çok farklıdır bu hayal aleminde. Kitabın neredeyse sonuna gelene kadar ben bile okuyucu olarak hangi hayatının gerçek olduğuna kara veremedim doğrusu.. Konu ilerledikçe fantastik olaylar mı gelişecek diye bekledim ancak sadece Kitty' nin zihinsel gelgitler yaşadığı bir dönemden geçişini anlatan bir hikaye olduğuna kara verdim.. Boş zamanları değerlendirebilecek bir kitap. Elinizde daha iyi bir kitabınız yoksa okunabilecek türden yani :)

seyra 
12 Eki 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

Hep ayni tarz kitaplar okudugum icin zihnimi boşaltmak amaciyla başladiğim bir kitap olmasina rağmen, Daha ilk sayfalarindan itibaren beni icine cekmeyi başarabilen. Sürekli merak ve acabalar barindiran iç içe geçmiş bi kitap. Zaman zaman hepimiz hayaller kurar veya gördügümüz rüyalarin gerçek olmasini yada ertesi gün uyuduğumuzda keske devamini görsem dedigimiz rüyalarimiz, hayallerimiz olmustur. Kitty de Uyuyup uyandıkça hayatlar arasında geçiş yapan ve zamanla acabalar arasinda gidip gelen bi kadindir. Hangi hayatı gerçektir ? Ya da aslında hangisinin gerçek olmasını ister? Kittyle beraber okuyucunun bile şaşkinliklara uğradigi ben olsam ne yapardim hangisinin gercek olmasini istrrdim dedigi bir kitap. İstedigim gibi bitmis olmasi da beni ayrica mutlu etti. Iyi okumalar.

Meltem Yüksel 
22 Tem 2017 · 7/10 puan

Uzun zamandır sıkılmadan okuyabılecegım bir kitap arıyordum. Burda ki arkadasların fıkırlerını aldım ve içlerinden ilk bu kıtabı okudum. Begendım, sıkılmadan okudugum bır kıtaptı. Kurgusu da guzeldı. Sadece bazen betımlemelerı cok uzun yapıyordu yani tek tek 'sunu bunu yaptım' kısımları harıcınde benı yoran bırsey olmadı.

Kitap Okumak En Güzel Şey 
09 Haz 2017 · Kitabı okuyor · Puan vermedi

Merhaba! Şuan Tozlu Rüyalar Kitapçısı'nı okuyorum. Kitap ilk başlarda güzeldi ama 50. sayfasından sonrası beni sıkmaya başladı. Kitabı okuyasım gelmiyor. Yarım bırakmak istemiyorum kitabı ama okumak da istemiyorum. Değişik bir durum. :D Umarım ilerleyen sayfalarda kitabı sevmeye başlarım. Bitirince yorum girmeye çalışacağım.

Erkan Çetin 
12 Nis 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 7/10 puan

Keyifle okunan, sürükleyici,akıcı yazım diliyle okuru kendine kısa sürede bağlayan zaman zaman gerçek ile kurgunun iç içe geçerek okuyucuda merak uyandıran kitap bittikten sonra lezzeti damağımızda kalan etkileyici bir eser Ayrıca kitabın sonunda seçtiğim hayatın hayal çıkması da beni başlı başına yıkan bir konudur:)))

DERYA TURMUŞ 
03 Ara 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · 10/10 puan

Çok ilginç ve eğlenceli bir kitap. Rüyayla gerçeği ayırt edemiyor insan okurken. Gerçek hangisi rüya hangisi kafa karıştırıcı. Kitabın başında rüya ve gerçeğe ayırdığım iki dünya, kitabın sonunda tam tersi çıktı. Rüya gibi bir evliliğin gerçek olması çok güzel. Mutlu sonları severim.

Gülşah Şahin 
05 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 26 günde · Puan vermedi

Uzun zamandır ara kitap olarak okuduğum kitaplardan bu kadar etkilenmemiştim. Konusu yalın, anlatımı akıcı ve hayatın çokca içinden. Sanki romantik komedi film izliyor gibiydim.
Okuyun diyeceğim kitaplardan oldu.

Cahil Okur 
12 Kas 2017 · Kitabı okudu · 15 günde · 8/10 puan

Tozlu Rüyalar Kitapçısı eserine başladığımda ne yazık ki konuya tam olarak ısınamadığımı belirtmiştim okuma notlarımda. 100. sayfada bu notu almıştım lakin sonrasına işler değişti ve kitap beni kendine bağladı. Detaylı yorumum için http://cahilokur.blogspot.com.tr/...ruyalar-kitapcs.html

Çağla Kılıç 
04 Kas 2017 · Kitabı okudu · 12 günde · Beğendi · 6/10 puan

“Ancak artık diğer hayatım yoktu. Artık yanılsama, hayal ya da rüya yoktu. Çünkü ben buradaydım. Gerçekten ait olduğum yerde...”

“Renkler, gözlerin kapalıyken bile anılarında parlayacak.”

“Lars kaşlarını çattı. “Tanrı aşkına, sen neden söz ediyorsun?”
“Sen öldün,” diye fısıldadım.”

4 /
/ 1