Tuzlu Kahve Hayatböylebirşeydeğilmi?

9,3/10  (3 Oy) · 
26 okunma  · 
8 beğeni  · 
771 gösterim
Tuzlu kahvede..İlk buluştuğumuz günü hatırlıyor musun? Öyle heyecanlı ve gergindim ki, şeker diyecekken tuz çıktı ağzımdan..Sen ve herkes bana bakarken, değiştirmeye o kadar utandım ki, yalanla devam ettim. Bu yalanın bizim ilişkimizin temeli olacağı hiç aklıma gelmemişti. Sana gerçeği anlatmayı defalarca düşündüm. Ama her defasında korkudan vazgeçtim. Şimdi ölüyorum ve artık korkmam için hiçbir sebep yok..İşte gerçek..Ben tuzlu kahve sevmem...
 • Baskı Tarihi:
  2006
 • Sayfa Sayısı:
  176
 • ISBN:
  9799759960192
 • Yayınevi:
  Mavi Ağaç
 • Kitabın Türü:
İsmail Altunbüker 
08 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Tuzlu Kahve çok güzel bir aşk öyküsü gerçekten insan etkileniyor ben ilk Arkadaşım Ömer Köroğlu dan Radyo 35 te Vesaire programı yaparken dinlemiştim o güzel sesiyle etkilemişti beni sonra kitabını da aldım çok beğendiğim bir öyküdür okuyan herkese keyifli okumalar dilerim Türkiye ...

şerife sena kodaş 
09 Ara 2016 · Kitabı okudu · 3 günde

RTuzlu Kahve çok güzel bir aşk öyküsü gerçekten insan etkileniyor ben ilk Arkadaşım Ömer Köroğlu dan Radyo 35 te Vesaire programı yaparken dinlemiştim o güzel sesiyle etkilemişti beni sonra kitabını da aldım çok beğendiğim bir öyküdür okuyan herkese keyifli okumalar dilerim Türkiye ...

Ömer Faruk İNCELER 
25 May 00:19 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Eşine pek rastlamadigim nitelikte kısa hikayelerin yer aldığı bir kitap.Kitabin oluşma hikayesi de ilginç.Hikayeler kısa ama verdiği mesajlar çok büyük.Her kütüphanede on rafta yer almalı.

Kitaptan 18 Alıntı

Einstein'in söylediği rivayet edilen bir söz vardır: "insanlardaki ön yargıyı parçalamak benim atomu parçalamamdan çok daha zor."

Tuzlu Kahve, Geveze (Jozi Zalma)Tuzlu Kahve, Geveze (Jozi Zalma)

Az önce çok sıradan bir kadına göz kırptım dedim.Arkadaşım "Biliyorum." dedi."Eğer o öğretmen ise sınıfı bugün harika bir gün geçirecek."

Tuzlu Kahve, Geveze (Jozi Zalma)Tuzlu Kahve, Geveze (Jozi Zalma)

''Aynı pencereden dışarı bakan iki adamdan biri sokaktaki çamuru,diğeri ise gökten yıldızları görür. ''

Tuzlu Kahve, Geveze (Jozi Zalma)Tuzlu Kahve, Geveze (Jozi Zalma)

Tek bir hayatınız var ve bir gün sona eriyor...Umarım her gününüzü değerlendirirsiniz.

Tuzlu Kahve, Geveze (Jozi Zalma) (Sayfa 14 - Mavi Ağaç)Tuzlu Kahve, Geveze (Jozi Zalma) (Sayfa 14 - Mavi Ağaç)

"Sahildeki evimize senin çizdiğin projeye göre yaptırdım.Kocaman terasta martılarla kahvaltı ederken ben hep seni izliyor olacağım..."

Tuzlu Kahve, Geveze (Jozi Zalma)Tuzlu Kahve, Geveze (Jozi Zalma)

Tam bu sırada ameliyathanenin kapısının ağır ağır açıldı veteriner yüzünde bir gülümseme ile dışarı çıktı."Köpeğiniz iyileşecek" dedi.Çocuk insanın verirken aslında daha çok alabildiğini öğrendi.Vermek almaktan daha kutsaldı.

Tuzlu Kahve, Geveze (Jozi Zalma) (Sayfa 11 - Mavi Ağaç)Tuzlu Kahve, Geveze (Jozi Zalma) (Sayfa 11 - Mavi Ağaç)
2 /